Reklama na górze


Opis wyświetlający się po najechaniu myszą
News
REPowerEU: KE proponuje zakaz sprzedaży kotłów gazowych od 2029 r. w UE
  

 

REPowerEU: KE proponuje zakaz sprzedaży kotłów gazowych od 2029 r. w UE

 

Opublikowany 18 maja 2022 r. plan Komisji Europejskiej REPowerEU opiera się na ambitnych celach dotyczących pomp ciepła, które Komisja określiła w marcu 2022 r. Cele te wymagają zainstalowania w UE około 20 milionów pomp ciepła do 2026 r. i prawie 60 milionów do 2030 r. Jest to niezbędne by zwiększać bezpieczeństwo energetyczne UE poprzez ograniczenie zużycia paliw kopalnych z Rosji.

Zwiększenie wykorzystania pomp ciepła ma kluczowe znaczenie dla zmniejszenia zużycia gazu ziemnego do ogrzewania i chłodzenia domów, budynków i przemysłu. W dokumencie REPowerEU Komisja Europejska wyznacza cel podwojenia wskaźnika wdrożenia, a także odnosi się do zwiększenia produkcji urządzeń i ułatwienia dostępu do finansowania pomp ciepła.

W towarzyszącym komunikacie „EU Save Energy” Komisja proponuje szereg środków mających na celu przyspieszenie i zachęcenie do wdrożenia pomp ciepła, takich jak surowsze wymagania w zakresie efektywności energetycznej budynków, zmiany w wymogach ekoprojektu, które powinny doprowadzić do zaprzestania stosowania „samodzielnych” kotłów na paliwa kopalne (np. gazowych, węglowych i olejowych) najpóźniej do 2029 r. Dopuszczalne będzie zastosowanie wysokoefektywnych rozwiązań hybrydowych, czyli pomp ciepła z kotłami gazowymi. W dokumencie zapowiedziane jest też zaostrzenie wymagań dotyczące efektywności energetycznej nowych budynków.

Komisja uwzględniła w planie REPowerEU również wiele ważnych propozycji, które pomogą przyspieszyć wprowadzanie pomp ciepła na rynek.

Należą do nich, m. in.:

·         Zachęcanie państw członkowskich do stosowania środków wspierających w zakresie cen, aby zachęcić do przechodzenia na pompy ciepła (w tym stosowanie obniżonego VAT).

·         Zachęcenie europosłów do przyspieszenia terminu zakończenia udzielania dotacji publicznych na kotły wykorzystujące paliwa kopalne w budynkach z 2027 r. na 2025 r.

·         Stworzenie nowego okna w Funduszu Innowacji – który jest finansowany z unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji (EU ETS) – w celu wspierania innowacyjnej produkcji czystych technologii, w tym pomp ciepła

·         Zachęcanie państw członkowskich do przyspieszenia wdrażania i integracji pomp ciepła na dużą skalę w sposób efektywny kosztowo, na przykład poprzez wykorzystywanie ciepła przemysłowego

 

Jako średnioterminowe działania REPowerEU, związane z pompami ciepła KE proponuje:

·      Zwiększenie wiążącego celu w zakresie efektywności energetycznej do co najmniej 13% do 2030 r. w stosunku do poziomu z 2020 r., z obecnych 9%.

·         Zaproponowanie zwiększenia celu w zakresie energii odnawialnej do 45% z proponowanych obecnie 40%.

·         Utworzenie zakrojonego na szeroką skalę „partnerstwa na rzecz umiejętności”, które powinno pomóc w szkoleniu ludzi do pracy w branży pomp ciepła.

 

Jak twierdzi Paweł Lachman, prezes zarządu PORT PC: „Wprowadzenie propozycji daty końca sprzedaży kotłów na paliwa kopalne w 2029 ma bardzo kluczowe znaczenie dla branży grzewczej w Polsce i jest ważnym krokiem milowym, który pokazuje jednoznacznie i konsekwentnie obrany kierunek zmian w ogrzewaniu budynków. Jednocześnie propozycja Komisji dot. zakazu dofinasowania od 2025 kotłów na paliwa kopalne będzie mieć istotne znaczenie w kwestii przyszłych zmian w programie Czyste Powietrze.” Z kolei w ocenie europejskiego przedstawiciela branży potrzebne jest przygotowanie europejskiej strategii rozwoju pomp ciepła. Jak twierdzi Thomas Nowak, sekretarz generalny Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA): „Komisja Europejska przedstawiła dziś wiele dobrych elementów układanki, ale nie stworzyła spójnego obrazu sytuacji w dziedzinie ogrzewania i chłodzenia. Europa potrzebuje strategii w zakresie pomp ciepła, a branża pomp ciepła unijnego akceleratora, który przyspieszy ich wdrażanie i pomoże Europejczykom szybciej zrezygnować z paliw kopalnych.”

