Aktualności
Tydzień Zrównoważonej Energii – 8-12 czerwca 2015. Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie
  

Tydzień Zrównoważonej Energii – 8-12 czerwca 2015.

Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie

 

W dniach 8-12 czerwca 2015 r. na Wydziale Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbędzie się III Tydzień Zrównoważonej Energii (TZE) – ogólnopolskie wydarzenie energetycznym. Jednym z patronów medialnych imprezy jest magazyn Ciepłownictwo Ogrzewnictwo Wentylacja.

Wzorem poprzednich lat, tegoroczna edycja TZE obejmie zagadnienia związane z odnawialnymi źródłami energii, efektywnością energetyczną, budownictwem energooszczędnym i automatyką budynkową, a także energią jądrową, energią wodorową, magazynowaniem energii, czystymi technologiami węglowymi oraz zagadnienia pokrewne.

 

W ramach Tygodnia Zrównoważonej Energii 2015 odbędą się:

- I Ogólnopolska Konferencja Naukowa ,,Energia i Paliwa’’,

- Targi Energetyczne – wystawa urządzeń wiodących producentów z branży energetyki odnawialnej, HVAC i branż pokrewnych,

- Park Energetyczny, obejmujący doświadczenia i pokazy naukowe,

- Warsztaty i szkolenia specjalistyczne oraz wyjazdy naukowe do firm energetycznych,

- Debata otwarta, poruszająca kwestie związane ze spalaniem biopaliw stałych w Krakowie,

- Dni Otwarte dla szkół,

- Konkursy energetyczne.

 

Tydzień Zrównoważonej Energii ma na celu propagowanie idei zrównoważonego rozwoju w aspekcie energetycznym, ekologicznym i ekonomicznym, wymianę doświadczeń i wiedzy oraz dążenie do rozwoju i popularyzacji nowych technologii energetycznych i ekologicznych. Ponadto misją TZE jest budowanie w społeczeństwie świadomości energetycznej i ekologicznej, a także wskazywanie dobrych praktyk i najnowszych rozwiązań.

 

Tydzień Zrównoważonej Energii nawiązuje do największego europejskiego wydarzenia energetycznego The European Union Sustainable Energy Week. Więcej informacji o TZE znajduje się na stronie www.tze.agh.edu.pl.

 
Spotkanie ekspertów technologii i projektowania
  

Spotkanie ekspertów technologii i projektowania

W maju i czerwcu br. odbędą się seminaria przeznaczone dla projektantów systemów wody lodowej: CHILLER, PIBCV, Pompy elektroniczne, BMS.

Przy współpracy firm Danfoss, Carrier, Grundfos i IQ Controls przygotowana została seria tematów, która pozwoli szerzej spojrzeć na instalację wody lodowej, nie tylko od strony jednego produktu. Seminarium będzie podzielone na 4 bloki szkoleniowe, w których eksperci z czterech firm zaprezentują energooszczędne rozwiązania dostępne w swojej ofercie. Na spotkaniu przedstawione zostanie najnowsze rozwiązanie Danfoss –  napęd cyfrowy NovoCon. Kolejne bloki tematyczne poświęcone będą: optymalizacji rozwiązań węzłów wody lodowej (Carrier), doborom i pracy pomp MAGNA3 oraz TPE3 na instalacjach wody lodowej (Grundfos), z kolei podstawy systemów BMS w budynkach komercyjnych zaprezentuje firma IQ Controls.

Podczas seminarium będzie możliwość przetestowania innowacyjnych urządzeń producentów przy specjalnie przygotowanych stolikach. W czasie przerw wszyscy eksperci pozostaną do dyspozycji gości.

Seminaria odbędą się w czterech miastach:

 

19 maja - Warszawa

26 maja - Gdańsk

9 czerwca - Wrocław

11 czerwca - Katowice

 

Szczegółowa agenda spotkania znajduje się na stronie: ogrzewanie.danfoss.pl w zakładce  szkolenia. Liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji: Karolina Pleban - Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć || +48 22 755 06 71 || +48 603 888 945

 

***

Firma Danfoss tworzy technologie, które pozwolą w przyszłości uzyskać więcej mniejszym nakładem środków. Rozwiązania Danfoss stanowią odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie w zakresie infrastruktury, przemysłu spożywczego, efektywności energetycznej i rozwiązań przyjaznych dla środowiska. Oferowane produkty i usługi są wykorzystywane w takich obszarach jak: chłodnictwo, klimatyzacja, ogrzewnictwo, sterowanie silnikami i maszyny mobilne. Firma działa także w obszarze energii odnawialnej oraz infrastruktury grzewczej dla miast. Tradycja tworzenia przez Danfoss innowacyjnych technologii sięga 1933 roku. Obecnie firma jest światowym liderem w swojej branży, zatrudnia 24 000 pracowników i świadczy usługi na rzecz klientów w ponad 100 krajach. Danfoss jest przedsiębiorstwem prywatnym, którego właścicielem jest nadal rodzina jego założycieli. Więcej informacji na temat Danfoss można znaleźć na stronie www.danfoss.com

