Aktualności
Spotkanie ekspertów technologii i projektowania
  

Spotkanie ekspertów technologii i projektowania

W maju i czerwcu br. odbędą się seminaria przeznaczone dla projektantów systemów wody lodowej: CHILLER, PIBCV, Pompy elektroniczne, BMS.

Przy współpracy firm Danfoss, Carrier, Grundfos i IQ Controls przygotowana została seria tematów, która pozwoli szerzej spojrzeć na instalację wody lodowej, nie tylko od strony jednego produktu. Seminarium będzie podzielone na 4 bloki szkoleniowe, w których eksperci z czterech firm zaprezentują energooszczędne rozwiązania dostępne w swojej ofercie. Na spotkaniu przedstawione zostanie najnowsze rozwiązanie Danfoss –  napęd cyfrowy NovoCon. Kolejne bloki tematyczne poświęcone będą: optymalizacji rozwiązań węzłów wody lodowej (Carrier), doborom i pracy pomp MAGNA3 oraz TPE3 na instalacjach wody lodowej (Grundfos), z kolei podstawy systemów BMS w budynkach komercyjnych zaprezentuje firma IQ Controls.

Podczas seminarium będzie możliwość przetestowania innowacyjnych urządzeń producentów przy specjalnie przygotowanych stolikach. W czasie przerw wszyscy eksperci pozostaną do dyspozycji gości.

Seminaria odbędą się w czterech miastach:

 

19 maja - Warszawa

26 maja - Gdańsk

9 czerwca - Wrocław

11 czerwca - Katowice

 

Szczegółowa agenda spotkania znajduje się na stronie: ogrzewanie.danfoss.pl w zakładce  szkolenia. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji: Karolina Pleban - Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć || +48 22 755 06 71 || +48 603 888 945

 

***

Firma Danfoss tworzy technologie, które pozwolą w przyszłości uzyskać więcej mniejszym nakładem środków. Rozwiązania Danfoss stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie w zakresie infrastruktury, przemysłu spożywczego, efektywności energetycznej i rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Oferowane produkty i usługi są wykorzystywane w takich obszarach jak: chłodnictwo, klimatyzacja, ogrzewnictwo, sterowanie silnikami i maszyny mobilne. Firma działa także w obszarze energii odnawialnej oraz infrastruktury grzewczej dla miast. Tradycja tworzenia przez Danfoss innowacyjnych technologii sięga 1933 roku. Obecnie firma jest światowym liderem w swojej branży, zatrudnia 24 000 pracowników i świadczy usługi na rzecz klientów w ponad 100 krajach. Danfoss jest przedsiębiorstwem prywatnym, którego właścicielem jest nadal rodzina jego założycieli. Więcej informacji na temat Danfoss można znaleźć na stronie www.danfoss.com

W Polsce znajdują się 4 zakłady produkcyjne Danfoss: w Grodzisku Mazowieckim oraz Tuchomiu, a także we Wrocławiu
i Bielanach Wrocławskich. Dwa pierwsze zakłady reprezentują segmenty Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Napędów Elektrycznych, natomiast Wrocław i Bielany Wrocławskie segment Power Solutions. Łączne zatrudnienie w Polsce kształtuje się na poziomie 1400 osób. Więcej o firmie Danfoss Poland można przeczytać na stronie www.danfoss.pl

 
Sezon KONGRESÓW POŻARNICTWA edycji 2015 rozpoczęty. Za nami pierwsze konferencje w Gdańsku i we Wrocławiu.
  
Sezon KONGRESÓW POŻARNICTWA edycji 2015 rozpoczęty. Za nami pierwsze konferencje w Gdańsku i we Wrocławiu.

Świeżo po konferencji we Wrocławiu która odbyła się 18 lutego br. i skupiła blisko 180 uczestników, kolejne miasto, tym razem Gdańsk  w dniu 17 marca gościł KONGRES POŻARNICTWA.

Projekt KONGRESÓW POŻARNICTWA, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest firma DND Project cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno projektantów, biur architektonicznych, deweloperów, jak i instalatorów, generalnych wykonawców inwestycji czy inwestorów instytucjonalnych. Z racji tematyki jest także miejscem spotkań rzeczoznawców ds zabezpieczeń pożarowych, inżynierów, jak i przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej, którzy zawsze są obecni podczas realizowanych konferencji. 

