News
26 lipca DZIEŃ Z BEZPIECZEŃSTWEM POŻAROWYM na PGE NARODOWYM!
  


Już 26 lipca DZIEŃ Z BEZPIECZEŃSTWEM POŻAROWYM na PGE NARODOWYM!

Nie może Cię zabraknąć! Świętuj z nami

 
V edycja konferencji „Kliwent Event”
  

V edycja konferencji „Kliwent Event”

 

Studenckie Koło Naukowe „Kliwent”, działające na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, organizuje kolejną, V edycję konferencji „Kliwent Event”. Odbędzie się ona w dniu 5 czerwca 2018 r. na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Udział w konferencji „Kliwent Event” daje możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu projektowania i stosowania innowacyjnych rozwiązań w branży HVAC&R (ogrzewanie, wentylacja, klimatyzacja, chłodnictwo).

V edycja „Kliwent Event” będzie podzielona na dwie części. W salach dydaktycznych AGH, odbywać się będą warsztaty szkoleniowe związane z projektowaniem systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, grzewczych oraz chłodniczych. Część seminaryjna odbędzie się w Auli Głównej AGH w pawilonie A-0.

Uczestnictwo w szkoleniach oraz seminarium jest bezpłatne. Ze względu na pojemność sal, liczba miejsc na szkoleniach jest ograniczona, a chęć uczestnictwa w nich wymaga wcześniejszej rejestracji. Serdecznie zapraszamy pracowników naukowych i studentów zainteresowanych tematyką konferencji.

Bieżące informacje dotyczące terminu i tematów szkoleń, jak również prelekcji można znaleźć na stronie Koła: www.kliwent.agh.edu.pl oraz fanpage’u wydarzenia: www.facebook.com/kliwentevent

 
Nagroda Branżowa Stowarzyszenia Polska Wentylacja PASCAL 2018: można już zgłaszać projekty
  

 www.wentylacja.org.pl

        02 -520  Warszawa,   ul. Wiśniowa 40B lok. 6

                                         tel./fax  22 542 43 14

e-mail: This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

 


 

 

Nagroda Branżowa Stowarzyszenia Polska Wentylacja

PASCAL 2018:  można już zgłaszać projekty

 

 

Jesteś autorem innowacyjnego, nowatorskiego projektu wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia lub o takim słyszałeś? Wiesz, że w twoim środowisku zakończono budowę obiektu, w którym instalacje wykonano z pomysłem i inżynierską solidnością? Zgłoś się do Nagrody PASCAL 2018.

 

Już po raz czwarty projektanci, architekci, inwestorzy oraz generalni wykonawcy mogą zgłosić projekt budynku do nagrody branżowej PASCAL. Organizator, Stowarzyszenie Polska Wentylacja, zastrzega, że podobnie jak w latach ubiegłych projekt powinien dotyczyć instalacji wentylacji, klimatyzacji i chłodzenia. Musi być wykonany rzetelnie, cechować się innowacyjnością i wykorzystywać najnowsze technologie. Premiowane będą te inwestycje,
w których uwzględniono kwestie związane z efektywnością energetyczną, komfortem użytkowników i jakością powietrza wewnętrznego. Zgodnie z regulaminem budynek powinien być oddany do użytku w 2016-2017 r. Musi być zlokalizowany na terenie Polski.

 

Projekty można zgłaszać do 15 grudnia 2017 r. Po tym terminie kapituła powołana przez zarząd Stowarzyszenia, wybierze nominowanych. Spośród nich wyłoni laureatów, których nagrodzi jedyną w branży HVACR tak prestiżową nagrodą. Statuetki zostaną wręczone w czasie uroczystej gali branżowej 27 lutego 2018 r. w Warszawie. Kapituła nagrodzi trzy projekty wyróżniające się innowacyjnością  i pomysłowością, przyznając trzy równorzędne nagrody. Weźmie pod uwagę najważniejsze rozwiązania koncepcyjne, zastosowane technologie i parametry techniczne wpływające na energooszczędność, komfort  i ponadczasowość zastosowanych rozwiązań.

 

Jak się zgłosić? Na adres This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it wyślij informację o chęci uczestnictwa
w IV edycji nagrody. Podaj nazwę obiektu, lokalizację, datę oddania do użytkowania, nazwisko projektanta instalacji oraz inwestora.
Możesz zgłosić trzy obiekty. W dwóch zdaniach, uzasadnij, dlaczego wybrałeś akurat ten budynek. W odpowiedzi otrzymasz Kwestionariusz zgłoszeniowy. Poproś o wypełnienie przez projektanta i odeślij na adres Stowarzyszenia.