Kwestie szybkiej transformacji rynku urządzeń grzewczych w Europie będą również tematami kolejnego X Kongresu PORT PC, który odbędzie się 2 czerwca 2022 r. w Krakowie (strona wydarzenia: https://portpc.pl/kongres). Serdecznie zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu.

 

---

[Źródło: PORT PC]

 

O PORT PC

 

Polska Organizacja Rozwoju Pomp Ciepła (PORT PC) jest stowarzyszeniem branżowym, którego celem jest wzmocnienie wizerunku technologii pomp ciepła poprzez stworzenie systemu zarządzania jakością, opracowanie i wdrożenie standardów technicznych oraz certyfikowanie i przeprowadzanie profesjonalnych porad technicznych na europejskim rynku. poziom uznany w skali europejskiej. PORT PC od 2012 roku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA) z siedzibą w Brukseli. Ponadto współpracuje z europejskimi organizacjami branżowymi, w tym z niemieckim BWP i niemieckim stowarzyszeniem inżynierów VDI. PORT PC jest członkiem założycielem Porozumienia Branżowego na Rzecz Efektywności Energetycznej Budynków (od 2018 roku)

 

Więcej informacji o PORT PC na stronie: www.portpc.pl

 
Targi Instalacje 2022 za nami!
  

 

Targi Instalacje 2022 za nami!

 

Święto branży instalacyjnej dobiegło końca. Przez trzy dni trwania bloku targów instalacyjnych ekspozycję odwiedziło aż 14 695 osób! Zwiedzający mieli okazję zobaczyć wiele nowości produktowych na stoiskach wystawców, odwiedzić strefy tematyczne czy wziąć udział w licznych konferencjach branżowych i warsztatach technicznych.

Pozytywna, duża frekwencja wśród zwiedzających była widoczna nie tylko na korytarzach, ale także na stoiskach wystawców. Gwar rozmów i dyskusji, a także odgłosy pozytywnej rywalizacji w specjalnych strefach, pokazały, że branża tęskniła za poznańskimi Targami Instalacje!

Szeroka oferta wystawców

Wystawcy Targów Instalacje zaprezentowali wiele nowości produktowych i premier targowych, czym przez trzy dni wyraźnie przyciągali licznie przybyłych odwiedzających. W tym m.in. firma PEREKO pokazała dwie nowości: kocioł Indukcyjny serii PI oraz kocioł soniczny - serii SONIC. Firma Wiper zaprezentowała: VINYL FLOOR - odpływ prysznicowy pod wykładziny elastyczne oraz INTENSI 316 – dyskretny odpływ prysznicowy. Firma Almeva przedstawiła swoją nowość produktową: System TW25 - wielowarstwowy koncentryczny system urządzeń na paliwo stałe ze stali kwasoodpornej, odporny na wilgoć, dla pracy w podciśnieniu. Spiroflex zaprezentował rekuperator VENT CLEAR RHD oraz szczelinowe odwodnienie prysznicowe AQUA STEEL LS. Firma Kołton pokazała swoją nowość: AIRADAPT inwerterową pompę ciepła na czynnik R290. Natomiast firma Resideo ogłosiła aż trzy premiery: evohome® Inteligentny termostat strefowy, filtr z płukaniem wstecznym i regulatorem ciśnienia z łącznikiem obrotowym, FK74CS oraz grzejnikowy zawór termostatyczny z nastawą wstępną V2000SX z głowicą termostatyczną Thera-6.

Niespodzianki w strefach specjalnych

Targom Instalacje towarzyszyły oblegane, pozytywnie przyjęte, ciekawe strefy tematyczne. Strefa SkillsChallenge obejmowała rozwiązania kierowane do młodych ludzi, które mają na celu zachęcenie do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych. W trakcie trwania targów wielu uczniów i studentów sprawdzało swoje siły w zadaniach na specjalnych stanowiskach. Partnerami strefy były firmy: Grohe, Wavin i Wilo.