W Polsce znajdują się 4 zakłady produkcyjne Danfoss: w Grodzisku Mazowieckim oraz Tuchomiu, a także we Wrocławiu
i Bielanach Wrocławskich. Dwa pierwsze zakłady reprezentują segmenty Ogrzewnictwa, Chłodnictwa i Napędów Elektrycznych, natomiast Wrocław i Bielany Wrocławskie segment Power Solutions. Łączne zatrudnienie w Polsce kształtuje się na poziomie 1400 osób. Więcej o firmie Danfoss Poland można przeczytać na stronie www.danfoss.pl

 
Sezon KONGRESÓW POŻARNICTWA edycji 2015 rozpoczęty. Za nami pierwsze konferencje w Gdańsku i we Wrocławiu.
  
Sezon KONGRESÓW POŻARNICTWA edycji 2015 rozpoczęty. Za nami pierwsze konferencje w Gdańsku i we Wrocławiu.

Świeżo po konferencji we Wrocławiu która odbyła się 18 lutego br. i skupiła blisko 180 uczestników, kolejne miasto, tym razem Gdańsk  w dniu 17 marca gościł KONGRES POŻARNICTWA.

Projekt KONGRESÓW POŻARNICTWA, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest firma DND Project cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno projektantów, biur architektonicznych, deweloperów, jak i instalatorów, generalnych wykonawców inwestycji czy inwestorów instytucjonalnych. Z racji tematyki jest także miejscem spotkań rzeczoznawców ds zabezpieczeń pożarowych, inżynierów, jak i przedstawicieli Państwowej Straży Pożarnej, którzy zawsze są obecni podczas realizowanych konferencji. 

SPOTKANIE PROJEKTANTÓW W ECS
W tym roku nie bez powodu konferencja w Gdańsku odbyła się na terenie dopiero co otwartego Europejskiego Centrum Solidarności - obiektu nowoczesnego, zaawansowanego architektonicznie i technologicznie oraz wyposażonego w najnowoczęsniejsze systemy zabezpieczeń w tym również pożarowych. Goście Kongresu przy okazji konferencji mieli możliwość zwiedzienia nowoczesnej, interaktywnej stałej ekspozycji ECS, która w przestrzeni sześciu sal przedstawia współczesną historię Polski, powstanie ruchu solidarnościowego oraz jego dziedzictwo. 

WIEDZA DLA SPECJALISTÓW
Praktycy natomiast podczas dwóch sesji konferencji mogli zapoznać się z wieloma powiązanymi ze sobą dziedzinami, począwszy od nowości w instalacjach elektrycznych, wentylacyjnych i gaśniczych po bierną ochronę przeciwpożarową. Konferencja tradycyjnie miała charakter szkoleniowy poruszała zaterm zagadnienia nie tylko od strony teoretycznej ale i praktycznego zastosowania w procesie projektowania czy wykonawstwa realizowanej inwestycji. Wydarzenie po raz kolejny cieszyło się wysoką frekwencją ponad 160 uczestników i stanowiło wyjątkowe spotkanie przedstawicieli producentów rozwiązań i systemów zabezpieczeń pożarowych z uczestnikami procesu budowlanego. 

OŚWIETLENIE AWARYJNE – OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKÓW
Podczas konferencji szczególny nacisk został położony na zaganienia związane z oświetleniem awaryjnym - obowiązkiem użytkowników w zakresie jego dozoru i utrzymania, którą to problematykę szczegółowo omówił Partner Kongresów Pozarnictwa - firma AWEX - polski producent oświetlenia awaryjnego. Temat kontynuowany był również podczas specjalnego Panelu Eksperckiego podczas którego Gość Specjalny i jednocześnie Ekspert Merytorczy konferencji Pan mgr inż. Rafał Marasz (Z-ca Naczelnika Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego KM PSP Bydgoszcz) omówił podstawowe wymagania w zakresie oświetlenia awaryjnego oraz najczęściej popełniane błędy projektowe i montażowe. Tradycyjnie też projektanci odwiedzający część wystawienniczą, mogli porównać i przetestować  prezentowane produkty oraz skonsultować omawiane zagadnienia.