 

W tym roku wyboru laureatów dokona kapituła w składzie dr. inż. Leszek Targowski, dr. inż. Tomasz Klinke, dr. inż. Piotr Bartkiewicz, wieloletni pracownicy Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej. Są to osoby z dużym doświadczeniem zawodowym, działający niezależnie na wielu polach.

 

Stowarzyszenie Polska Wentylacja informuje, że Nagroda PASCAL nie wiąże się z żadnymi opłatami po stronie zgłaszającego. O wygranej decydują wyłącznie względy merytoryczne.

 

Co roku do nagrody zgłaszają się wybitni reprezentanci zarówno dużych międzynarodowych biur, jak również mniejszych firm projektowych oraz osoby działające w kilkuosobowych zespołach.   Wybrane inwestycje świadczą o tym, że projektanci branżowi są otwarci i chętnie wykorzystują rozwiązania innowacyjne, energooszczędne i zapewniające komfort wewnętrzny. A przyznawana już po raz czwarty nagroda PASCAL jest zwieńczeniem ich pracy i docenieniem wkładu w rozwój
i upowszechnianie innowacyjnych projektów o ponadczasowej  wartości nie tylko w branży HVACR.

 

Więcej informacji pod numerem telefonu 22 542 43 145 oraz na stronie Stowarzyszenia Polska Wentylacja www.wentylacja.org.pl.

 

 

 

 

Organizator nagrody PASCAL Stowarzyszenie Polska Wentylacja jest dobrowolną organizacją działającą od 2001 roku, mającą na celu rozwijanie i propagowanie i wspieranie inicjatyw sprzyjających rozwijaniu branży wentylacyjnej oraz upowszechnianie wiedzy na temat wentylacji w budownictwie. Celem Stowarzyszenia jest również szerzenie postaw moralnych w środowisku branży wentylacyjnej.

Stowarzyszenie współpracuje z urzędami, instytucjami i organizacjami branżowymi. Jest wydawcą magazynu branżowego Cyrkulacje oraz pomysłodawcą i organizatorem Międzynarodowych Targów Techniki Wentylacyjnej Klimatyzacyjnej i Chłodniczej FORUM WENTYLACJA – SALON KLIMATYZACJA.

Stowarzyszenie od 2013 r. jest członkiem Stowarzyszenia Europejskiego Przemysłu Wentylacyjnego EVIA z siedzibą w Brukseli.

 

 

 

 

Sekretarz Nagrody PASCAL

Aleksandra Kuśmierczyk

tel. 600 335 706

This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it

 
25 października rozpoczynają się międzynarodowe targi dla branży OZE
  

 

 

 

25 października rozpoczynają się międzynarodowe targi dla branży OZE

 

Około 90 wystawców zaprezentuje się podczas VII Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland, które odbędą się w dniach 25-27 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI.  Na zwiedzających, oprócz szerokiej oferty wystawców i nowości technologicznych, będą czekać specjalistyczne konferencje, kongresy i fora oraz spotkania eksperckie. Organizatorem targów jest  REECO Poland. Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Energii, Narodowy Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

Targi RENEXPO® Poland to wydarzenie w całości poświęcone tematyce głównych źródeł energii odnawialnej w Polsce.  Z jednej strony stanowią jedyną w swoim rodzaju platformę spotkań biznesowych, z drugiej – są miejscem wymiany wiedzy, poglądów i doświadczeń.  Właśnie tutaj przedstawiciele branży, krajowe i międzynarodowe organy publiczne, stowarzyszenia, naukowcy oraz firmy spotykają się, aby zaprezentować wyniki ostatnich badań, innowacyjne dokonania i nowości technologiczne oraz prowadzić rozmowy na temat najnowszych tendencji i kierunków rozwoju sektora OZE w naszym kraju.  Idea wydarzenia od kilku lat jest wciąż ta sama – pokazać, że wytwarzanie dystrybucja energii odnawialnej oraz korzystanie z niej jest proste i opłacalne. 

Pierwszego dnia odbędzie się konferencja prasowa:  Czy OZE mają przyszłość w Polsce? Integracja, bezpieczeństwo, klastry.  Organizatorzy zapraszają do udziału przedstawicieli mediów i stowarzyszeń.

 

Sektory targowe

 

Firmy biorące udział w targach zaprezentują swoją ofertę w ośmiu sektorach: bioenergia (energia z drewna, biomasa, biogaz, biopaliwa), energia wiatrowa, CHP - kogeneracja, energooszczędne budownictwo i renowacja budynków, energia wodna, pompy ciepła, energia geotermiczna oraz energia słoneczna. 