Osoby odwiedzające Strefę Praktyczną Władcy Żywiołów miały możliwość sprawdzenia swoich umiejętności manualnych. Ekspozycja produktów oraz zadania manualne realizowane były na stoiskach Wystawców Strefy. Szkolenia i warsztaty realizowane były na antresoli oraz na Scenie Instalatorsów OSFIS wraz z firmami: Afriso, Defro, Galmet, GEbo, IBO Pompy, Immergas, InwestKlima, Power of Green, Purmo, Wolf, Salus, ARCO, Schlösser, Aplikacja SCCOT.

Strefa Kominków współorganizowana z czasopismem „Świat Kominków” zaprezentowała premierowe produkty z branży kominkowej. Firma Faber pokazała elektryczny kominek e-MatriX Mood. Firma Volcano zaprezentowała nowy wkład kominkowy Volcano 1VT-S. KOMINTEKA przedstawiła dwa nowe kotły na pellet Evolution Line: PR20 i PR30. Firma LC600® pokazała swój nowy system kominkowy do budowy kominków. Firma Spartherm zaprezentowała wkład kominkowy Premium A-3RL-80h. Firma Defro Home pokazała dwa nowe wkłady kominkowe: gazowy Defro Home Vital 37 S oraz Defro Home Intra XSM C G.

Klub Instalatora, organizowany we współpracy z Grupą SBS, jak podczas każdej edycji przyciągnął wielu instalatorów. Odwiedzający mogli liczyć na różne atrakcje: spotkania z ekspertami z branży instalacyjnej, występy na żywo, darmowy poczęstunek w strefie gastronomicznej czy udział w Grze Targowej z nagrodami. Partnerami Klubu instalatora byli: Grundfos, KAN, LG oraz Vaillant.

Konferencje branżowe

Pomiędzy oglądaniem ekspozycji targowej goście mogli uczestniczyć w merytorycznych branżowych konferencjach, m.in. VI Konwencji Rynku Grzewczego, Instalacyjnego i Sanitarnego, konferencji Krajowego Forum Chłodnictwa, konferencji Korporacji Kominiarzy Polskich, konferencji JOBDONE czy GLOBPREMIERACH.

VIDEO i FOTORELACJE z tegorocznych Targów Instalacje, które odbyły się w dniach 25-27 kwietnia br., dostępne są pod linkiem: LINK.

Kolejna edycja Targów Instalacje odbędzie się w 2024 roku! Do zobaczenia!

 

 

 
Znamy laureatów Złotego Medalu Targów INSTALACJE 2022!
  

 

Znamy laureatów Złotego Medalu Targów INSTALACJE 2022!

Dwanaście produktów zostało nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal Grupy MTP podczas Targów Instalacje. Nagrody zostaną wręczone pierwszego dnia Targów, 25 kwietnia, podczas uroczystości otwarcia targów. Wyróżnione innowacyjne produkty będzie można zobaczyć na stoiskach wystawców Targów Instalacje.

Targi Instalacje to wydarzenie, które kompleksowo prezentuje ofertę wiodących producentów i dostawców urządzeń, technologii i usług z zakresu techniki grzewczej, klimatyzacyjnej, wentylacyjnej i chłodniczej. Ważne miejsce wystawcy zajmują również zagadnienia z zakresu odnawialnych źródeł energii, zarówno propozycje producentów pomp ciepła oraz fotowoltaiki.

Złote Medale 2022

Najlepsze rozwiązania prezentowane na targach mogą ubiegać się o Złoty Medal Grupy MTP - nagrodę przyznawaną produktom innowacyjnym, o najwyższej jakości, przygotowanym z myślą o potrzebach konsumentów, nawet tych najbardziej wymagających.

Sąd konkursowy, który obradował w tym roku, podjął decyzję o przyznaniu Złotego Medalu dwunastu produktom, które wyróżniają się swoją technologią na rynku. Nagrodzone produkty będzie można zobaczyć na ekspozycji Targów Instalacje, która dla zwiedzających będzie dostępna w dniach 25-27 kwietnia.

Wybór Konsumentów

Do 20 kwietnia do godz. 23:59 trwa głosowanie w plebiscycie Złoty Medal Grupy MTP - Wybór Konsumentów. Zachęcamy do głosowania za pośrednictwem strony internetowej: https://mtp-link.pl/1x7gi.

