Aktualności
BASF świętuje jubileusz 150-lecia w Centrum Nauki Kopernik
  BASF świętuje jubileusz 150-lecia w Centrum Nauki  Kopernik

- Główne obchody jubileuszu w Polsce odbyły się 
12 maja w Centrum Nauki. Firma gościła pracowników, dziennikarzy, dzieci i młodzież oraz partnerów handlowych.
- Temat przewodni: „Inteligentna energia”
- Finał konkursu „Bohaterowie Przyszłości”
- Kontenery   wystawiennicze z najnowszymi technologiami BASF
- Współpraca z czterema uniwersytetami, Centrum Nauki Kopernik oraz EIT + w obszarze edukacji dzieci i młodzieży
- Dołącz do nas na Creator Space Online i chemiatomy.pl!
12 maja w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie odbyły się uroczystości 150 lecia firmy BASF. Z tej okazji została zorganizowana konferencja prasowa, finał konkursu dla młodzieży oraz gala dla pracowników i partnerów biznesowych.

Inteligentna energia i innowacje dla przyszłości

Tematem przewodnim świętowania w Polsce jest idea inteligentnej energii. W trakcie roku jubileuszowego BASF Polska promuje to zagadnienie m.in. podczas licznych konferencji chemicznych i gospodarczych. Poprzez tego typu zaangażowanie firma pragnie pokazać w jaki sposób jednocześnie użytkować i oszczędzać energię - nie tylko w przemyśle, ale również w codziennym życiu.

„W BASF pamiętamy o tym, że współcześnie zapotrzebowanie na energię dynamicznie wzrasta - przy jednoczesnym kurczeniu się surowców. Nasze innowacyjne rozwiązania koncentrujemy więc na inteligentnym wykorzystywaniu zasobów energetycznych. Cel ten realizujemy zarówno poprzez udoskonalanie procesów produkcyjnych, jak również poprzez zapewnianie klientom energetycznych korzyści z użytkowania naszych produktów” – powiedział Dirk Elvermann, dyrektor zarządzający BASF Polska.  

Światowe zapotrzebowanie na energię rośnie z dnia na dzień. Szacuje się, że do 2050 roku ludzkość będzie zużywała od dwóch do trzech razy więcej energii niż obecnie. Firma dostrzega więc potrzebę wprowadzania rozwiązań, które pomogą jej w optymalizacji procesów produkcyjnych i ochronie zasobów naturalnych. Swoje działania w tym zakresie koncentruje przede wszystkim na innowacjach, nad którymi każdego dnia pracuje około 10 tysięcy osób na całym świecie. Na badania i rozwój tylko w ubiegłym roku koncern przeznaczył blisko 2 miliardy euro. 

Przykładem innowacji produktowych wdrażanych przez BASF może być chociażby ecovio®. Jego nowatorskie zastosowanie firma prezentuje w ramach projektu „zamkniętej pętli” - również stanowiącego część obchodów jubileuszowych. Ecovio® to pierwsze, w pełni biodegradowalne tworzywo sztuczne, które spełnia międzynarodowe kryteria dopuszczenia do procesu kompostowania - jest wytwarzane na bazie surowców odnawialnych. Proces produkcji ecovio® oparty został na innowacyjnej technologii stosowanej z wykorzystaniem polimeru nadającego się do kompostowania (ecoflex®) oraz kwasu polimlekowego (PLA), pozyskiwanego z kukurydzy. Poprzez projekt „zamkniętej pętli” firma pokazuje jak - dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań - można stworzyć zamknięty system obiegu odpadów i zaoszczędzić w ten sposób surowce naturalne oraz energię wykorzystywaną w procesach utylizacji.

Dołącz do nas na Creator Space Online 
i chemiatomy.pl!

Obok organizowanych na całym świecie wydarzeń jubileuszowych oraz retrospektywy historycznej, BASF uruchomił platformę Creator Space (www.creatorspace.pl). Ma ona na celu znalezienie rozwiązań najtrudniejszych problemów społecznych: jak możemy zapewnić wystarczającą ilość pożywienia dla dynamicznie rosnącej populacji? Jak będą wyglądały miasta przyszłości? Skąd będziemy czerpać energię?