Systemy SAP, SSWiN, KD i SSP na KONGRESIE POŻARNICTWA
Ciekawe prezentacje, pokazy, specjalistyczne wykłady połączone z wskazówkami i wytycznymi dla projektantów i instalatorów to już stały element KONGRESÓW POŻARNICTWA. Wśród omówionych tematów zarówno we Wrocławiu jak i Gdańsku znalazły się m.in. 
- instalacje elektryczne, wentylacyjne i gaśnicze w zakresie projektowania, montażu czy eksploatacji 
- systemy alarmu i sygnalizacji pożaru, systemy sygnalizacji włamania i napadu
- odcinanie zasilania obiektów budowlanych przez jednostki Straży Pożarnej technologią PPN
- uregulowania prawne zobowiązujące do montażu systemów detekcji,
- środki i instalacje gaśnicze, systemy detekcji, oddymiające i odcianające zasilanie,
- iniekcyjne uszczelnienia przeciwwodne
- systemy bezpieczeństwa dla budynków użyteczności publicznej w zakresie odprowadzanie dymu i ciepła, 
- kamery termowizyjne w diagnostyce zagrożeń w budownictwie, energetyce i utrzymaniu ruchu.
- przeszklenia i przegrody przeciwpożarowe drzwi i fasad

Interesują Cię zagadnienia związane z właściwym doborem urządzeń i systemów ochrony przeciwpożarowej pod względem technicznym i ekonomicznym, chcesz zapoznać się z tymi materiałami, które są godne polecenia przy realizacji inwestycji, szukasz możliwości doskonalenia i dostępu do aktualnych rozwiązań w dziedzinie budownictwa i zabezpieczeń ppoż. ……. to KONGRES POŻARNICTWA jest dla Ciebie! Do grona stałych Partnerów Kongresów Pożarnictwa dołączyli w bieżącej edycji : MIWI-URMET, ALUPROF, GEZE POLSKA, ES-SYSTEM, TOMMEX, ZETO-PROJEKT, HÖRMANN POLSKA, DIPOL, FELS-WERKE czy też SAINT-GOBAIN CONSTRUCTION PRODUCTS POLSKA I FAKRO co dla praktyków zapowiada interesujący rok spotkań z bezpośrednim i z wyprzedzeniem dostępem do nowości które pojawiły się lub dopiero pojawią na rynku zabezpieczeń i systemów pożarowych.

Najbliższa konferencja już 16 kwietnia w Katowicach gdzie szczególny nacisk zostanie położony na systemy detekcji i sygnalizacji pożaru oraz wentylacji i oddymiania. Udział w konferencji jest BEZPŁATNY, wymaga jednak wszcześniejszej rejestracji pod adresem: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć Szczegółowe informacje u Organizatora. 

Serdecznie zapraszamy.
Kontakt:  
DND PROJECT – KONGRESY I KONFERENCJE BRANŻOWE
Koordynator Projektu: Ewa Dziatkowska
Koordynator Komunikacji Medialnej i PR:  st. kpt. w st. spocz. mgr inż. Grzegorz Jędrzejczyk
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , tel. +48 22 678 58 25

 
Garaże i parkingi podziemne
  
GARAŻE I PARKINGI PODZIEMNE - STEROWANIE SYSTEMAMI BEZPIECZEŃSTWA  już 23 kwietnia na terenie MTP Międzynarodowych Targów Poznańskich

GARAŻE I PARKINI PODZIEMNE - STEROWANIE SYSTEMAMI BEZPIECZEŃSTWA to cykl konferencji podczas których poruszane jest spektrum zagadnień związanych z projektowaniem, budową i eksploatacją garaży i parkingów oraz terenów im przyległych w tym: konstrukcje parkingów i garaży podziemnych; bezpieczeństwo pożarowe: wentylację i ewakuację, zabezpieczenia wodochronne parkingów i garaży podziemnych, właściwe wykonanie i utrzymanie nawierzchni i posadzek w parkingach podziemnych oraz projektowanie systemów kontroli i dostępu, monitoringu i alarmu dla stref parkingowych i ich odbiory przez organa Państwowej Straży Pożarnej. 

Problematyka związana z bezpieczeństwem ludzi w garażu w przypadku pożaru i wpływem wentylacji pożarowej na jego poprawę

Najbliższa konferencja odbędzie się już 23 kwietnia w Poznaniu. Swoją wiedzą i doświadczeniem podczas wydarzenia podzielą się z Państwem niezależni eksperci, którzy opowiedzą o praktycznych aspektach projektowania i funkcjonowania rozwiązań i systemów zabezpieczeń podzielą się dr inż. Dorota Brzezińska - Specjalistka w zakresie projektowania wentylacji pożarowej i symulacji komputerowych Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej oraz mgr inż. Sylwia Świątek-Żołyńska Koordynator Projektów BAUTECH Sp. z o.o.