 

LAUREACI KONKURSU O ZŁOTY MEDAL GRUPY MTP TARGÓW INSTALACJE 2022

Airmax3 5-14GT – wysokotemperaturowa pompa ciepła powietrze-woda

GALMET Sp. z o.o. Sp. K.

 

 

 

 

Airmax3 to monoblokowa pompa ciepła do nowych i modernizowanych budynków. Łączy zaawansowaną technologię z ponadczasowym designem. Airmax 3. generacji to wydajność i komfort ogrzewania i chłodzenia budynku. Najnowocześniejsze sprężarki spiralne inwerterowe optymalnie wykorzystują ekologiczny czynnik R290 oraz płynnie dopasowują moc pompy do potrzeb budynku. Niskie zapotrzebowanie na energię przekłada się na niskie koszty użytkowania. Łatwy i szybki montaż zapewnia moduł hydrauliczny Gbox.

 

Analizator Jakości Procesu Spalania BCA-02 eco

BRAGER Sp. z o.o.

Analizator Jakości Procesu Spalania BCA-02 eco to jedyne w Polsce i najtańsze na rynku urządzenie, które umożliwia pomiar i optymalizację całego procesu spalania we wszystkich kotłach na paliwa stałe. Innowacyjna, opatentowana konstrukcja i funkcja samooczyszczania gwarantują ciągłość i dokładność pomiarów nawet w silnie zapylonych spalinach. BCA-02 eco zapewnia istotną poprawę parametrów spalania, mniejsze zużycie opału i lepszą ochronę środowiska naturalnego, co potwierdzają badania naukowe.

 

COMFORT BDT - Pompa cyrkulacyjna z zegarem cyfrowym

GRUNDFOS POMPY Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

Zintegrowany z pompą zegar czasowy pozwala intuicyjnie i szybko ustawić przedział czasowy pracy pompy zgodnie z wymaganiami użytkowników. Są to dwie pompy w jednym ponieważ może pracować również w układzie ciągłym. Niezawodność i trwałość produktu potwierdzona opiniami klientów i instalatorów. Cicha praca pompy nawet po kilkunastu latach eksploatacji. Oszczędność zużycia energii cieplnej i elektrycznej nawet do 60% w stosunku do pompy cyrkulacyjnej pracującej w układzie ciągłym. Niski pobór mocy maksymalnie do 7W. Możliwość wymiany tylko głowicy pompy dla wszystkich rodzajów pomp Comfort i również niektórych producentów. Sygnalizacja na panelu sterującym w przypadku przerwy w zasilaniu energii elektrycznej.

 

DasPell NEXT 15

Przedsiębiorstwo Produkcyjne HEIZTECHNIK Sp. z o.o.

Kocioł DasPell NEXT 15 kW należy do grupy nowoczesnych, kompaktowych kołów pelletowych firmy Heiztechnik. Innowacyjność urządzenia polega na konstrukcyjnym połączeniu kotła pelletowego z kompletną instalacją hydrauliczną oraz nowoczesnym systemem zarządzania procesem spalania z wykorzystaniem tlenowej sondy Lambda w formie jednego zwartego urządzenia. Kocioł wyposażony jest w sterownik pogodowy. Kocioł charakteryzuje się bardzo małymi gabarytami. Spaliny można wyprowadzić w pięciu pozycjach od poziomu pod katem: 0, 45, 90, 135, 180 stopni. Przyłącza do modułu hydraulicznego kotła, można wyprowadzić z tyłu urządzenia. Zastosowana autoregulacja procesu spalania z sondą Lambda oraz system automatycznego czyszczenia palnika i wymiennika ułatwia użytkowanie i obsługę. Kocioł ze względu na wyposażenie w moduł hydrauliczny jest łatwy i prosty w montażu oraz łatwy w użytkowaniu.

 

FLAT 11

Przedsiębiorstwo Produkcyjne HEIZTECHNIK Sp. z o.o.

Kocioł FLAT 11 kW należy do grupy najnowszych kompaktowych kołów pelletowych firmy Heiztechnik. Innowacyjność urządzenia polega na konstrukcyjnym połączeniu kotła pelletowego z kompletną instalacją hydrauliczną oraz nowoczesnym systemem zarządzania procesem spalania z wykorzystaniem tlenowej sondy Lambda w formie jednego zwartego urządzenia. Kocioł wyposażony jest w sterownik pogodowy. Kocioł charakteryzuje bardzo mała głębokość korpusu - 37cm. Przyłącza do modułu hydraulicznego kotła, można wyprowadzić w górę jak i do tyłu urządzenia. Zastosowana autoregulacja procesu spalania z sondą Lambda oraz system automatycznego czyszczenia palnika i wymiennika ułatwia użytkowanie i obsługę. Kocioł ze względu na wyposażenie w moduł hydrauliczny jest łatwy i prosty w montażu.