Ponadto, BASF Polska rozwija, zainicjowany w 2011 roku, program edukacyjny „chemiatomy” (www.chemiatomy.pl, oraz https://www.facebook.com/chemiatomy). W jego ramach firma współpracuje z wieloma partnerami – m.in. uczelniami wyższymi i studenckimi kołami naukowymi. Zarówno laboratoria dla dzieci i młodzieży, jak również aktywność w social media mają na celu pokazanie najmłodszym, jak fascynujący może być świat chemii. 

„W jubileuszowym roku swoje działania skupiamy na istotnych wyzwaniach współczesności. Opieramy się w tym zakresie na wiedzy i kreatywności  pracowników i partnerów. Motto naszych uroczystości rocznicowych to „Świętowanie i współtworzenie”. 150 rocznica działalności jest więc doskonałą okazją nie tylko do tego, aby podsumować nasze dotychczasowe sukcesy. To jednocześnie dobra okazja do spojrzenia w przyszłość i wspólnego tworzenia innowacyjnych rozwiązań dla globalnych problemów ludzkości” – powiedział Dirk Elvermann.

Edukacja dzieci i młodzieży w laboratoriach chemicznych

W ramach świętowania jubileuszu BASF Polska - razem z uznanymi Partnerami - rozwija także działalność w obszarze edukacji chemicznej. Firma wspiera w Polsce m.in. funkcjonowanie laboratoriów chemicznych, w których można realizować pierwsze doświadczenia z zastosowaniem sprzętu wykorzystywanego również w specjalistycznych laboratoriach chemicznych. W kwietniu br. firma zawarła na kolejnych sześć lat - do 2021 roku – porozumienie o kontynuowaniu wspólnego laboratorium chemicznego w Centrum Nauki Kopernik, którego BASF jest wyłącznym partnerem. W ciągu pięciu lat funkcjonowania laboratorium, odwiedziło je blisko 50 tysięcy młodych osób. 

Również w kwietniu firma otworzyła nową pracownię chemiczną dla uczniów w warszawskiej, polsko-niemieckiej szkole Willy Brandt Schule. Na drugą połowę 2015 roku planowane jest także uruchomienie laboratorium chemicznego dla dzieci i młodzieży we wrocławskich Ogrodach Doświadczeń Humanitarium na terenie ośrodka naukowego EIT+ we Wrocławiu. 

Współpraca z wiodącymi uczelniami

W 2015 roku BASF Polska angażuje się również we wspólne obchody jubileuszowe z wydziałami chemicznymi czterech polskich uczelni – Politechniki Warszawskiej (100 rocznica Wydziału), Politechniki Wrocławskiej (70 rocznica) a także Uniwersytetu Warszawskiego (60 rocznica) i Uniwersytetu Wrocławskiego (60 rocznica rozpoczęcia studiów chemicznych i 20 rocznica Wydziału). Zbiegające się w czasie rocznice są dobrą okazją do podkreślenia dorobku jubilatów, ukoronowania wielu lat dobrych relacji oraz rozwijania współpracy. Firma BASF jest przekonana, że współdziałanie biznesu i nauki jest korzystne dla obu stron i stanowi inspirację do wdrażania innowacyjnych rozwiązań. 

W trakcie roku jubileuszowego BASF Polska wspiera więc najważniejsze wydarzenia akademickie, takie jak konferencje chemiczne i pikniki naukowe, rozwijając relacje z kadrą i studiującą młodzieżą. Podczas uroczystości jubileuszowych organizowanych przez uczelnie, eksperci i przedstawiciele BASF w Polsce wygłoszą ponadto wykłady i odczyty, aby wnieść we wspólne świętowanie również swoje doświadczenie i wkład merytoryczny. 

Bohaterowie przyszłości i wystawa innowacji

Podczas obchodów jubileuszowych w Centrum Nauki Kopernik odbył się finał ogólnopolskiej edycji naukowego konkursu „Bohaterowie Przyszłości”, przeznaczonego dla uczniów gimnazjów i szkół średnich. Został on zaadresowany do przyszłych młodych wynalazców, którzy potrafią w kreatywny sposób wykorzystywać innowacje naukowe w celu wdrożenia rozwiązań przyjaznych środowisku. Zadaniem zespołów konkursowych było przeprowadzenie badań naukowych i opracowanie innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań problemów istniejących w lokalnej społeczności. Uczniowie mieli dzięki nim dostrzec, że nauka, a w szczególności chemia, jest ważnym narzędziem służącym zrównoważonemu rozwojowi. 