 

Nowości ofertowe

 

Wielu z wystawców zaplanowało interesujące prezentacje, a także nowości ofertowe, z których część będzie mieć swoją premierę właśnie podczas Targów RENEXPO® Poland. Wśród  nowości znajdą się m.in.:  nowe konstrukcje systemów fotowoltaicznych,  systemów stojących  pokrytych specjalną powłoką antykorozyjną, a także nowoczesne falowniki i magazyny energii . W ofercie nie zabraknie falowników nowej generacji z wbudowanym modułem monitoringu czy  nowoczesnych rozwiązań dla elektrowni wiatrowych z technologią bezprzekładniową. Podczas tegorocznych targów będzie też okazja do zapoznania się z propozycją wysokowydajnych modułów słonecznych oraz innowacyjnym systemem do zarządzania energią PV dla małych instalacji. Odwiedzający będą się mogli dowiedzieć, jak zarządzać OZE oraz zaczerpnąć wielu innych cennych informacji

 

Wydarzenia towarzyszące

 

Na szczególną uwagę zasługuje bogaty program merytoryczny - specjalistyczne konferencje, kongresy i fora branżowe, umożliwiające wymianę wiedzy, a także zachęcające do dyskusji na aktualne tematy dla sektora OZE. Pierwszego dnia targów odbędą się: Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce, 6. Forum Biogazu, Płytka energia geotermalna dla Programu Mieszkanie Plus – sesja zamykająca projekt Geothermal4PL oraz Strefa Kariery Teraz Środowisko. Drugiego dnia targów, czyli 26 października odbędzie się Polska Konferencja Hydroenergetyczny, który potrwa dwa dni, Forum PV oraz szósta już edycja Kongresu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła. Trzeciego dnia, 27 października, odbędzie się drugi Kongres Magazynowania Energii oraz Konferencja na temat biopaliw.

 

Prestiżowy konkurs

 

W ramach targów odbędzie się konkurs na Instalatora roku 2017, jest to konkurs drużynowy w montażu instalacji fotowoltaicznej, nagroda to instalacja o mocy 3kn o wartości około 20.000 złotych. Szczegóły: http://instalator-roku.corab.eu/

 

Spotkania biznesowe

 

Podczas targów nie zabraknie okazji do tworzenia sieci kontaktów biznesowych. Jedną z nich będzie możliwość wzięcia udziału w „Spotkaniach kooperacyjnych” zaplanowanych pierwszego i drugiego dnia targów. Propozycja jest skierowana do wszystkich przedsiębiorców, którzy poszukują fachowych partnerów i dostawców z szeroko pojętego sektora energetycznego, w szczególności działających w obszarze odnawialnych źródeł energii oraz budynków energooszczędnych. „Spotkania kooperacyjne” mają na celu w szybki i łatwy sposób połączyć tych, którzy siebie szukają.

 

Wstęp na Targi RENEXPO® Poland jest bezpłatny po dokonaniu wcześniejszej rejestracji online.

 

Na oficjalne otwarcie targów wstęp jest wolny i nie wymaga dokonania rejestracji. Informacje dodatkowe, w tym zasady uczestnictwa w  poszczególnych wydarzeniach towarzyszących, można znaleźć na stronie organizatora targów www.renexpo-warsaw.com.

 

 

 

 

 

 

 

Organizator REECO Poland Sp. z o.o. jest częścią grupy REECO z główną siedzibą w Niemczech i oddziałami: Reutlingen/Niemcy, Salzburg/Austria, Nowy Sad/Serbia. Od 1997 roku spotyka się rocznie około 50 000 fachowców z 70 krajów na targach specjalistycznych i kongresach, które organizowane są przez REECO. Wszystkie terminy targów można znaleźć na stronie www.reeco.eu.

 

 

 
BEZPIECZNE CIEPŁO 2017
  

BEZPIECZNE CIEPŁO 2017

W dniach 5-7 października 2017 odbyła się konferencja bezpieczne Ciepło 2017. Podobnie jak podczas poprzednich edycji głównym organizatorem przedsięwzięcia był Cech Kominiarzy Polskich w Opolu, a współorganizatorami Opolski Oddział Korporacji Kominiarzy Polskich, Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej, Wojewódzka Komenda Państwowej Staży Pożarnej w Opolu i Fundacja Bezpieczni w Domu.