SPOTKANIE PROJEKTANTÓW W ECS
W tym roku nie bez powodu konferencja w Gdańsku odbyła się na terenie dopiero co otwartego Europejskiego Centrum Solidarności - obiektu nowoczesnego, zaawansowanego architektonicznie i technologicznie oraz wyposażonego w najnowoczęsniejsze systemy zabezpieczeń w tym również pożarowych. Goście Kongresu przy okazji konferencji mieli możliwość zwiedzienia nowoczesnej, interaktywnej stałej ekspozycji ECS, która w przestrzeni sześciu sal przedstawia współczesną historię Polski, powstanie ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo. 

WIEDZA DLA SPECJALISTÓW
Praktycy natomiast podczas dwóch sesji konferencji mogli zapoznać się z wieloma powiązanymi ze sobą dziedzinami, począwszy od nowości w instalacjach elektrycznych, wentylacyjnych i gaśniczych po bierną ochronę przeciwpożarową. Konferencja tradycyjnie miała charakter szkoleniowy poruszała zaterm zagadnienia nie tylko od strony teoretycznej ale i praktycznego zastosowania w procesie projektowania czy wykonawstwa realizowanej inwestycji. Wydarzenie po raz kolejny cieszyło się wysoką frekwencją ponad 160 uczestników i stanowiło wyjątkowe spotkanie przedstawicieli producentów rozwiązań i systemów zabezpieczeń pożarowych z uczestnikami procesu budowlanego. 

OŚWIETLENIE AWARYJNE – OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKÓW
Podczas konferencji szczególny nacisk został położony na zaganienia związane z oświetleniem awaryjnym - obowiązkiem użytkowników w zakresie jego dozoru i utrzymania, którą to problematykę szczegółowo omówił Partner Kongresów Pozarnictwa - firma AWEX - polski producent oświetlenia awaryjnego. Temat kontynuowany był również podczas specjalnego Panelu Eksperckiego podczas którego Gość Specjalny i jednocześnie Ekspert Merytorczy konferencji Pan mgr inż. Rafał Marasz (Z-ca Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KM PSP Bydgoszcz) omówił podstawowe wymagania w zakresie oświetlenia awaryjnego oraz najczęściej popełniane błędy projektowe i montażowe. Tradycyjnie też projektanci odwiedzający część wystawienniczą, mogli porównać i przetestować  prezentowane produkty oraz skonsultować omawiane zagadnienia.

Systemy SAP, SSWiN, KD i SSP na KONGRESIE POŻARNICTWA
Ciekawe prezentacje, pokazy, specjalistyczne wykłady połączone z wskazówkami i wytycznymi dla projektantów i instalatorów to już stały element KONGRESÓW POŻARNICTWA. Wśród omówionych tematów zarówno we Wrocławiu jak i Gdańsku znalazły się m.in. 
- instalacje elektryczne, wentylacyjne i gaśnicze w zakresie projektowania, montażu czy eksploatacji 
- systemy alarmu i sygnalizacji pożaru, systemy sygnalizacji włamania i napadu
- odcinanie zasilania obiektów budowlanych przez jednostki Straży Pożarnej technologią PPN
- uregulowania prawne zobowiązujące do montażu systemów detekcji,
- środki i instalacje gaśnicze, systemy detekcji, oddymiające i odcianające zasilanie,
- iniekcyjne uszczelnienia przeciwwodne
- systemy bezpieczeństwa dla budynków użyteczności publicznej w zakresie odprowadzanie dymu i ciepła, 
- kamery termowizyjne w diagnostyce zagrożeń w budownictwie, energetyce i utrzymaniu ruchu.
- przeszklenia i przegrody przeciwpożarowe drzwi i fasad

Interesują Cię zagadnienia związane z właściwym doborem urządzeń i systemów ochrony przeciwpożarowej pod względem technicznym i ekonomicznym, chcesz zapoznać się z tymi materiałami, które są godne polecenia przy realizacji inwestycji, szukasz możliwości doskonalenia i dostępu do aktualnych rozwiązań w dziedzinie budownictwa i zabezpieczeń ppoż. ……. to KONGRES POŻARNICTWA jest dla Ciebie! Do grona stałych Partnerów Kongresów Pożarnictwa dołączyli w bieżącej edycji : MIWI-URMET, ALUPROF, GEZE POLSKA, ES-SYSTEM, TOMMEX, ZETO-PROJEKT, HÖRMANN POLSKA, DIPOL, FELS-WERKE czy też SAINT-GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS POLSKA I FAKRO co dla praktyków zapowiada interesujący rok spotkań z bezpośrednim i z wyprzedzeniem dostępem do nowości które pojawiły się lub dopiero pojawią na rynku zabezpieczeń i systemów pożarowych.

