Reklama na górze


Opis wyświetlający się po najechaniu myszą
Aktualności
TRENDY HVAC: KIERUNKI – WYZWANIA – PERSPEKTYWY – wydarzenie online zorganizowane przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja
  

 

 

 

TRENDY HVAC: KIERUNKI – WYZWANIA – PERSPEKTYWY

– wydarzenie online zorganizowane przez Stowarzyszenie Polska Wentylacja    

 

Jeśli jesteś inżynierem z branży HVAC lub studentem  kierunku technicznego  związanego z branżą wentylacyjno-klimatyzacyjną, zarezerwuj czas 21 maja w godzinach od 11.00 do 16.00. Weź udział w najważniejszym wydarzeniu online: zapoznaj się z nowymi trendami w projektowaniu instalacji, poznaj zasady bezpiecznego projektowania, zobacz projekty nominowane do Nagrody PASCAL. Na tych, którzy są na początku swojej zawodowej kariery, czekają wystąpienia eksperckie i oferty  praktyk w najważniejszych firmach branżowych.

 

 

W panelu KIERUNKI prelegenci opowiedzą o założeniach aktualnie przyjmowanych w projektowaniu instalacji wentylacyjnych. Poruszą zagadnienia dotyczące systemów bezpieczeństwa w inteligentnych budynkach, opowiedzą o komforcie wewnętrznym wpływającym na zdrowie i środowisko. Omówią także wytyczne dotyczące projektowania  instalacji HVAC wspomagające zasady zrównoważonego rozwoju.

Godzina 11.00-12.00

W panelu WYZWANIA  czołowi projektanci z najlepszych biur projektowych zaprezentują systemy wentylacyjne w obiektach nominowanych do nagrody PASCAL 2021. Omówionych zostanie 12 najlepszych projektów instalacji, między innymi w budynkach biurowych, użyteczności publicznej, w sali koncertowej czy stacji metra. Ogłoszeni zostaną także Laureaci Nagrody PASCAL 2021.

Godzina 12.00-14.30

 

W panelu PERSPEKTYWY pokażemy, jak na co dzień wygląda praca inżyniera HVAC. O swoim doświadczeniu zawodowym opowiedzą eksperci z biur projektowych, wykonawczych  i handlowych. UWAGA! Panel skierowany głównie do studentów – możliwość zapoznania się z ofertą praktyk.

Godzina 14.30-15.45

 

Więcej informacji na temat wydarzenia,  a także rejestracja online na stronie: https://trendyhvac.spw.org.pl/.

Rejestracja zostanie  zakończona  20 maja (czwartek) o godzinie 16.00.

 

 

 

 

 

-------

ORGANIZATOR

STOWARZYSZENIE POLSKA WENTYLACJA

·         Pomysłodawca Nagrody Branżowej PASCAL dla projektantów instalacji HVAC – 7 edycji

·         Organizator targów branżowych FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA – 18 edycji

·         Wydawca magazynu Cyrkulacje – 10 lat na rynku

·         Inicjator Akcji  Edukacji – pierwsza  edycja w 2020 roku

 

Stowarzyszenie Polska Wentylacja jest zrzeszeniem osób zawodowo związanych z branżą wentylacyjną: dostawców, projektantów, wykonawców oraz niezależnych ekspertów. Celem Stowarzyszenia jest upowszechnianie skutecznych sposobów wentylowania w budownictwie oraz wspieranie rozwoju branży. Stowarzyszenie działa od 2001 roku, a od 2013 jest członkiem Stowarzyszenia Europejskiego Przemysłu Wentylacyjnego EVIA z siedzibą w Brukseli.

 
Drodzy sympatycy branży HVAC
  

Drodzy sympatycy branży HVAC

Studenckie Koło Naukowe „Kliwent” działające przy Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie organizuje VII edycję konferencji Kliwent Event skierowanej przede wszystkim do studentów oraz uczniów szkół średnich wiążących swoją przyszłość z branżą HVAC, ale także wszystkich zainteresowanych tą tematyką. Odbędzie się ona w dniach 24-28 maja 2021 roku. W tym roku, z uwagi na okoliczności, jest to edycja specjalna, organizowana całkowicie on-line pod nazwą Kliwent e-Event.