  Tegoroczna konferencja była niezwykle ważnym wydarzeniem w branży kominiarskiej, budowlanej i instalacyjnej. Była to już V czyli jubileuszowa edycja wydarzenia, która powiązana była z obchodami 60-lecia Cechu Kominiarzy Polskich.

W konferencji wzięło udział około 200 osób z Polski, Czech, Niemiec i Stanów Zjednoczonych. Uczestnikami konferencji byli m. in. przedstawiciele uczelni wyższych, Państwowej Straży Pożarnej, projektantów, architektów, środowiska kominiarskiego oraz przedstawiciele przemysłu zajmującego się techniką grzewczą, kominową i wentylacyjną.

Warto nadmienić, że w części poświęconej obchodom 60-lecia Cech Kominiarzy Polskich został uhonorowany najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym Szablą Kilińskiego.

Konferencja podzielona była na IV sesje: pt. niska emisja, walka ze smogiem, rola służb kominiarskich; „sesja międzynarodowa”; bezpieczne systemy grzewcze i kominowe. Sesja IV była sesją szkoleniową. Podczas konferencji wygłoszonych zostało 21 referatów. Większość z nich dotyczyła problemów zanieczyszczeń powietrza atmosferycznego i bezpieczeństwa pożarowego budynków mieszkalnych.

Zorganizowana konferencja została objęta dużą ilością patronatów honorowych: Sekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska (Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Klimatycznej): Pawła Sałka, Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego Anitę Oleksiak, Wojewodę Opolskiego Adriana Czubaka, Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Bułę, Starostę Powiatu Namysłowskiego Andrzeja Michta, Starostę Powiatu Krapkowickeigo Macieja Sonika, Starostę Powiatu Prudnickiego Radosława Roszkowskiego, Starostę Powiatu Brzeskiego  Macieja Stefańskiego, Starostę Powiatu Nyskiego Czesława Biłobrana, Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Opolu st. bryg. Marka Kucharskiego, Dziekana Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej prof. dr hab. inż. Zbigniewa Zembatego, Opolską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa, Polską Izbę Ekolgii, Izbę Rzemieślnicza w Opolu, Zarząd Główny Korporacji Kominiarzy Polskich Stowarzyszenia Zawodowego. Europejską Federację Mistrzów Kominiarskich. Konferencję Patronatem objęły także Redakcje czasopism technicznych: Ciepłownictwo Ogrzewnictwo Wentylacja, Rynek Instalacyjny, Magazyn Instalatora, Świat Kominków, Ogrzewnictwo.pl, Ekologia i Kominiarz Polski. Udzielone patronaty potwierdzają zasadność organizacji przedsięwzięcia.

Za nadzór nad organizacją konferencji odpowiadał Waldemar Drożdżol Starszy Cechu Kominiarzy Polskich. Konferencję prowadziła dr inż. Elżbieta Kokocińska-Pakiet zastępca przewodniczącego komitetu organizacyjnego. Należy zaznaczyć, że wydarzenie jest wynikiem zaangażowania i ciężkiej pracy członków komitetu organizacyjnego konferencji, organizatorów obchodów 60-lecia i rady programowej, której przewodniczył dr hab. inż.  Damian Bęben, prof. PO prodziekan ds. nauki Wydziały Budownictwa i Architektury Politechniki Opolskiej.

Organizatorzy już podjęli decyzję o kontynuacji organizacji konferencji w przyszłych latach.

 

 
<< Start < Prev 1 2 3 Next > End >>

Results 1 - 9 of 89

Redakcja CIEPŁOWNICTWO, OGRZEWNICTWO, WENTYLACJA
Siedziba redakcji: ul. Czackiego 3/5, pok.216, 00-043 Warszawa
tel./fax 0 22 828 27 26, tel. 22 0 22 826 43 35, 22 336 13 19, www.cieplowent.pl
e-mail:
redakcja.cow@cieplowent.pl redakcja.cow@neostrada.pl cieploogrzewwent@sigma-not.pl
Wydawnictwo SIGMA-NOT Sp. z o.o.
ul. Ratuszowa 11, 00-950 Warszawa, skr. poczt. 1004
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000069968
NIP: 524 030 35 01
Kapitał zakładowy: 752 361,80 zł

 Na naszej witrynie wykorzystujemy pliki cookies w celu realizacji usług oraz gromadzenia informacji związanych z korzystaniem ze strony.

Plikami cookies możesz zarządzać w opcjach przeglądarki, z której korzystasz. Więcej informacji znajdziesz tutaj.