Najbliższa konferencja już 16 kwietnia w Katowicach gdzie szczególny nacisk zostanie położony na systemy detekcji i sygnalizacji pożaru oraz wentylacji i oddymiania. Udział w konferencji jest BEZPŁATNY, wymaga jednak wszcześniejszej rejestracji pod adresem: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Szczegółowe informacje u Organizatora. 

Serdecznie zapraszamy.
Kontakt:  
DND PROJECT – KONGRESY I KONFERENCJE BRANŻOWE
Koordynator Projektu: Ewa Dziatkowska
Koordynator Komunikacji Medialnej i PR:  st. kpt. w st. spocz. mgr inż. Grzegorz Jędrzejczyk
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , tel. +48 22 678 58 25

 
Garaże i parkingi podziemne
  
GARAŻE I PARKINGI PODZIEMNE - STEROWANIE SYSTEMAMI BEZPIECZEŃSTWA  już 23 kwietnia na terenie MTP Międzynarodowych Targów Poznańskich

GARAŻE I PARKINI PODZIEMNE - STEROWANIE SYSTEMAMI BEZPIECZEŃSTWA to cykl konferencji podczas których poruszane jest spektrum zagadnień związanych z projektowaniem, budową i eksploatacją garaży i parkingów oraz terenów im przyległych w tym: konstrukcje parkingów i garaży podziemnych; bezpieczeństwo pożarowe: wentylację i ewakuację, zabezpieczenia wodochronne parkingów i garaży podziemnych, właściwe wykonanie i utrzymanie nawierzchni i posadzek w parkingach podziemnych oraz projektowanie systemów kontroli i dostępu, monitoringu i alarmu dla stref parkingowych i ich odbiory przez organa Państwowej Straży Pożarnej. 

Problematyka związana z bezpieczeństwem ludzi w garażu w przypadku pożaru i wpływem wentylacji pożarowej na jego poprawę

Najbliższa konferencja odbędzie się już 23 kwietnia w Poznaniu. Swoją wiedzą i doświadczeniem podczas wydarzenia podzielą się z Państwem niezależni eksperci, którzy opowiedzą o praktycznych aspektach projektowania i funkcjonowania rozwiązań i systemów zabezpieczeń podzielą się dr inż. Dorota Brzezińska - Specjalistka w zakresie projektowania wentylacji pożarowej i symulacji komputerowych Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej oraz mgr inż. Sylwia Świątek-Żołyńska Koordynator Projektów BAUTECH Sp. z o.o.

Wśród omawianych tematów pojawią się m.in.

Systemy wentylacji parkingów podziemnych z wykorzystaniem wentylatorów strumieniowych
Zabezpieczenia garaży i parkingów podziemnych za pomocą instalacji gaśniczych mgłowych niskociśnieniowych typu Eacon Aqua
Najnowsze osiągnięcia badawcze w zakresie detekcji LPG w garażach podziemnych
Systemy sygnalizacji pożaru AXIS EN
Bramy do garaży podziemnych
Iniekcyjne ciśnieniowe w budownictwie 
Problematyka związana z bezpieczeństwem ludzi w garażu w przypadku pożaru i wpływem wentylacji pożarowej na jego poprawę 
Dobre praktyki przy projektowaniu I wykonywaniu posadzek garażowych. Poprawne rozwiązania techniczne.
Zasady stosowania stacjonarnych detektorów gazów (badanie jakości powietrza-sterowanie wentylacją i rekuperacją, urządzenia sygnalizacyjno-odcinające w kotłowniach, sterowanie wentylacją w garażach-detektory CO i LPG, monitoring serwerowi i akumlatorowni)
Detekcja i pomiar gazów w obiektach budowlanych i przemysłowych, a to zaledwie tylko część tematów które omówimy podczas konferencji
Systemy sygnalizacji pożaru oraz najnowsze osiągnięcia badawcze w zakresie detekcji LPG w garażach jedym z tematów konferencji
Dopełnieniem całości będą prezentacje partnerów konferencji, którzy przedstawią szeroki wachlarz najnowocześniejszych rozwiązań i systemów dedykowanych dla obiektów budowlanych z funkcją garaży i parkingów podziemnych i naziemnych oraz  pomogą dobrać najodpowiedniejsze rozwiązania dla konkretnych inwestycji.