Konferencja ma na celu dzielenie się wiedzą teoretyczną i praktyczną na temat najnowszych rozwiązań w branży HVAC. W dniach 24-27 maja 2021 roku przeprowadzane zostaną szkolenia związane z projektowaniem systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych, grzewczych, chłodniczych oraz odzysku ciepła. Podsumowaniem konferencji będzie część seminaryjna, odbywająca się w dniu 28 maja 2021 roku, w trakcie której przedstawiciele firm oraz studenci wygłoszą swoje referaty. W trakcie jej trwania, po raz pierwszy, zostanie także przeprowadzony konkurs wiedzy z zakresu HVAC dla studentów oraz uczniów szkół średnich.

Już dziś chcemy zaprosić wszystkich do udziału w tym wydarzeniu! Więcej informacji na naszych social mediach:

Ø  Facebook: Kliwent Event, KN Kliwent,

Ø  Instagram: kliwent.agh

Ø  Strona www: www.kliwent.agh.edu.pl

Udział w konferencji jest bezpłatny. Wymagana jest jednak rejestracja chęci uczestnictwa. O jej uruchomieniu będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem social media. Tam też będą publikowane informacje dotyczące harmonogramu szkoleń oraz programu seminarium.

Pozdrawiamy serdecznie i już dziś gorąco zachęcamy do uczestnictwa w Kliwent e-Event!

 

Członkowie i Opiekunowie KN „Kliwent”

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

 
Informacja prasowa PORT PC i SCiAE: Pompy ciepła w świetle WT 2021 i pętle hydrauliczne
  

Kraków, 05.05.2021 r.

 

Informacja prasowa PORT PC i SCiAE:

Pompy ciepła w świetle WT 2021 i pętle hydrauliczne
19 maja 2021 r. – Warsztaty PORTPC i SCIAE dla projektantów, audytorów i certyfikatorów energetycznych.

 

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła wraz ze Stowarzyszeniem Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych zaprasza na warsztaty dla osób i przedstawicieli firm działających w obszarze projektów, audytów i certyfikatów energetycznych budynków. Kluczowymi tematami webinarium, które odbędzie się 19 maja 2021 r., będzie zastosowanie pomp ciepła w świetle metodologii charakterystyki energetycznej budynków oraz WT 2021 r. oraz zastosowanie i równoważenie hydrauliczne systemów pętli wodnych w budynkach komercyjnych.

Pompy ciepła w metodologii świadectw charakterystyki energetycznej w świetle nowych warunków Technicznych 2021

Warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie to pakiet przepisów regulujących projektowanie, wznoszenie, przebudowy i remonty budynków. Nowe warunki techniczne obowiązujące od 1 stycznia 2021 wprowadzają znaczne ograniczenia w stosowaniu urządzeń wykorzystujących paliwa kopalne i preferują zastosowanie urządzeń korzystających z OZE. Ta część webinarium poświęcona będzie kwestii określania sprawności źródeł ciepła w kontekście zastosowania pomp ciepła oraz układów pompa ciepła z instalacją fotowoltaiczną. Przedstawiony zostanie również poradnik POBE „Jak spełnić wymagania, jakim powinny odpowiadać budynki od 2021 roku? Ogrzewanie i wentylacja w warunkach technicznych”. W trakcie kolejnej sesji Paweł Lachman – prezes PORT PC i Maciej Surówka – prezes SCiAE odpowiedzą na zadane pytania w tej części warsztatów.

Zastosowanie pętli wodnych w budynkach komercyjnych – równoważenie hydrauliczne

Europejski Zielony Ład w kluczowej dla energetyki strategii integracji sektora energetycznego (sector coupling) stawia na powszechne zastosowanie pomp ciepła w budynkach komercyjnych. Strategia zakłada zastosowanie elektrycznych pomp ciepła w nawet 65% budynkach komercyjnych w 2030 r.
Jednym z istotnych rozwiązań w dużych budynkach komercyjnych takich jak np. galerie handlowe jest zastosowanie systemów z pętlami wodnymi. W tej części webinarium skupimy się kwestii równoważenia hydraulicznego takich układów. Przykłady takich rozwiązań przedstawi Wojciech Erchard – ekspert firmy Belimo

Program webinarium/warsztatów PORTPC w dniu 19 maja 2021 r.:

