Aktualności
Fotowoltaika drogą do rewolucji energetycznej
  

 

Rozwój fotowoltaiki na świecie bardzo przyspieszył w ostatnim czasie. Również w Polsce widzimy dynamiczny rozwój, co obrazuje poniższa grafika. Do roku 2014 zainstalowane moce były niewielkie, w 2015 - 104 MW a w 2018 - 488 MW. Szacowana moc fotowoltaiki na rok 2019 to ok. 800 MW a na rok 2020 - 1200 MW. Jednym może się to wydawać mało, ale dane mimo wszystko nie pozostawiają wątpliwości. Branża fotowoltaiczna rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie i ma ogromny potencjał. Fotowoltaika jest również coraz tańsza, a przez to jeszcze bardziej dostępna.

 Źródło: Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki

Rozwój fotowoltaiki w Polsce i na Świecie będzie tematem IX Międzynarodowej Konferencji Fotowoltaika w Polsce, która odbędzie się 10 września 2019 w ramach międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-Energy. Współorganizatorem konferencji jest Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki (PV Poland).

Jednym z tematów będą również nowe technologie modułów, np. bifacial, która umożliwia wytwarzanie energii po obu stronach modułu słonecznego i obiecuje zwiększenie wydajności o 10 do 30%. Bifacial solar to prosta i wyjątkowa technologia, choć tylko jedna z wielu fascynujących innowacji w dziedzinie energii słonecznej, o której będziemy mówili na Konferencji.

Dr Stanisław Pietruszko, Prezes Polskiego Towarzystw Fotowoltaiki, podkreśla również, że fotowowoltaika to szansa ale również i wyzwanie dla Smart Cities. Rola fotowoltaiki to z jednej strony pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną w budynkach, ale również transport elektryczny. Według danych Komisji Europejskiej budynki odpowiadają za 36% całkowitej emisji CO2 w Unii Europejskiej. Fotowoltaika i magazynowanie energii to odpowiedzi na wiele problemów współczesnych miast a zarazem początek nieuniknionej rewolucji energetycznej. Kolejny element szeroko pojętej rewolucji energetycznej to kryptowaluty oparte na technologiach blockchain, takich jak Solar Coin, GenerCoin, EnergyCoin i tym podobne, mogą przekształcić się w nowy system obrotu energią.

W ramach konferencji będą również poruszone takie tematy jak monitorowanie i serwis instalacji fotowoltaicznych, nowelizacja Ustawy o OZE oraz szanse rozwoju dużych systemów fotowoltaicznych.

Szczegóły i rejestracja na konferencję na stronie: www.reenergyexpo.pl

Kontakt:

Małgorzata Bartkowski
Project Manager
M:   + 48 607909143
E:    
Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Aleksandra Siekierka
Marketing and Sponsorship Assistant
M: +48 664 495 848
E: 
Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 

 
Stanowisko POBE w sprawie koniecznych zmian w programie Czyste Powietrze
  

Stanowisko POBE w sprawie koniecznych zmian w programie Czyste Powietrze

Zdaniem POBE: Program Czyste Powietrze wymaga pilnych zmian

 

Organizacje skupione w POBE – Porozumieniu Branżowym na Rzecz Efektywności Energetycznej przyjmują z dużym niepokojem brak koniecznych, oczekiwanych przez beneficjentów reform w programie priorytetowym Czyste Powietrze. Organizacje branżowe podzielają stanowisko Komisji Europejskiej i Banku Światowego, że wąskim gardłem w programie Czyste Powietrze jest ograniczona do 16 punktów sieć ośrodków upoważnionych do rozpatrywania wniosków i dystrybucji środków do beneficjentów. Naszym zdaniem program wymaga szybkiego poszerzenia bazy dystrybucji np. o jednostki samorządu terytorialnego na poziomie powiatów, gmin, oraz włączenie do sieci banków.

 

Jednocześnie organizacje działające w ramach porozumienia wzywają do respektowania prawa w zakresie klas energetycznych urządzeń grzewczych w programie Czyste Powietrze i w innych programach wsparcia w Polsce. Artykuł 7 ust. 2 rozporządzenia (2017/1369) w sprawie etykietowania energetycznego określa jasno, że: „…w przypadku gdy państwa członkowskie przewidują zachęty dotyczące produktu określonego w akcie delegowanym, zachęty te dotyczą najwyższych dwu istotnie licznych klas efektywności energetycznej lub klas wyższych, określonych w tym akcie delegowanym.”

