Aktualności
Targi Batimat
  

 

 

Targi BATIMAT, IDEOBAIN oraz INTERCLIMA+ELEC

 

14 kwietnia 2015 r. w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, na której prezentacji targów BATIMAT, IDEOBAIN oraz INTERCLIMA+ELEC

dokonała Pani Catherine Rousselot, dyrektor marketingu i komunikacji grupy Reed Expositions France, organizatora targów.

Od 2 do 6 listopada 2015 r. w Parku Ekspozycyjnym Paris Nord Villepinte odbędą się trzy salony z sektora budownictwa BATIMAT, INTERCLIMA i IDEOBAIN w ramach 1. Edycji Mondial du Batiment/Paris Bulding Show. Kompleksowa oferta produktów, rozwiązań i innowacji przeznaczona będzie dla profesjonalistów z sektora budownictwa i architektury.

Przewidziano 2 600 wystawców z Francji i zagranicy oraz ponad 350 000 odwiedzających. Edycja 2015 będzie przede wszystkim miejscem spotkań biznesowych, ponieważ targi sprzyjają nawiązywaniu kontaktów między wystawcami i odwiedzającymi oraz pozyskiwaniu nowych klientów z Francji i całego świata.

Tegoroczna edycja wydarzenia Mondial du Batiment będzie się opierała na trzech filarach:

•  Innowacji,

•  Informacji i podnoszeniu kwalifikacji,

•  kontaktach biznesowych.

i obejmie wszystkie sektory branży budowlanej:

                - stan surowy budynku, stolarka i wykończenie, wyposażenie wnętrz, zagospodarowanie krajobrazu, maszyny budowlane i narzędzia, pojazdy i wyposażenie, informatyka i nowe technologie, usługi dla firm;

                - systemy centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, klimatyzacja, wentylacja, systemy zarządzania budynkiem i systemy instalacji elektrycznej, inteligentny dom, pompy i armatura, rozwiązania dla instalatorów;

                - urządzenia sanitarne, kabiny prysznicowe z hydromasażem, wyposażenie łazienek, meble do łazienek armatura.

Targom będzie towarzyszył Konkurs innowacji (utworzony w 1981 r.), w którym będą nagradzane i promowane innowacje techniczne producentów przemysłowych. Zgłaszane produkty będą oceniane przez niezależnych ekspertów z Francji i z zagranicy, a następnie zatwierdzane przez jury Konkursu. Ceremonia wręczenia Trofeów odbędzie się 24 września br. (6 tygodni przed Targami).

Gościem honorowym Targów będzie Afryka Subsaharyjska. Dzięki licznym możliwościom rynku Senegalu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Kamerunu, Gabonu i Nigerii jest on bardzo atrakcyjny dla biznesu.

Podczas tegorocznej edycji Targów odbędzie się 200 konferencji i warsztatów. Będzie się można zapoznać z najnowszymi regulacjami prawnymi, wyzwaniami społecznymi oraz osiągnięciami technologicznymi.

Organizatorem konferencji prasowej była

Firma Międzynarodowe Targi Francuskie,

która jest przedstawicielstwem targów Batimat w Polsce.

 

 

 

 

 

 

 

 
Tydzień Zrównoważonej Energii – 8-12 czerwca 2015. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
  

Tydzień Zrównoważonej Energii – 8-12 czerwca 2015.

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

 

W dniach 8-12 czerwca 2015 r. na Wydziale Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbędzie się III Tydzień Zrównoważonej Energii (TZE) – ogólnopolskie wydarzenie energetycznym. Jednym z patronów medialnych imprezy jest magazyn Ciepłownictwo Ogrzewnictwo Wentylacja.

Wzorem poprzednich lat, tegoroczna edycja TZE obejmie zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii, efektywnością energetyczną, budownictwem energooszczędnym i automatyką budynkową, a także energią jądrową, energią wodorową, magazynowaniem energii, czystymi technologiami węglowymi oraz zagadnienia pokrewne.