10:00-10:05    Otwarcie webinarium | Paweł Lachman – prezes Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła i Maciej Surówka – prezes Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych

10:05-10:40    Pompy ciepła w świadectwach charakterystyki energetycznej w świetle WT 2021 – budynki jednorodzinne i wielorodzinne | Paweł Lachman – prezes PORT PC

10:40-11.10   Sesja pytań i odpowiedzi| Paweł Lachman – prezes PORT PC i Maciej Surówka – prezes SCiAE

11.10-11.20    Przerwa

11.20-11.30   Systemy pętli wodnych w budynkach komercyjnych | wprowadzenie Paweł Lachman – prezes PORT PC

11.30-12.10   Systemy pętli wodnych w budynkach komercyjnych – równoważenie hydrauliczne | Wojciech Erchard – ekspert firmy Belimo

12.10-12.30    Sesja pytań i odpowiedzi

12.30               Zakończenie warsztatów

Na webinarium organizowane przez PORT PC i SCiAE „Pompy ciepła w WT 2021 i pętle hydrauliczne” w dniu 19.05.2021 r., godz. 10.00-12.30, można zapisać się klikając w poniższy link formularza zgłoszeniowego.
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY: https://bit.ly/3vI8Rtv

Udział w webinarium jest bezpłatny, pod warunkiem wypełnienia formularza zgłoszeniowego.

Organizatorzy warsztatów:

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC (PORT PC): http://portpc.pl

Stowarzyszenie Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych (SCiAE): http://www.certyfikatorzy.org.pl

 

[Źródło: PORT PC i SCiAE]

 

Kraków, 05.05.2021 r.

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła PORT PC

Polska Organizacja Rozwoju Pomp Ciepła (PORT PC) jest stowarzyszeniem branżowym, którego celem jest wzmocnienie wizerunku technologii pomp ciepła poprzez stworzenie systemu zarządzania jakością, opracowanie i wdrożenie standardów technicznych oraz certyfikowanie i przeprowadzanie profesjonalnych porad technicznych na europejskim rynku. poziom uznany w skali europejskiej. PORT PC od 2012 roku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA) z siedzibą w Brukseli. Ponadto współpracuje z europejskimi organizacjami branżowymi, w tym z niemieckim BWP i niemieckim stowarzyszeniem inżynierów VDI. PORT PC jest członkiem założycielem Porozumienia Branżowego na Rzecz Efektywności Energetycznej Budynków (od 2018 roku)

Więcej informacji o stowarzyszeniu na stronie: www.portpc.pl

 

Stowarzyszenie Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych

Wprowadzenie świadectw charakterystyki energetycznej od 2009 roku, spowodowało bardzo duże zainteresowanie tą tematyką. 30 września 2009 roku odbyło się spotkanie założycielskie Stowarzyszenia Certyfikatorów i Audytorów Energetycznych i przyjęcie pierwotnej wersji Statutu Stowarzyszenia. Stowarzyszenie zostało wpisane do Krajowego Rejestru Sądowego w dniu 26 kwietnia 2010 roku. Pierwotnie członkiem SCiAE mógł zostać audytor energetyczny lub osoba posiadająca uprawnienia do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej. W 2013 członkowie Stowarzyszenia zmienili Statut Stowarzyszenia, otwierając się na nowe zagadnienia. Obecnie w kręgu zainteresowania Stowarzyszenia są następujące zagadnienia: charakterystyka energetyczna, audyting energetyczny, efektywność energetyczna, audyt przemysłowy, audyt przedsiębiorstw, ograniczenie niskiej emisji, prawo budowlane, budownictwo energooszczędne i pasywne, ekologia.

Ułatwiono również możliwość przystąpienia do Stowarzyszenia dla nowych członków, likwidując obowiązek posiadania uprawnień zawodowych. Jednym z podstawowych celów Stowarzyszenia jest integrowanie i podnoszenie wiedzy w w/w zakresie wśród naszych członków. Dodatkowo Stowarzyszenie aktywnie bierze udział w opiniowaniu projektów nowych przepisów oraz proponuje zmiany w istniejących przepisach czy programach. Stowarzyszanie oferuje swoim członkom możliwość tańszego zakupu oprogramowania oraz udział w szkoleniach.