 

Szczególnie w przypadku wspierania kotłów na paliwa stałe (rozporządzenie 2015/1187 z dnia 27 kwietnia 2015) ale również i pozostałych urządzeń grzewczych nie są realizowane wymogi zawarte w rozporządzeniu ramowym (2017/1369) i dostosowane są urządzenia mniej efektywne energetycznie i o wyraźnie z niższych niż wymagane zapisami klasach energetycznych, a oparcie się wyłącznie na wymogach ekoprojektu jest niewystarczające.

 

Jednocześnie organizacje skupione w porozumieniu potwierdzają kluczowe znaczenie programu Czyste Powietrze wyrażają gotowość do współpracy w dalszych konsultacjach dotyczących zmian w programie Czyste Powietrze.

Przedstawiciele czołowych stowarzyszeń branżowych skupieni w Porozumieniu Branżowym na Rzecz Efektywności Energetycznej.

 

W POBE działają takie organizacje jak:


Główna Sekcja Ciepłownictwa Ogrzewnictwa
i Inżynierii Atmosfery Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych
Polska Korporacja Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji

 Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej
Polska PV                                 
Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe   Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp CiepłaStowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych

 


 

 
ETCC2020 - European Technical Coatings Congress
  

ETCC2020 - European Technical Coatings Congress

 

ETCC2020 - European Technical Coatings Congress - odbędzie się w dniach  od 2 do 4 września 2020r. w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Kongres organizowany jest od 70. lat w różnych krajach. 

Organizatorami kongresu ETCC2020 są: Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem i Europejska Federacja FATIPEC - Federation of Associations of Technicians for Industry of Paints in European Countries (www.fatipec.com)

Trudnym do przecenienia atutem jest fakt przejęcia obecnie przez FATIPEC kierownictwa     w Globalnej Federacji organizacji CSI – Coatings Societies International  (www.csi-coatings.org ) - co dodatkowo ułatwia potencjalne zaangażowanie w kongresie specjalistów z całego świata.

W trakcie 3-dniowego kongresu prowadzone będą wykłady plenarne oraz równoległe 3-4 sesje tematyczne i Sesja Posterowa. W ramach Kongresu organizowana jest wystawa, na której firmy - producenci materiałów, urządzeń produkcyjnych, badawczych - przedstawiają ofertę swoich najnowszych produktów i rozwiązań technicznych. Kongresowi towarzyszy także Sesja „Summer School” - z wykładami dedykowanymi studentom i młodym naukowcom.

Prelegentami będą przedstawiciele największych firm, instytutów, uczelni z całej Europy oraz  m.in. z USA, Japonii, Chin. W zależności od decyzji prelegentów, prezentacje z Kongresu mogą być publikowane w czasopismach o zasięgu światowym, w tym m.in.: „Progress in Organic Coatings”, „Surface Coatings International”, „Farbe und Lack”, “Lakokrasocznye Materialy” oraz wiele innych,  w tym posiadających Impact Factor.

Nagrody FATIPEC. W trakcie kongresów oceniane są wszystkie referaty wg ustalonych kryteriów, w tym: nowość naukowo-techniczna, możliwość zastosowania nowego opracowania, sposób prezentacji. Tradycyjnie przyznawane są nagrody FATIPEC po 1000 Euro za najlepsze referaty w kategoriach:

- najlepszy referat kongresu

- najlepszy referat prezentowany przez młodych naukowców (wiek do 35 lat)

- najlepszy referat o tematyce ekologicznej.
FATIPEC pokrywa pełne koszty uczestnictwa w Kongresie  dla jednego młodego naukowca z każdego kraju członkowskiego.
Kongres stanowi platformę spotkań przemysłu z naukowcami z instytutów i uczelni,        z możliwością nawiązywania współpracy międzynarodowej i pozyskania unikalnej wiedzy w zakresie najnowszych materiałów i produktów.
Kongresy naukowo-techniczne  FATIPEC organizowane są w różnych krajach europejskich od roku 1950.  Dla zwiększenia rangi i merytorycznego poszerzenia programu, w 2012 r. tradycyjny „Kongres FATIPEC”  został zastąpiony nową formą o nazwie „European Technical Coatings Congress” - ETCC. Ostatni Kongres, ETCC2018 odbywał się od 27 do 29 czerwca 2018r.  w Amsterdamie.

