Sezon KONGRESÓW POŻARNICTWA edycji 2015 rozpoczęty. Za nami pierwsze konferencje w Gdańsku i we Wrocławiu.
  
Sezon KONGRESÓW POŻARNICTWA edycji 2015 rozpoczęty. Za nami pierwsze konferencje w Gdańsku i we Wrocławiu.

Świeżo po konferencji we Wrocławiu która odbyła się 18 lutego br. i skupiła blisko 180 uczestników, kolejne miasto, tym razem Gdańsk  w dniu 17 marca gościł KONGRES POŻARNICTWA.

Projekt KONGRESÓW POŻARNICTWA, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest firma DND Project cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno projektantów, biur architektonicznych, deweloperów, jak i instalatorów, generalnych wykonawców inwestycji czy inwestorów instytucjonalnych. Z racji tematyki jest także miejscem spotkań rzeczoznawców ds zabezpieczeń pożarowych, inżynierów, jak i przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej, którzy zawsze są obecni podczas realizowanych konferencji. 

SPOTKANIE PROJEKTANTÓW W ECS
W tym roku nie bez powodu konferencja w Gdańsku odbyła się na terenie dopiero co otwartego Europejskiego Centrum Solidarności - obiektu nowoczesnego, zaawansowanego architektonicznie i technologicznie oraz wyposażonego w najnowoczęsniejsze systemy zabezpieczeń w tym również pożarowych. Goście Kongresu przy okazji konferencji mieli możliwość zwiedzienia nowoczesnej, interaktywnej stałej ekspozycji ECS, która w przestrzeni sześciu sal przedstawia współczesną historię Polski, powstanie ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo. 

WIEDZA DLA SPECJALISTÓW
Praktycy natomiast podczas dwóch sesji konferencji mogli zapoznać się z wieloma powiązanymi ze sobą dziedzinami, począwszy od nowości w instalacjach elektrycznych, wentylacyjnych i gaśniczych po bierną ochronę przeciwpożarową. Konferencja tradycyjnie miała charakter szkoleniowy poruszała zaterm zagadnienia nie tylko od strony teoretycznej ale i praktycznego zastosowania w procesie projektowania czy wykonawstwa realizowanej inwestycji. Wydarzenie po raz kolejny cieszyło się wysoką frekwencją ponad 160 uczestników i stanowiło wyjątkowe spotkanie przedstawicieli producentów rozwiązań i systemów zabezpieczeń pożarowych z uczestnikami procesu budowlanego. 

OŚWIETLENIE AWARYJNE – OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKÓW
Podczas konferencji szczególny nacisk został położony na zaganienia związane z oświetleniem awaryjnym - obowiązkiem użytkowników w zakresie jego dozoru i utrzymania, którą to problematykę szczegółowo omówił Partner Kongresów Pozarnictwa - firma AWEX - polski producent oświetlenia awaryjnego. Temat kontynuowany był również podczas specjalnego Panelu Eksperckiego podczas którego Gość Specjalny i jednocześnie Ekspert Merytorczy konferencji Pan mgr inż. Rafał Marasz (Z-ca Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KM PSP Bydgoszcz) omówił podstawowe wymagania w zakresie oświetlenia awaryjnego oraz najczęściej popełniane błędy projektowe i montażowe. Tradycyjnie też projektanci odwiedzający część wystawienniczą, mogli porównać i przetestować  prezentowane produkty oraz skonsultować omawiane zagadnienia.

Systemy SAP, SSWiN, KD i SSP na KONGRESIE POŻARNICTWA
Ciekawe prezentacje, pokazy, specjalistyczne wykłady połączone z wskazówkami i wytycznymi dla projektantów i instalatorów to już stały element KONGRESÓW POŻARNICTWA. Wśród omówionych tematów zarówno we Wrocławiu jak i Gdańsku znalazły się m.in. 
- instalacje elektryczne, wentylacyjne i gaśnicze w zakresie projektowania, montażu czy eksploatacji 
- systemy alarmu i sygnalizacji pożaru, systemy sygnalizacji włamania i napadu
- odcinanie zasilania obiektów budowlanych przez jednostki Straży Pożarnej technologią PPN
- uregulowania prawne zobowiązujące do montażu systemów detekcji,
- środki i instalacje gaśnicze, systemy detekcji, oddymiające i odcianające zasilanie,
- iniekcyjne uszczelnienia przeciwwodne
- systemy bezpieczeństwa dla budynków użyteczności publicznej w zakresie odprowadzanie dymu i ciepła, 
- kamery termowizyjne w diagnostyce zagrożeń w budownictwie, energetyce i utrzymaniu ruchu.
- przeszklenia i przegrody przeciwpożarowe drzwi i fasad

Interesują Cię zagadnienia związane z właściwym doborem urządzeń i systemów ochrony przeciwpożarowej pod względem technicznym i ekonomicznym, chcesz zapoznać się z tymi materiałami, które są godne polecenia przy realizacji inwestycji, szukasz możliwości doskonalenia i dostępu do aktualnych rozwiązań w dziedzinie budownictwa i zabezpieczeń ppoż. ……. to KONGRES POŻARNICTWA jest dla Ciebie! Do grona stałych Partnerów Kongresów Pożarnictwa dołączyli w bieżącej edycji : MIWI-URMET, ALUPROF, GEZE POLSKA, ES-SYSTEM, TOMMEX, ZETO-PROJEKT, HÖRMANN POLSKA, DIPOL, FELS-WERKE czy też SAINT-GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS POLSKA I FAKRO co dla praktyków zapowiada interesujący rok spotkań z bezpośrednim i z wyprzedzeniem dostępem do nowości które pojawiły się lub dopiero pojawią na rynku zabezpieczeń i systemów pożarowych.

Najbliższa konferencja już 16 kwietnia w Katowicach gdzie szczególny nacisk zostanie położony na systemy detekcji i sygnalizacji pożaru oraz wentylacji i oddymiania. Udział w konferencji jest BEZPŁATNY, wymaga jednak wszcześniejszej rejestracji pod adresem: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Szczegółowe informacje u Organizatora. 

Serdecznie zapraszamy.
Kontakt:  
DND PROJECT – KONGRESY I KONFERENCJE BRANŻOWE
Koordynator Projektu: Ewa Dziatkowska
Koordynator Komunikacji Medialnej i PR:  st. kpt. w st. spocz. mgr inż. Grzegorz Jędrzejczyk
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , tel. +48 22 678 58 25

 

Redakcja CIEPŁOWNICTWO, OGRZEWNICTWO, WENTYLACJA
Siedziba redakcji: ul. Czackiego 3/5, pok.216, 00-043 Warszawa
tel./fax 0 22 828 27 26, tel. 22 0 22 826 43 35, 22 336 13 19, www.cieplowent.pl
e-mail: redakcja.cow@cieplowent.pl redakcja.cow@neostrada.pl cieploogrzewwent@sigma-not.pl
Wydawnictwo SIGMA-NOT Sp. z o.o.
ul. Ratuszowa 11, 00-950 Warszawa, skr. poczt. 1004
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000069968
NIP: 524 030 35 01
Kapitał zakładowy: 752 361,80 zł

 Na naszej witrynie wykorzystujemy pliki cookies w celu realizacji usług oraz gromadzenia informacji związanych z korzystaniem ze strony.

Plikami cookies możesz zarządzać w opcjach przeglądarki, z której korzystasz. Więcej informacji znajdziesz tutaj.