 

MAXPell EVO 450

Przedsiębiorstwo Produkcyjne HEIZTECHNIK Sp. z o.o.

Kocioł MaxPell Evo 450 jest najnowszym kotłem średniej mocy firmy Heiztechnik. Kotłem, który wpisuje się w obecne trendy dotyczące ekologii. Budowa oparta jest na konstrukcji płomieniówkowego wymiennika ciepła Heiztechnik. Kocioł wyposażony jest w innowacyjny, automatyczny palnik konstrukcji Heiztechnik z wrzutkowym układem podawania paliwa i automatycznym czyszczeniem palnika poprzez dwustopniowy zgarniacz szlaki oraz dodatkowo poprzez pneumatyczny system czyszczenia. Automatyka steruje pracą palnika, modulując moc w zależności od temperatury kotła. Praca w trybie HT-Logic III przy współpracy z tlenową sonda Lambda automatycznie dobiera parametry pracy oraz moduluje mocą palnika w zależności od temperatury kotła. Kocioł MaxPell Evo 450 wyposażony jest w automatyczne odpopielanie, pneumatyczne czyszczenie wymiennika oraz automatyczne mechaniczne i pneumatyczne czyszczenie palnika. Funkcje sterowania procesem spalania, odpopielania, czyszczenia, automatyczne uzupełnianie zbiorników paliwa zapewnią bezobsługowość użytkowania urządzenia oraz najbardziej ekologiczną pracę.

 

MIXIT - kompaktowy zawór zmieszania pompowego

GRUNDFOS POMPY Sp. z o.o.

ODKRYJ ZALETY MIXIT: Wysoka wydajność.  Bezproblemowa współpraca pomiędzy elementami systemu a wbudowanym czujnikiem przepływu. Rozwiązanie „WSZYSTKO W JEDNYM”. 8 do 12 elementów składających się na jedno fabrycznie zmontowane i przetestowane rozwiązanie. Zwiększona wydajność. Oszczędność 50% czasu montażu i uruchomienia. Obsługa wielu aplikacji. Ogrzewanie, chłodzenie i systemy nagrzewnic powietrza. Łatwa konfiguracja. Dostęp do dodatkowych ustawień w aplikacji Grundfos GO Remote.

 

NIBE S2125 – POMPA CIEPŁA SERII NIBE S z NATURALNYM CZYNNIKIEM CHŁODNICZYM

NIBE-BIAWAR Sp. z o.o.

NIBE S2125 to inteligentna, sterowana inwerterowo powietrzna pompa ciepła. We współpracy z centralą wewnętrzną, tworzy wygodny i wydajny system grzewczy w Twoim domu. NIBE S2125 automatycznie dopasowuje się do temperatury zewnętrznej zapewniając Ci oszczędności przez cały rok. NIBE S2125 zapewnia niskie koszty eksploatacyjne, dzięki wysokiemu sezonowemu współczynnikowi efektywności SCOP 5,0*. Zakres pracy urządzenia zapewnia temperaturę aż do 75°C. Przy temperaturze zewnętrznej do –25°C, zapewnia aż do 65°C, zachowując niski poziom ciśnienia akustycznego. Urządzenie dostępne w dwóch wariantach: 8 oraz 12. We współpracy z centralą wewnętrzną lub sterownikiem NIBE serii S ze zintegrowanym Wi-Fi i możliwością podłączenia akcesoriów bezprzewodowych, seria S staje się naturalną częścią Twojego inteligentnego domu. Pompa ciepła automatycznie dostosowuje klimat w pomieszczeniu, zapewniając Ci wysoki komfort i niskie zużycie energii, jednocześnie wyświadczając przysługę naturze. Ty masz nad nią pełną kontrolę za pomocą smartfona lub tabletu.

 

Pakiet budowy kotłowni pompy ciepła

RZT Technika Grzewcza Łukasz Stachnik

Pakiet budowy kotłowni pompy ciepła składa się z rozdzielacza ogrzewania podłogowego i kompletnego systemu mieszająco pompowego zaizolowanego i umieszczonego w estetycznej szafce. Jest dedykowany dla źródła ogrzewania, którym jest pompa ciepła.