 

W ramach Tygodnia Zrównoważonej Energii 2015 odbędą się:

- I Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Energia i Paliwa’’,

- Targi Energetyczne – wystawa urządzeń wiodących producentów z branży energetyki odnawialnej, HVAC i branż pokrewnych,

- Park Energetyczny, obejmujący doświadczenia i pokazy naukowe,

- Warsztaty i szkolenia specjalistyczne oraz wyjazdy naukowe do firm energetycznych,

- Debata otwarta, poruszająca kwestie związane ze spalaniem biopaliw stałych w Krakowie,

- Dni Otwarte dla szkół,

- Konkursy energetyczne.

 

Tydzień Zrównoważonej Energii ma na celu propagowanie idei zrównoważonego rozwoju w aspekcie energetycznym, ekologicznym i ekonomicznym, wymianę doświadczeń i wiedzy oraz dążenie do rozwoju i popularyzacji nowych technologii energetycznych i ekologicznych. Ponadto misją TZE jest budowanie w społeczeństwie świadomości energetycznej i ekologicznej, a także wskazywanie dobrych praktyk i najnowszych rozwiązań.

 

Tydzień Zrównoważonej Energii nawiązuje do największego europejskiego wydarzenia energetycznego The European Union Sustainable Energy Week. Więcej informacji o TZE znajduje się na stronie www.tze.agh.edu.pl.

 
Spotkanie ekspertów technologii i projektowania
  

Spotkanie ekspertów technologii i projektowania

W maju i czerwcu br. odbędą się seminaria przeznaczone dla projektantów systemów wody lodowej: CHILLER, PIBCV, Pompy elektroniczne, BMS.

Przy współpracy firm Danfoss, Carrier, Grundfos i IQ Controls przygotowana została seria tematów, która pozwoli szerzej spojrzeć na instalację wody lodowej, nie tylko od strony jednego produktu. Seminarium będzie podzielone na 4 bloki szkoleniowe, w których eksperci z czterech firm zaprezentują energooszczędne rozwiązania dostępne w swojej ofercie. Na spotkaniu przedstawione zostanie najnowsze rozwiązanie Danfoss –  napęd cyfrowy NovoCon. Kolejne bloki tematyczne poświęcone będą: optymalizacji rozwiązań węzłów wody lodowej (Carrier), doborom i pracy pomp MAGNA3 oraz TPE3 na instalacjach wody lodowej (Grundfos), z kolei podstawy systemów BMS w budynkach komercyjnych zaprezentuje firma IQ Controls.

Podczas seminarium będzie możliwość przetestowania innowacyjnych urządzeń producentów przy specjalnie przygotowanych stolikach. W czasie przerw wszyscy eksperci pozostaną do dyspozycji gości.

Seminaria odbędą się w czterech miastach:

 

19 maja - Warszawa

26 maja - Gdańsk

9 czerwca - Wrocław

11 czerwca - Katowice

 

Szczegółowa agenda spotkania znajduje się na stronie: ogrzewanie.danfoss.pl w zakładce  szkolenia. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji: Karolina Pleban - Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć || +48 22 755 06 71 || +48 603 888 945

 

***

Firma Danfoss tworzy technologie, które pozwolą w przyszłości uzyskać więcej mniejszym nakładem środków. Rozwiązania Danfoss stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie w zakresie infrastruktury, przemysłu spożywczego, efektywności energetycznej i rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Oferowane produkty i usługi są wykorzystywane w takich obszarach jak: chłodnictwo, klimatyzacja, ogrzewnictwo, sterowanie silnikami i maszyny mobilne. Firma działa także w obszarze energii odnawialnej oraz infrastruktury grzewczej dla miast. Tradycja tworzenia przez Danfoss innowacyjnych technologii sięga 1933 roku. Obecnie firma jest światowym liderem w swojej branży, zatrudnia 24 000 pracowników i świadczy usługi na rzecz klientów w ponad 100 krajach. Danfoss jest przedsiębiorstwem prywatnym, którego właścicielem jest nadal rodzina jego założycieli. Więcej informacji na temat Danfoss można znaleźć na stronie www.danfoss.com