Podczas finału w Centrum Nauki Kopernik wystąpił między innymi Łukasz Żrodowski, ambasador konkursu, a jednocześnie student Politechniki Warszawskiej, który opracowuje nowatorską metodę druku trójwymiarowego. Prezentacja, którą przedstawił uczestnikom nosiła tytuł „Myśl w 3D!”. 

Jury złożone z przedstawicieli instytucji naukowo-edukacyjnych, organizacji branżowych oraz mediów wytypowało trzy zwycięskie zespoły. Zdobywcy pierwszego miejsca otrzymali tablicę multimedialną oraz projektor, które ułatwią im dalsze poszukiwanie rozwiązań dla globalnych problemów społeczeństwa. Jeden z zespołów zdobył również nagrodę publiczności, przyznaną w trwającym od kilku miesięcy głosowaniu Internautów. 

W ramach uroczystości zaproszeni goście mieli szansę wzięcia udziału także w wystawie innowacji BASF. Na terenie znajdującym się przy Centrum Nauki Kopernik wystawione zostały trzy kontenery, w roku jubileuszowym podróżujące pomiędzy różnymi lokalizacjami BASF na świecie. Firma zaprezentowała w nich między innymi swoje nowatorskie rozwiązania technologiczne dla branży motoryzacyjnej i budowlanej. Ponadto, w jednym z kontenerów BASF przedstawił przełomowe wynalazki, które stworzył na przestrzeni swojej działalności. 

Działania i aktywności jubileuszowe, w które angażuje się BASF Polska w trakcie całego 2015 roku, pozostają spójne z nową strategią firmy - „Tworzymy chemię dla zrównoważonego rozwoju” - w której BASF pragnie łączyć trzy wymiary swojej działalności, a więc dostarczać innowacyjnych rozwiązań dla podnoszenia jakości życia milionów ludzi na całym świecie, przy jak najefektywniejszym wykorzystaniu zasobów naturalnych i minimalizacji wpływu firmy na środowisko naturalne. 

O firmie BASF
W BASF tworzymy chemię i robimy to już od 150 lat. Nasza oferta obejmuje wyroby chemiczne, tworzywa sztuczne, ulepszacze, środki ochrony roślin oraz ropę naftową i gaz. Jako wiodące przedsiębiorstwo chemiczne łączymy sukces ekonomiczny z ochroną środowiska naturalnego i odpowiedzialnością społeczną. Naszym klientom, którzy reprezentują praktycznie wszystkie branże, stwarzamy możliwość zaspokojenia obecnych i przyszłych potrzeb społeczeństwa za pomocą innowacji i osiągnięć nauki. Nasze produkty i rozwiązania zapewniają ciągły dostęp do żywności, przyczyniają się do ochrony zasobów naturalnych oraz poprawy jakości życia.  Nasz wkład najlepiej odzwierciedla przesłanie korporacyjne firmy: Tworzymy chemię dla zrównoważonego rozwoju. W 2014 roku firma BASF zatrudniała około 113 000 pracowników (stan na koniec roku), a jej sprzedaż przekroczyła wartość 74 mld EUR.  Akcje firmy BASF notowane są na giełdach we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) oraz Zurychu (AN). Więcej informacji na temat firmy BASF można znaleźć na stronie internetowej: www.basf.com.


O firmie BASF w Polsce

W swoich zakładach produkcyjnych w Polsce firma produkuje m.in. katalizatory samochodowe (Środa Śląska koło Wrocławia) oraz domieszki do betonu (Myślenice koło Krakowa). Centrala firmy mieści się w 
Al. Jerozolimskich w Warszawie. Dziś BASF zatrudnia w Polsce ponad 540 pracowników, a sprzedaż grupy w Polsce w 2014 roku wyniosła 770 milionów Euro. Więcej informacji na www.basf.pl.

 
Targi Batimat
  

 

 

Targi BATIMAT, IDEOBAIN oraz INTERCLIMA+ELEC

 

14 kwietnia 2015 r. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której prezentacji targów BATIMAT, IDEOBAIN oraz INTERCLIMA+ELEC

dokonała Pani Catherine Rousselot, dyrektor marketingu i komunikacji grupy Reed Expositions France, organizatora targów.

Od 2 do 6 listopada 2015 r. w Parku Ekspozycyjnym Paris Nord Villepinte odbędą się trzy salony z sektora budownictwa BATIMAT, INTERCLIMA i IDEOBAIN w ramach 1. Edycji Mondial du Batiment/Paris Bulding Show. Kompleksowa oferta produktów, rozwiązań i innowacji przeznaczona będzie dla profesjonalistów z sektora budownictwa i architektury.