               

Przydomowa oczyszczalnia ZBS-5C/KP GSM

WOBET-HYDRET Sp. j. J. Cichecki

Przydomowa oczyszczalnia ścieków ZBS-5C/KP GSM, jest najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem w gamie produktów dostępnych na rynku polskim do zastosowań przydomowych. Dwu płaszczowy korpus zapewnia zwiększoną wytrzymałość. Zainstalowany moduł GSM pozwala na wysyłanie informacji o awariach i zbliżających się serwisach, do użytkownika, ułatwiając codzienną eksploatację oczyszczalni. Istnieje możliwość rozbudowy systemu o dodatkowe czujniki oraz systemy dozowania środków poprawiających wyniki oczyszczalni, dla najbardziej zaawansowanych klientów.

 

QLEEN Profi Two

Karlhans Lehmann KG

QLEEN to nowoczesny system przeznaczony do czyszczenia powierzchni bazujący na wodzie demineralizowanej o najwyższym stopniu czystości. Wykorzystywany jest do mycia przezroczystych elewacji z tworzyw sztucznych lub szkła oraz na przykład do czyszczenia paneli fotowoltaicznych co zwiększa ich wydajność i przedłuża żywotność. Technologia QLEEN PROFI Two umożliwia redukcję kosztów usług mycia, podnosi jakość, skraca czas mycia oraz jest przyjazna dla środowiska z uwagi na zmniejszenie użycia środków chemicznych. Używana podczas mycia woda demineralizowana wysycha szybciej, nie pozostawiając plam i smug. Ultra lekki system umożliwia na prowadzenie prac w sposób tani, szybki i bezpieczny do wysokości 20 m.

 

Wentylator „Prana FutureLab Fan”

Prana Polska Sp. z o. o. / ECOVENTEAM Sp. z o.o.

Prana FL Fan to niezwykle wydajny, funkcjonalny i cichy wentylator łazienkowy do stosowania w mieszkaniach, domach i obiektach użyteczności publicznej. Opatentowana technologia PRANA zapewnia podwójne zabezpieczenie przed przepływem zwrotnym, tzw „cofką”, czujnik czadu i wilgotności powietrza, aktywny system redukcji hałasu i funkcję nagłośnienia. Dzięki Prana FL Fan wentylator w Twojej łazience zapewni niespotykaną ciszę podczas korzystania na przykład w nocy, zamieniając się w głośnik odtwarzający ulubioną muzykę podczas korzystania w dzień. Urządzenie zintegrowane z Tuya Smart.       

 

Więcej informacji o Targach Instalacje: www.instalacje.com.

Bilety dostępne na platformie ToBilet: www.tobilet.pl.

 
„Wentylacja i klimatyzacja w obiektach użyteczności publicznej – aktualne możliwości i rozwiązania
  

Główna Sekcja Ciepłownictwa Ogrzewnictwa i Inżynierii Atmosfery Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych serdecznie zaprasza na bezpłatne webinarium na temat „Wentylacja i klimatyzacja w obiektach użyteczności publicznej – aktualne możliwości i rozwiązania”, które odbędzie się 20 maja 2022 r. o godzinie 15:00.

Podczas webinarium zostaną omówione następujące tematy:

·         Wentylacja i klimatyzacja obiektów użyteczności publicznej z wykorzystaniem alternatywnych źródeł energii – dr inż. Sylwia Szcześniak, Politechnika Wrocławska

·         Wentylacja fasadowa – dr hab. inż. Ewa Zender-Świercz, prof. PŚk, Politechnika Świętokrzyska

·         MRR – Multifunkcyjny regenerator rewersyjny i jego innowacyjność w kontekście sposobów odzysku ciepła i wilgoci w systemach wentylacji mechanicznej – Andrzej Cebula, Frapol

·         Wentylacja bytowa na żądanie – system iFlow. Rozwiązania wspierające zrównoważone budownictwo – Zbigniew Kowalski, Inżynier Automatyk SMAY

 

Na webinarium obowiązuje bezpłatna rejestracja dostępna na stronie – www.tiny.pl/98gk6

 
Branża instalacyjna zaczyna świętowanie!
  

Branża instalacyjna zaczyna świętowanie!