W Polsce znajdują się 4 zakłady produkcyjne Danfoss: w Grodzisku Mazowieckim oraz Tuchomiu, a także we Wrocławiu
i Bielanach Wrocławskich. Dwa pierwsze zakłady reprezentują segmenty Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Napędów Elektrycznych, natomiast Wrocław i Bielany Wrocławskie segment Power Solutions. Łączne zatrudnienie w Polsce kształtuje się na poziomie 1400 osób. Więcej o firmie Danfoss Poland można przeczytać na stronie www.danfoss.pl

 
Sezon KONGRESÓW POŻARNICTWA edycji 2015 rozpoczęty. Za nami pierwsze konferencje w Gdańsku i we Wrocławiu.
  
Sezon KONGRESÓW POŻARNICTWA edycji 2015 rozpoczęty. Za nami pierwsze konferencje w Gdańsku i we Wrocławiu.

Świeżo po konferencji we Wrocławiu która odbyła się 18 lutego br. i skupiła blisko 180 uczestników, kolejne miasto, tym razem Gdańsk  w dniu 17 marca gościł KONGRES POŻARNICTWA.

Projekt KONGRESÓW POŻARNICTWA, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest firma DND Project cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno projektantów, biur architektonicznych, deweloperów, jak i instalatorów, generalnych wykonawców inwestycji czy inwestorów instytucjonalnych. Z racji tematyki jest także miejscem spotkań rzeczoznawców ds zabezpieczeń pożarowych, inżynierów, jak i przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej, którzy zawsze są obecni podczas realizowanych konferencji. 

SPOTKANIE PROJEKTANTÓW W ECS
W tym roku nie bez powodu konferencja w Gdańsku odbyła się na terenie dopiero co otwartego Europejskiego Centrum Solidarności - obiektu nowoczesnego, zaawansowanego architektonicznie i technologicznie oraz wyposażonego w najnowoczęsniejsze systemy zabezpieczeń w tym również pożarowych. Goście Kongresu przy okazji konferencji mieli możliwość zwiedzienia nowoczesnej, interaktywnej stałej ekspozycji ECS, która w przestrzeni sześciu sal przedstawia współczesną historię Polski, powstanie ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo. 

WIEDZA DLA SPECJALISTÓW
Praktycy natomiast podczas dwóch sesji konferencji mogli zapoznać się z wieloma powiązanymi ze sobą dziedzinami, począwszy od nowości w instalacjach elektrycznych, wentylacyjnych i gaśniczych po bierną ochronę przeciwpożarową. Konferencja tradycyjnie miała charakter szkoleniowy poruszała zaterm zagadnienia nie tylko od strony teoretycznej ale i praktycznego zastosowania w procesie projektowania czy wykonawstwa realizowanej inwestycji. Wydarzenie po raz kolejny cieszyło się wysoką frekwencją ponad 160 uczestników i stanowiło wyjątkowe spotkanie przedstawicieli producentów rozwiązań i systemów zabezpieczeń pożarowych z uczestnikami procesu budowlanego. 

OŚWIETLENIE AWARYJNE – OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKÓW
Podczas konferencji szczególny nacisk został położony na zaganienia związane z oświetleniem awaryjnym - obowiązkiem użytkowników w zakresie jego dozoru i utrzymania, którą to problematykę szczegółowo omówił Partner Kongresów Pozarnictwa - firma AWEX - polski producent oświetlenia awaryjnego. Temat kontynuowany był również podczas specjalnego Panelu Eksperckiego podczas którego Gość Specjalny i jednocześnie Ekspert Merytorczy konferencji Pan mgr inż. Rafał Marasz (Z-ca Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KM PSP Bydgoszcz) omówił podstawowe wymagania w zakresie oświetlenia awaryjnego oraz najczęściej popełniane błędy projektowe i montażowe. Tradycyjnie też projektanci odwiedzający część wystawienniczą, mogli porównać i przetestować  prezentowane produkty oraz skonsultować omawiane zagadnienia.