Przewidziano 2 600 wystawców z Francji i zagranicy oraz ponad 350 000 odwiedzających. Edycja 2015 będzie przede wszystkim miejscem spotkań biznesowych, ponieważ targi sprzyjają nawiązywaniu kontaktów między wystawcami i odwiedzającymi oraz pozyskiwaniu nowych klientów z Francji i całego świata.

Tegoroczna edycja wydarzenia Mondial du Batiment będzie się opierała na trzech filarach:

•  Innowacji,

•  Informacji i podnoszeniu kwalifikacji,

•  kontaktach biznesowych.

i obejmie wszystkie sektory branży budowlanej:

                - stan surowy budynku, stolarka i wykończenie, wyposażenie wnętrz, zagospodarowanie krajobrazu, maszyny budowlane i narzędzia, pojazdy i wyposażenie, informatyka i nowe technologie, usługi dla firm;

                - systemy centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, klimatyzacja, wentylacja, systemy zarządzania budynkiem i systemy instalacji elektrycznej, inteligentny dom, pompy i armatura, rozwiązania dla instalatorów;

                - urządzenia sanitarne, kabiny prysznicowe z hydromasażem, wyposażenie łazienek, meble do łazienek armatura.

Targom będzie towarzyszył Konkurs innowacji (utworzony w 1981 r.), w którym będą nagradzane i promowane innowacje techniczne producentów przemysłowych. Zgłaszane produkty będą oceniane przez niezależnych ekspertów z Francji i z zagranicy, a następnie zatwierdzane przez jury Konkursu. Ceremonia wręczenia Trofeów odbędzie się 24 września br. (6 tygodni przed Targami).

Gościem honorowym Targów będzie Afryka Subsaharyjska. Dzięki licznym możliwościom rynku Senegalu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Kamerunu, Gabonu i Nigerii jest on bardzo atrakcyjny dla biznesu.

Podczas tegorocznej edycji Targów odbędzie się 200 konferencji i warsztatów. Będzie się można zapoznać z najnowszymi regulacjami prawnymi, wyzwaniami społecznymi oraz osiągnięciami technologicznymi.

Organizatorem konferencji prasowej była

Firma Międzynarodowe Targi Francuskie,

która jest przedstawicielstwem targów Batimat w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 
Tydzień Zrównoważonej Energii – 8-12 czerwca 2015. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
  

Tydzień Zrównoważonej Energii – 8-12 czerwca 2015.

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

 

W dniach 8-12 czerwca 2015 r. na Wydziale Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbędzie się III Tydzień Zrównoważonej Energii (TZE) – ogólnopolskie wydarzenie energetycznym. Jednym z patronów medialnych imprezy jest magazyn Ciepłownictwo Ogrzewnictwo Wentylacja.

Wzorem poprzednich lat, tegoroczna edycja TZE obejmie zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii, efektywnością energetyczną, budownictwem energooszczędnym i automatyką budynkową, a także energią jądrową, energią wodorową, magazynowaniem energii, czystymi technologiami węglowymi oraz zagadnienia pokrewne.

 

W ramach Tygodnia Zrównoważonej Energii 2015 odbędą się:

- I Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Energia i Paliwa’’,

- Targi Energetyczne – wystawa urządzeń wiodących producentów z branży energetyki odnawialnej, HVAC i branż pokrewnych,

- Park Energetyczny, obejmujący doświadczenia i pokazy naukowe,

- Warsztaty i szkolenia specjalistyczne oraz wyjazdy naukowe do firm energetycznych,

- Debata otwarta, poruszająca kwestie związane ze spalaniem biopaliw stałych w Krakowie,

- Dni Otwarte dla szkół,

- Konkursy energetyczne.

 

Tydzień Zrównoważonej Energii ma na celu propagowanie idei zrównoważonego rozwoju w aspekcie energetycznym, ekologicznym i ekonomicznym, wymianę doświadczeń i wiedzy oraz dążenie do rozwoju i popularyzacji nowych technologii energetycznych i ekologicznych. Ponadto misją TZE jest budowanie w społeczeństwie świadomości energetycznej i ekologicznej, a także wskazywanie dobrych praktyk i najnowszych rozwiązań.

 

Tydzień Zrównoważonej Energii nawiązuje do największego europejskiego wydarzenia energetycznego The European Union Sustainable Energy Week. Więcej informacji o TZE znajduje się na stronie www.tze.agh.edu.pl.