Do bezpłatnego udziału w wydarzeniu zapraszamy:
Kadrę średniego i wyższego szczebla
projektantów, architektów, konstruktorów
właścicieli i zarządców, naczelników, dyrektorów, deweloperów, administratorów i najemców powierzchni komercyjnych, budynków przemysłowych, handlowych, biurowych, administracji publicznej, mieszkaniowych
reprezentantów firm i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo budynków i przynależnych obszarów, m.in. magazynowych, przeładunkowych, spedycyjnych oraz lotnisk, dworców, obiektów sportowych, instytutów badawczych, muzeów, i innych
wykonawców infrastruktury, powierzchni posadzkowych, instalatorów systemów zabezpieczeń, rzeczoznawców ppoż
przedstawicieli administracji i służb odpowiedzialnych za monitorowanie i bezpieczeństwo infrastruktury oraz monitoring przestrzeni publicznych i obszarów
przedstawicieli służb mundurowych w tym Państwowej Straży Pożarnej
 
Uczestnictwo w konferencji jest BEZPŁATNE dla w/w. osób. Wymaga jednak wcześniejszej rejestracji pod adresem: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W ramach bezpłatnego uczestnictwa zapewniamy materiały konferencyjne, przerwy kawowe, dostęp do prezentacji

Szczegółowe informacje u Organizatora. Serdecznie zapraszamy.
Organizator:  DND PROJECT – KONGRESY I KONFERENCJE BRANŻOWE
Koordynator Projektu: Ewa Dziatkowska
Koordynator Komunikacji Medialnej i PR:  st. kpt. w st. spocz. mgr inż. Grzegorz Jędrzejczyk
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , tel. +48 22 678 58 25

 
I MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „DREWNO – POLSKIE OZE”
  
I MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA „DREWNO – POLSKIE OZE”