Systemy SAP, SSWiN, KD i SSP na KONGRESIE POŻARNICTWA
Ciekawe prezentacje, pokazy, specjalistyczne wykłady połączone z wskazówkami i wytycznymi dla projektantów i instalatorów to już stały element KONGRESÓW POŻARNICTWA. Wśród omówionych tematów zarówno we Wrocławiu jak i Gdańsku znalazły się m.in. 
- instalacje elektryczne, wentylacyjne i gaśnicze w zakresie projektowania, montażu czy eksploatacji 
- systemy alarmu i sygnalizacji pożaru, systemy sygnalizacji włamania i napadu
- odcinanie zasilania obiektów budowlanych przez jednostki Straży Pożarnej technologią PPN
- uregulowania prawne zobowiązujące do montażu systemów detekcji,
- środki i instalacje gaśnicze, systemy detekcji, oddymiające i odcianające zasilanie,
- iniekcyjne uszczelnienia przeciwwodne
- systemy bezpieczeństwa dla budynków użyteczności publicznej w zakresie odprowadzanie dymu i ciepła, 
- kamery termowizyjne w diagnostyce zagrożeń w budownictwie, energetyce i utrzymaniu ruchu.
- przeszklenia i przegrody przeciwpożarowe drzwi i fasad

Interesują Cię zagadnienia związane z właściwym doborem urządzeń i systemów ochrony przeciwpożarowej pod względem technicznym i ekonomicznym, chcesz zapoznać się z tymi materiałami, które są godne polecenia przy realizacji inwestycji, szukasz możliwości doskonalenia i dostępu do aktualnych rozwiązań w dziedzinie budownictwa i zabezpieczeń ppoż. ……. to KONGRES POŻARNICTWA jest dla Ciebie! Do grona stałych Partnerów Kongresów Pożarnictwa dołączyli w bieżącej edycji : MIWI-URMET, ALUPROF, GEZE POLSKA, ES-SYSTEM, TOMMEX, ZETO-PROJEKT, HÖRMANN POLSKA, DIPOL, FELS-WERKE czy też SAINT-GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS POLSKA I FAKRO co dla praktyków zapowiada interesujący rok spotkań z bezpośrednim i z wyprzedzeniem dostępem do nowości które pojawiły się lub dopiero pojawią na rynku zabezpieczeń i systemów pożarowych.

Najbliższa konferencja już 16 kwietnia w Katowicach gdzie szczególny nacisk zostanie położony na systemy detekcji i sygnalizacji pożaru oraz wentylacji i oddymiania. Udział w konferencji jest BEZPŁATNY, wymaga jednak wszcześniejszej rejestracji pod adresem: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Szczegółowe informacje u Organizatora. 

Serdecznie zapraszamy.
Kontakt:  
DND PROJECT – KONGRESY I KONFERENCJE BRANŻOWE
Koordynator Projektu: Ewa Dziatkowska
Koordynator Komunikacji Medialnej i PR:  st. kpt. w st. spocz. mgr inż. Grzegorz Jędrzejczyk
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , tel. +48 22 678 58 25

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 88 z 88

Redakcja CIEPŁOWNICTWO, OGRZEWNICTWO, WENTYLACJA
Siedziba redakcji: ul. Czackiego 3/5, pok.216, 00-043 Warszawa
tel./fax 0 22 828 27 26, tel. 22 0 22 826 43 35, 22 336 13 19, www.cieplowent.pl
e-mail: redakcja.cow@cieplowent.pl redakcja.cow@neostrada.pl cieploogrzewwent@sigma-not.pl
Wydawnictwo SIGMA-NOT Sp. z o.o.
ul. Ratuszowa 11, 00-950 Warszawa, skr. poczt. 1004
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000069968
NIP: 524 030 35 01
Kapitał zakładowy: 752 361,80 zł

 Na naszej witrynie wykorzystujemy pliki cookies w celu realizacji usług oraz gromadzenia informacji związanych z korzystaniem ze strony.

Plikami cookies możesz zarządzać w opcjach przeglądarki, z której korzystasz. Więcej informacji znajdziesz tutaj.