Premiery targowe, nowości produktowe, strefy tematyczne, konferencje branżowe, strefa gastronomiczna i konkursy z nagrodami – to wszystko czeka od dziś na odwiedzających Targi INSTALACJE w Poznaniu. Święto branży potrwa od 25 do 27 kwietnia!

Szeroka oferta Wystawców

Tegoroczne Targi Instalacje zaoferują odwiedzającym bogatą ofertę producentów oraz dystrybutorów technologii instalacyjnych związanych z OZE. W związku z rosnącymi cenami prądu i gazu wiele osób szuka alternatywnych ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań. Dlatego podczas Targów Instalacje będzie można zobaczyć liderów branży prezentujących pompy ciepła, rekuperatory, moduły fotowoltaiczne, kotły na biomasę czy dodatkowe technologie składające się na system Smart Dom. Wśród wystawców, którzy już potwierdzili swoją obecność na Targach Instalacje są m.in. Purmo, NIBE, Grundfos, Brager, Heiztechnik, De Dietrich, Stiebel Eltron, Galmet, Fenix Polska, Defro, Fondital, Iglotech, Sika, Nowatech, Testo, Herz, Immergas, Kołton, Kessel, Pereko, Milwaukee, Vaillant, Grupa SBS, Fernox, Afriso, Womix, WOLF, Merazet, Defro Home, Gebo, Vacuflo czy KAN.

 

Nowości i premiery

 

Wystawcy Targów Instalacje, znajdujący się w hali 5, zaprezentują sporo nowości produktowych i premier targowych. W tym m.in. firma PEREKO pokaże dwie nowości: kocioł Indukcyjny serii PI oraz kocioł soniczny - serii SONIC (stoisko 18). Wiper zaprezentuje na swoim stoisku nr 32: VINYL FLOOR - odpływ prysznicowy pod wykładziny elastyczne oraz INTENSI 316 – dyskretny odpływ prysznicowy.  Almeva przedstawi swoją nowość produktową: System TW25 - wielowarstwowy koncentryczny system urządzeń na paliwo stałe ze stali kwasoodpornej, odporny na wilgoć, dla pracy w podciśnieniu (stoisko 33). Spiroflex na stoisku nr 77 zaprezentuje rekuperator VENT CLEAR RHD oraz szczelinowe odwodnienie prysznicowe AQUA STEEL LS. Firma Kołton pokaże swoją nowość: AIRADAPT inwerterową pompę ciepła na czynnik R290 (stoisko 81). Natomiast firma Resideo ogłosi aż trzy premiery: evohome® Inteligentny termostat strefowy, filtr z płukaniem wstecznym i regulatorem ciśnienia z łącznikiem obrotowym, FK74CS oraz grzejnikowy zawór termostatyczny z nastawą wstępną V2000SX z głowicą termostatyczną Thera-6 (stoisko 4).

 

Wiele nowości czekać będzie także w Strefie Kominków na stosiku 128. Faber pokaże elektryczny kominek e-MatriX Mood. Firma Volcano zaprezentuje nowy wkład kominkowy Volcano 1VT-S. KOMINTEKA przedstawi dwa nowe kotły na pellet Evolution Line: PR20 i PR30. Firma LC600® okaże swój nowy system kominkowy do budowy kominków. Spartherm zaprezentuje wkład kominkowy Premium A-3RL-80h. Firma Defro Home pokaże dwa nowe wkłady kominkowe: gazowy Defro Home Vital 37 S oraz Defro Home Intra XSM C G.

 

Złoci Medaliści Grupy MTP

 

W 2022 roku sąd konkursowy uhonorował dwanaście produktów wyróżniających się wysoką jakością i innowacyjnością na Targach Instalacje. Nagrody zostaną wręczone pierwszego dnia Targów, 25 kwietnia, podczas uroczystości otwarcia targów. Wyróżnione innowacyjne produkty będzie można zobaczyć na stoiskach wystawców Targów Instalacje. Złoty Medal MTP jest zatem potwierdzeniem doskonałości produktu i w konsekwencji elementem jego promocji na rynku. W 2022 roku nagrodzono następujące produkty: Airmax3 5-14GT – wysokotemperaturową pompę ciepła powietrze-woda firmy GALMET Sp. z o.o. Sp. K., Analizator Jakości Procesu Spalania BCA-02 eco od BRAGER Sp. z o.o., COMFORT BDT - pompę cyrkulacyjną z zegarem cyfrowym oraz kompaktowy zawór zmieszania pompowego MIXIT firmy GRUNDFOS POMPY Sp. z o.o., kocioł DasPell NEXT 15, kocioł FLAT 11 oraz kocioł MaxPell Evo 450 Przedsiębiorstwa Produkcyjnego HEIZTECHNIK Sp. z o.o.,  pompę ciepła NIBE S2125 firmy NIBE-BIAWAR Sp. z o.o., pakiet budowy kotłowni pompy ciepła firmy