Więcej informacji o stowarzyszeniu na stronie: www.certyfikatorzy.org.pl

 
Seria webinariów POBE w dniach 16-17 grudnia 2020 r.
  

 

:

Czy transformacja energetyczna wymusza rewolucję w branży budynkowej?

·         Jak Zielony Ład i Fala Renowacji wpłyną na efektywność energetyczną w budynkach?

·         Jakie technologie związane z zaopatrzeniem budynków w energię i jej zużyciem będą w najbliższych latach priorytetowe i promowane?

·         Czy nowe Warunki Techniczne 2021 oznaczają rewolucję w wyposażeniu nowych budynków i czy czeka nas kolejne zaostrzenie przepisów?

 

Od lipca 2020 r. Komisja Europejska przedstawia po kolei najważniejsze strategie Europejskiego Zielonego Ładu pokazujące, jak będzie przebiegać transformacja energetyczna w Unii Europejskiej. Wszystkie one wpłyną na zmiany najważniejszych dyrektyw i innych regulacji unijnych i krajowych związanych z efektownością budynków i stosowaniem OZE, ale też ‒ na systemy dofinasowania inwestycji, rynek bankowy, rynek ubezpieczeń oraz bezpośrednio na zakres działalności firm produkcyjnych i usługowych związanych z techniką budynkową. Już teraz dwie najważniejsze strategie: Integracja Sektorów Energii i Fala Renowacji wskazują na konieczność zasadniczych zmian w podejściu do efektywności energetycznej ‒ będzie to dla nas wszystkich widoczne w najbliższych latach.

Warto się do tych zmian zawczasu przygotować, ponieważ wiele z nich oznacza prawdziwą rewolucję choćby w obszarze zaopatrzenia budynków w energię.


Zapraszamy na webinaria:16-17 grudnia 2020 r.

 

 

Porozumienie Branżowe na Rzecz Efektywności Energetycznej (POBE) przygotowało serię webinariów poświęconych tej tematyce, które odbędą się w dniach 16-17 grudnia 2020 r. Podczas spotkań on-line eksperci POBE oraz organizacji stowarzyszonych z POBE przedstawią konkretne założenia polityki unijnej odnoszące się do naszej branży (w kontekście obecnych i planowanych unijnych strategii). Postarają się również wyjaśnić wiele istotnych kwestii związanych z wdrażaniem tej polityki w Polsce, efektywnością energetyczną budynków czy nowymi warunkami technicznymi.

Będzie się można m.in. dowiedzieć:

·         Jakie są założenia głównej strategii energetycznej UE dotyczące Integracji sektorów energetycznych i strategii Zielony Ład oraz co to oznacza dla branży?

·         Co zmieni się w wyposażeniu technicznym i standardzie budynków mieszkalnych od stycznia 2021 w związku z nowymi WT 2021? Jak wygląda pespektywa stosowania w nowych budynkach systemów grzewczych, wentylacyjnych, klimatyzacyjnych (wentylacja z odzyskiem ciepła, pompy ciepła, fotowoltaika, kolektory słoneczne) oraz izolacji termicznej przegród?

·         Jakich kolejnych zmian w warunkach technicznych budynków możemy spodziewać się w najbliższych latach?

·         Jaka będzie rola rozwiązań opartych o odnawialne źródła energii oraz czy rozwiązania grzewcze oparte o paliwa kopalne będą wspierane w nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej?

·         Czy Komisja Europejska wspiera konkretne rozwiązania w transformacji energetycznej w ramach Zielonego Ładu? Jaką rolę w Fali Renowacji przewidziano dla budynków gotowych, prefabrykowanych?

·         Co to jest taksonomia i jak wpłynie na rozwój zrównoważonych rozwiązań w systemach ogrzewnictwa i ciepłownictwa w Polsce?

·         W jakim kierunku powinny się rozwijać firmy projektowe i instalacyjne w najbliższych latach?

 

Serdecznie zapraszamy do udziału w webinariach i do dyskusji z ekspertami POBE!

 

Podczas webinariów przewidziana jest PREMIERA dwóch poradników:

‒ poradnika POBE na temat Strategii UE Integracji Systemu Energetycznego i „Fali renowacji"

‒ aktualizacji poradnika Jak spełnić wymagania, jakim powinny odpowiadać budynki od 2021 roku?”.