Strona internetowa ETCC2020  www.etcc2020.org   

Kontakt ETCC2020:  e-mail kongresu: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 
Spotkaj Ambasadorów Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej Re-Energy Expo na targach Intersolar w Monachium
  


 Spotkaj Ambasadorów Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej Re-Energy Expo na targach Intersolar w Monachium


 
Polski rynek energii słonecznej jest rynkiem rozwijającym się. Polska była gospodarzem konferencji ONZ w sprawie zmian klimatu w 2018 r.. Od 2014 r. Polska mówi o rynku fotowoltaicznym, który stale się rozwija. Technologię energii słonecznej można dziś uznać za dobrze ugruntowaną technologię w Polsce, a systemy magazynowania energii elektrycznej są na początku rosnącego zainteresowania rynkowego. Centralnym miejscem spotkania branży OZE z Polski i nie tylko są Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej w Warszawie Re-Energy. Targi odbywają się w tym roku w dniach 10-11 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Organizatorzy oczekują około 100 wystawców i 4000 odwiedzających. Program ramowy forów i konferencji zapewnia wielojęzyczne informacje na temat rozwoju i przyszłości energii odnawialnych w Polsce. Jest to idealna platforma do informacji, komunikacji i tworzenia sieci kontaktów biznesowych. Ambasadorzy Re-energy na targach Intersolar Trzech ambasadorów warszawskich targów będzie także obecnych na targach Intersolar w Monachium. • Małgorzata Bartkowski, project manager Re-Energy, będzie na miejscu 15-16 maja. Można się z nia skontaktować telefonicznie pod numerem +49 174 389 7931lub +48 607 909 143 oraz mailowo Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć • Dr Stanisław M. Pietruszko, prezes Polskiego Towarzystwa Fotowoltaiki, będzie dostępny na stoisku A3.256 w sprawie pytań dotyczących polskiego rynku fotowoltaicznego i Ex-Energy Expo. Dr. Pietruszko będzie także organizatorem wydarzenia Fotowoltaika w Polsce, w środę, 15 maja 2019 r. O 14:15 w hali B1 w sali B13. • Pan Andrzej Zyber, Dyrektor ds. Sprzedaży na kraje zagraniczne i Polska w Soluxtec GmbH, będzie dostępny na stoisku A3.450 w przypadku pytań dotyczących międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej w Warszawie.
Skorzystaj z okazji do osobistej rozmowy na temat swojej obecności na targach RE-energy w Warszawie.
RE-Energy Expo w Internecie: http://reenergyexpo.pl Organizator: IBC Investments Sp. z o. o. Manager Projektu: Małgorzata Bartkowski, Project Manager Kontakt dla prasy: Aleksandra Siekierka, +48 664 495 848, Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć
O Międzynarodowych Targach Energii Odnawialnej RE-energy : Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-energy to targi w stolicy Polski poświęcone wyłącznie energii odnawialnej. Targi nie tylko prezentują najnowocześniejsze technologie wytwarzania i magazynowania zielonej energii, ale także dają możliwość zebrania i pogłębienia wiedzy o polskim rynku energii dzięki bogatemu programowi wydarzeń towarzyszących. Targi te to możliwość nawiązania wielu kontaktów biznesowych, które zaowocują w przyszłości. Nie zwlekaj i już dziś zostań częścią tego wydarzenia. To spotkanie branży OZE z Polski i zagranicy. Targi Re-energy Expo odbywają się co roku w Warszawie i należą do portfolio marki FAIREXPO będącej własnością IBC Investments Sp. z o.o..
 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 44 z 102
Redakcja CIEPŁOWNICTWO, OGRZEWNICTWO, WENTYLACJA
Siedziba redakcji: ul. Czackiego 3/5, pok.216, 00-043 Warszawa
tel./fax 0 22 828 27 26, tel. 605 032 330, www.cieplowent.pl
Wydawnictwo SIGMA-NOT Sp. z o.o.
ul. Ratuszowa 11, 00-950 Warszawa, skr. poczt. 1004
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000069968 
NIP: 524 030 35 01
Kapitał zakładowy: 752 361,80 zł
Na naszej witrynie wykorzystujemy pliki cookies w celu realizacji usług oraz gromadzenia informacji związanych z korzystaniem ze strony.
Plikami cookies możesz zarządzać w opcjach przeglądarki, z której korzystasz. Więcej informacji znajdziesz tutaj.