RZT Technika Grzewcza Łukasz Stachnik, przydomową oczyszczalnię ZBS-5C/KP GSM od WOBET-HYDRET Sp. j. J. Cichecki, rozwiązanie QLEEN Profi Two firmy Karlhans Lehmann KG oraz wentylator „Prana FutureLab Fan” zgłoszony przez Prana Polska Sp. z o. o.  i ECOVENTEAM Sp. z o.o..

Bogaty program wydarzeń

Organizatorzy wraz z Partnerami Branżowymi przygotowali interesujące, merytoryczne wydarzenia towarzyszące, m.in. VI Konwencję Rynku Grzewczego, Instalacyjnego i Sanitarnego, konferencję Krajowego Forum Chłodnictwa, konferencję Korporacji Kominiarzy Polskich, konferencję JOBDONE, GLOBPREMIERY, konferencję Krajowego Forum Chłodnictwa, specjalną Strefę Praktyczną - Władcy Żywiołów dedykowaną instalatorom i uczniom, której współorganizatorem będzie OSFIS czy wreszcie wyczekiwany przez instalatorów Klub Instalatora organizowany we współpracy z Grupą SBS, gdzie już po raz szósty na gości czekać będą atrakcje: spotkania z ekspertami z branży instalacyjnej, występy na żywo, darmowy poczęstunek w strefie gastronomicznej, emocjonująca Gra Targowa oraz konkursy z nagrodami.

Strefy specjalne

Targom Instalacje będą również towarzyszyć ciekawe strefy tematyczne, prezentujące nowości branżowe, które zainteresują nie tylko profesjonalistów, ale także inwestorów indywidualnych czy uczniów. Strefa Czystego Powietrza organizowana we współpracy z magazynem „Biomasa” zaprezentuje m.in. najnowsze kotły, a Strefa Kominków współorganizowana z czasopismem „Świat Kominków” pokaże m.in. premierowe wkłady kominkowe czy kominki elektryczne. Strefa Skills Poland obejmie rozwiązania kierowane do młodych ludzi, które mają na celu zachęcenie do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych.

Zainstaluj się w świecie fachowców

Kwietniowe Targi to nie tylko okazja do spotkania branży instalacyjnej. W tym samym czasie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędą się również Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej GREENPOWER, Międzynarodowe Targi Energetyki EXPOPOWER, Międzynarodowe Targi Zabezpieczeń SECUREX, Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO oraz ekspozycja tematyczna Poznań Media Expo.  Zapowiada się zatem prawdziwe trzydniowe święto dla profesjonalistów! Jeden bilet umożliwia wstęp na wszystkie wydarzenia.

Więcej informacji o Targach Instalacje: www.instalacje.com.

Więcej o pozostałych branżowych wydarzeniach: www.swiatfachowcow.pl.

Data: 25-27.04.2022 r.

Godziny otwarcia: 10:00-17:00

Miejsce: ul. Głogowska 14, Międzynarodowe Targi Poznańskie

Bilety: ToBilet.pl

 
<< Start < Prev 1 2 3 Next > End >>

Results 1 - 9 of 121
Redakcja CIEPŁOWNICTWO, OGRZEWNICTWO, WENTYLACJA
Siedziba redakcji: ul. Czackiego 3/5, pok.216, 00-043 Warszawa
tel./fax 0 22 828 27 26, tel. 605 032 330, www.cieplowent.pl
Wydawnictwo SIGMA-NOT Sp. z o.o.
ul. Ratuszowa 11, 03-450 Warszawa
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000069968 
NIP: 524 030 35 01
Kapitał zakładowy: 752 361,80 zł
Na naszej witrynie wykorzystujemy pliki cookies w celu realizacji usług oraz gromadzenia informacji związanych z korzystaniem ze strony.
Plikami cookies możesz zarządzać w opcjach przeglądarki, z której korzystasz. Więcej informacji znajdziesz tutaj.