 

Webinaria organizowane są przez Porozumienie Branżowe na Rzecz Efektywności Energetycznej (POBE), do którego należą:

‒ Sekcja Główna Ciepłownictwa Ogrzewnictwa Wentylacji i Inżynierii Atmosfery Ciepłownictwa Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych,

‒ Polska Korporacja Techniki Sanitarnej, Grzewczej, Gazowej i Klimatyzacji,

‒ Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej Polska PV,

‒ Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe,

‒ Stowarzyszenie Polska Wentylacja,

‒ Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła,

‒ Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych.

 

Podczas webinariów prelegentami będą również eksperci organizacji stowarzyszonych z POBE: Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej Szklanej i Skalnej (MIWO) i Polski Związek Pracodawców Hurtowni Branży Grzewczej, Sanitarnej, Instalacyjnej, Klimatyzacji i Wentylacji ZHI.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HARMONOGRAM WYDARZENIA

 

Webinaria Porozumienia Branżowego na Rzecz Efektywności Energetycznej (POBE):

 

Dzień 1: 16 grudnia 2020 r. – "Europejski Zielony Ład i Warunki Techniczne 2021"

 

Rejestracja na webinarium: TUTAJ

 

10.00 „Wprowadzenie i Warunki Techniczne  2021 budynki jednorodzinne i wielorodzinne”

– Paweł Lachman (PORT PC, POBE)

11.00 „Europejski Zielony Ład, strategia integracji sektorów”

– Paweł Wróbel (ekspert POBE)

12.00 „Zagadnienia bezpieczeństwa ppoż. instalacji PV o mocy pow. 6.5 kWp”

– Bogdan Szymański (SBF Polska PV, POBE)

13.00 „Wentylacja w budynkach wielorodzinnych w świetle nowych WT 2021”

– Marcin Gasiński (SPW, POBE)

14.00 „Znaczenie prefabrykowanych budynków drewnianych w świetle Zielonego Ładu”

– Marek Beśka (SEDG, POBE)

15.00 „Izolacja cieplna przegród zewnętrznych budynków w świetle nowych WT 2021”

– Henryk Kwapisz (MIWO, POBE)

 

Dzień 2: 17 grudnia 2020 r. – "Fala Renowacji – rola OZE i wyzwania dla branży"

 

Rejestracja na webinarium: TUTAJ

 

10.00 „Strategia Komisji Europejskiej "Fala Renowacji”

Paweł Wróbel (ekspert POBE)

11.00 „Budynki plus-energetyczne i akcja "Dom bez Rachunków"

Paweł Lachman (PORT PC, POBE)

12.00 „Sposoby zwiększania udziału OZE w ogrzewaniu budynków, domy słoneczne jako koncepcja wykorzystania kolektorów słonecznych do całorocznego ogrzewania”

– Janusz Starościk (SPIUG, POBE)

13.00 „Strategia EU jako nowe wyzwania dla profesjonalnej dystrybucji: digitalizacja i zarządzanie wiedzą”

– Tomasz Boruc (ZHI, POBE)      

14.00 „SRI i wyzwania branży związane z modernizacją budynków”

– Anna Bogdan, Joanna Rucińska (PZITS, POBE)

 

Strona wydarzenia, harmonogram oraz rejestracja: http://pobe.pl/2020webinaria/

 

Źródło: Porozumienie Branżowe na Rzecz Efektywności Energetycznej (POBE)

Kraków, 24.11.2020 r.

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 44 z 114
Redakcja CIEPŁOWNICTWO, OGRZEWNICTWO, WENTYLACJA
Siedziba redakcji: ul. Czackiego 3/5, pok.216, 00-043 Warszawa
tel./fax 0 22 828 27 26, tel. 605 032 330, www.cieplowent.pl
Wydawnictwo SIGMA-NOT Sp. z o.o.
ul. Ratuszowa 11, 03-450 Warszawa
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000069968 
NIP: 524 030 35 01
Kapitał zakładowy: 752 361,80 zł
Na naszej witrynie wykorzystujemy pliki cookies w celu realizacji usług oraz gromadzenia informacji związanych z korzystaniem ze strony.
Plikami cookies możesz zarządzać w opcjach przeglądarki, z której korzystasz. Więcej informacji znajdziesz tutaj.