Będzie to pierwsza w Polsce Konferencja Naukowa skoncentrowana wyłącznie na drewnie, jako odnawialnym źródle energii (OZE).
Głównym organizatorem konferencji jest Fundacja na rzecz zrównoważonego rozwoju „Człowiek – Środowisko – Ekonomia”, stworzona przez krakowskich pracowników naukowych i prawników. Partnerem akcji jest Akademia Górniczo – Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kominki Polskie (OSKP).
Do udziału w wydarzeniu zaproszeni zostali przedstawiciele wielu ośrodków naukowych, zajmujących się wykorzystaniem drewna i biomasy ogółem w celach energetycznych, szczególnie w wymiarze energetyki rozproszonej i prosumenckiej. Ponadto, konferencja będzie gościć liczną grupę reprezentantów ośrodków zagranicznych, w tym Europejskiego Zrzeszenia Stowarzyszeń Zduńskich – Veuko (stąd termin Konferencji zbieżny z datą odbywającego się w tym roku w Krakowie Kongresu Veuko). Udział w przedsięwzięciu zapowiedzieli także fachowcy ze środowiska OSKP, dla których konferencja będzie stanowić formę szkolenia zawodowego, a także da możliwość wymiany doświadczeń ze środowiskiem akademickim.
W ramach konferencji przedyskutowana zostanie sytuacja wykorzystania drewna w domowych instalacjach energetyki rozproszonej, spełniających najwyższe standardy ochrony środowiska (w zakresie czystości spalin i sprawności), zwłaszcza wyposażonych w piece i kominki.
W obliczu pominięcia drewna, jako paliwa doskonale dopasowanego do potrzeb indywidualnych gospodarstw domowych w zapisach Ustawy o OZE, zajęcie się w/w tematyką nabiera niezwykłej wagi. Spotkanie specjalistów na styku nauki, prawa i przemysłu pozwoli na określenie kierunków efektywnego postępowania, zmierzającego do uzupełnienia krajowych przepisów w zakresie wykorzystywania OZE o regulacje dotyczące rozwoju energetyki rozproszonej opartej na drewnie i systemów jego wspierania (na wzór mechanizmów wsparcia takich technologii jak systemy wykorzystania energii wiatru, czy promieniowania słonecznego). Szczególnie cenny głos w dyskusji na ten temat będą stanowiły wypowiedzi prelegentów z Austrii i Niemiec, którzy zaprezentują sposób funkcjonowania swoich krajowych systemów wsparcia urządzeń grzewczych wykorzystujących drewno i wpływ tychże mechanizmów na stymulowanie rozwoju branży zduńskiej. Fakt aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu przedstawicieli OSKP stanowi wyraz zrozumienia środowiska zduńskiego wobec sytuacji, w której znalazła się ta branża w związku z pojawiającymi się lokalnymi zakazami spalania drewna w urządzeniach grzewczych małej mocy. Fachowcy ci chcą czynnie uczestniczyć w walce o stworzenie lepszych warunków rozwoju wykonywanego przez nich zawodu, m.in. poprzez wykorzystanie możliwości, jakie po odpowiedniej korekcie i uzupełnieniu może dawać ustawa o OZE. 
Konferencja pozwoli zaszczepić ideę rozwoju energetyki opartej na drewnie (i biomasie ogółem), jako najlepszym i tanim polskim OZE oraz zebrać wokół tej idei jak najszersze środowisko naukowo-prawne, które będzie wspierać jej rozwój. Przedsięwzięcie będzie stanowić pierwszy krok na drodze do efektywnej współpracy naukowców i prawników z fachowcami zajmującymi się budową urządzeń grzewczych (piece i kominki) spalających drewno (biomasę drzewną).
Omawiane przedsięwzięcie stanowi także fakt symboliczny – by tam gdzie po raz pierwszy spróbowano zakazać spalania drewna powstało środowisko, które rzeczowo i obiektywnie wykaże liczne pozytywne aspekty wykorzystania tego paliwa i ostatecznie potwierdzi, iż jest to przyjazne środowisku odnawialne źródło energii. 
Organizatorzy i Patroni Konferencji, liczą na wsparcie inicjatywy przez licznych Sponsorów, dla których rozwój możliwości wykorzystania drewna do celów energetycznych (i oczywiście ozdobnych) oznacza dynamiczny rozwój ich przedsiębiorstw. Sam program Konferencji uwzględnia obszerny blok poświęcony prezentacjom ofert firm sponsorskich – tak, aby „teoria" mogła zostać poparta „praktyką".
Zapraszamy Producentów i Dystrybutorów z branży i firm z poza niej, w jakikolwiek sposób związanych z tematyką energetycznego wykorzystania drewna, do aktywnego – także finansowego - współtworzenia przedsięwzięcia! Wspólnym wysiłkiem Organizatorów i Sponsorów odsuniemy nadchodzące zagrożenia doprowadzimy do wprowadzenia w Polsce obiektywnych i efektywnych standardów i systemów wsparcia, umożliwiających szybki rozwój naszej branży.
Redakcja Ciepłownictwo, Ogrzewnictwo, Wentylacja jest patronem medialnym Konferencji. 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 86 z 86

Redakcja CIEPŁOWNICTWO, OGRZEWNICTWO, WENTYLACJA
Siedziba redakcji: ul. Czackiego 3/5, pok.216, 00-043 Warszawa
tel./fax 0 22 828 27 26, tel. 22 0 22 826 43 35, 22 336 13 19, www.cieplowent.pl
e-mail: redakcja.cow@cieplowent.pl redakcja.cow@neostrada.pl cieploogrzewwent@sigma-not.pl
Wydawnictwo SIGMA-NOT Sp. z o.o.
ul. Ratuszowa 11, 00-950 Warszawa, skr. poczt. 1004
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000069968
NIP: 524 030 35 01
Kapitał zakładowy: 752 361,80 zł

 Na naszej witrynie wykorzystujemy pliki cookies w celu realizacji usług oraz gromadzenia informacji związanych z korzystaniem ze strony.

Plikami cookies możesz zarządzać w opcjach przeglądarki, z której korzystasz. Więcej informacji znajdziesz tutaj.