 
Spotkanie ekspertów technologii i projektowania
  

Spotkanie ekspertów technologii i projektowania

W maju i czerwcu br. odbędą się seminaria przeznaczone dla projektantów systemów wody lodowej: CHILLER, PIBCV, Pompy elektroniczne, BMS.

Przy współpracy firm Danfoss, Carrier, Grundfos i IQ Controls przygotowana została seria tematów, która pozwoli szerzej spojrzeć na instalację wody lodowej, nie tylko od strony jednego produktu. Seminarium będzie podzielone na 4 bloki szkoleniowe, w których eksperci z czterech firm zaprezentują energooszczędne rozwiązania dostępne w swojej ofercie. Na spotkaniu przedstawione zostanie najnowsze rozwiązanie Danfoss –  napęd cyfrowy NovoCon. Kolejne bloki tematyczne poświęcone będą: optymalizacji rozwiązań węzłów wody lodowej (Carrier), doborom i pracy pomp MAGNA3 oraz TPE3 na instalacjach wody lodowej (Grundfos), z kolei podstawy systemów BMS w budynkach komercyjnych zaprezentuje firma IQ Controls.

Podczas seminarium będzie możliwość przetestowania innowacyjnych urządzeń producentów przy specjalnie przygotowanych stolikach. W czasie przerw wszyscy eksperci pozostaną do dyspozycji gości.

Seminaria odbędą się w czterech miastach:

 

19 maja - Warszawa

26 maja - Gdańsk

9 czerwca - Wrocław

11 czerwca - Katowice

 

Szczegółowa agenda spotkania znajduje się na stronie: ogrzewanie.danfoss.pl w zakładce  szkolenia. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji: Karolina Pleban - Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć || +48 22 755 06 71 || +48 603 888 945

 

***

Firma Danfoss tworzy technologie, które pozwolą w przyszłości uzyskać więcej mniejszym nakładem środków. Rozwiązania Danfoss stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie w zakresie infrastruktury, przemysłu spożywczego, efektywności energetycznej i rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Oferowane produkty i usługi są wykorzystywane w takich obszarach jak: chłodnictwo, klimatyzacja, ogrzewnictwo, sterowanie silnikami i maszyny mobilne. Firma działa także w obszarze energii odnawialnej oraz infrastruktury grzewczej dla miast. Tradycja tworzenia przez Danfoss innowacyjnych technologii sięga 1933 roku. Obecnie firma jest światowym liderem w swojej branży, zatrudnia 24 000 pracowników i świadczy usługi na rzecz klientów w ponad 100 krajach. Danfoss jest przedsiębiorstwem prywatnym, którego właścicielem jest nadal rodzina jego założycieli. Więcej informacji na temat Danfoss można znaleźć na stronie www.danfoss.com

W Polsce znajdują się 4 zakłady produkcyjne Danfoss: w Grodzisku Mazowieckim oraz Tuchomiu, a także we Wrocławiu
i Bielanach Wrocławskich. Dwa pierwsze zakłady reprezentują segmenty Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Napędów Elektrycznych, natomiast Wrocław i Bielany Wrocławskie segment Power Solutions. Łączne zatrudnienie w Polsce kształtuje się na poziomie 1400 osób. Więcej o firmie Danfoss Poland można przeczytać na stronie www.danfoss.pl

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 88 z 89

Redakcja CIEPŁOWNICTWO, OGRZEWNICTWO, WENTYLACJA
Siedziba redakcji: ul. Czackiego 3/5, pok.216, 00-043 Warszawa
tel./fax 0 22 828 27 26, tel. 22 0 22 826 43 35, 22 336 13 19, www.cieplowent.pl
e-mail:
redakcja.cow@cieplowent.pl redakcja.cow@neostrada.pl cieploogrzewwent@sigma-not.pl
Wydawnictwo SIGMA-NOT Sp. z o.o.
ul. Ratuszowa 11, 00-950 Warszawa, skr. poczt. 1004
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000069968
NIP: 524 030 35 01
Kapitał zakładowy: 752 361,80 zł

 Na naszej witrynie wykorzystujemy pliki cookies w celu realizacji usług oraz gromadzenia informacji związanych z korzystaniem ze strony.

Plikami cookies możesz zarządzać w opcjach przeglądarki, z której korzystasz. Więcej informacji znajdziesz tutaj.