Wśród omawianych tematów pojawią się m.in.

Systemy wentylacji parkingów podziemnych z wykorzystaniem wentylatorów strumieniowych
Zabezpieczenia garaży i parkingów podziemnych za pomocą instalacji gaśniczych mgłowych niskociśnieniowych typu Eacon Aqua
Najnowsze osiągnięcia badawcze w zakresie detekcji LPG w garażach podziemnych
Systemy sygnalizacji pożaru AXIS EN
Bramy do garaży podziemnych
Iniekcyjne ciśnieniowe w budownictwie 
Problematyka związana z bezpieczeństwem ludzi w garażu w przypadku pożaru i wpływem wentylacji pożarowej na jego poprawę 
Dobre praktyki przy projektowaniu I wykonywaniu posadzek garażowych. Poprawne rozwiązania techniczne.
Zasady stosowania stacjonarnych detektorów gazów (badanie jakości powietrza-sterowanie wentylacją i rekuperacją, urządzenia sygnalizacyjno-odcinające w kotłowniach, sterowanie wentylacją w garażach-detektory CO i LPG, monitoring serwerowi i akumlatorowni)
Detekcja i pomiar gazów w obiektach budowlanych i przemysłowych, a to zaledwie tylko część tematów które omówimy podczas konferencji
Systemy sygnalizacji pożaru oraz najnowsze osiągnięcia badawcze w zakresie detekcji LPG w garażach jedym z tematów konferencji
Dopełnieniem całości będą prezentacje partnerów konferencji, którzy przedstawią szeroki wachlarz najnowocześniejszych rozwiązań i systemów dedykowanych dla obiektów budowlanych z funkcją garaży i parkingów podziemnych i naziemnych oraz  pomogą dobrać najodpowiedniejsze rozwiązania dla konkretnych inwestycji.

Do bezpłatnego udziału w wydarzeniu zapraszamy:
Kadrę średniego i wyższego szczebla
projektantów, architektów, konstruktorów
właścicieli i zarządców, naczelników, dyrektorów, deweloperów, administratorów i najemców powierzchni komercyjnych, budynków przemysłowych, handlowych, biurowych, administracji publicznej, mieszkaniowych
reprezentantów firm i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo budynków i przynależnych obszarów, m.in. magazynowych, przeładunkowych, spedycyjnych oraz lotnisk, dworców, obiektów sportowych, instytutów badawczych, muzeów, i innych
wykonawców infrastruktury, powierzchni posadzkowych, instalatorów systemów zabezpieczeń, rzeczoznawców ppoż
przedstawicieli administracji i służb odpowiedzialnych za monitorowanie i bezpieczeństwo infrastruktury oraz monitoring przestrzeni publicznych i obszarów
przedstawicieli służb mundurowych w tym Państwowej Straży Pożarnej
 
Uczestnictwo w konferencji jest BEZPŁATNE dla w/w. osób. Wymaga jednak wcześniejszej rejestracji pod adresem: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. W ramach bezpłatnego uczestnictwa zapewniamy materiały konferencyjne, przerwy kawowe, dostęp do prezentacji

Szczegółowe informacje u Organizatora. Serdecznie zapraszamy.
Organizator:  DND PROJECT – KONGRESY I KONFERENCJE BRANŻOWE
Koordynator Projektu: Ewa Dziatkowska
Koordynator Komunikacji Medialnej i PR:  st. kpt. w st. spocz. mgr inż. Grzegorz Jędrzejczyk
e-mail: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , tel. +48 22 678 58 25

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 87 z 87

Redakcja CIEPŁOWNICTWO, OGRZEWNICTWO, WENTYLACJA
Siedziba redakcji: ul. Czackiego 3/5, pok.216, 00-043 Warszawa
tel./fax 0 22 828 27 26, tel. 22 0 22 826 43 35, 22 336 13 19, www.cieplowent.pl
e-mail: redakcja.cow@cieplowent.pl redakcja.cow@neostrada.pl cieploogrzewwent@sigma-not.pl
Wydawnictwo SIGMA-NOT Sp. z o.o.
ul. Ratuszowa 11, 00-950 Warszawa, skr. poczt. 1004
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000069968
NIP: 524 030 35 01
Kapitał zakładowy: 752 361,80 zł

 Na naszej witrynie wykorzystujemy pliki cookies w celu realizacji usług oraz gromadzenia informacji związanych z korzystaniem ze strony.

Plikami cookies możesz zarządzać w opcjach przeglądarki, z której korzystasz. Więcej informacji znajdziesz tutaj.