Aktualności
Ważna informacja DLA PRENUMERATORÓW WERSJI PAPIEROWYCH
  

Ważna informacja DLA PRENUMERATORÓW WERSJI PAPIEROWYCH  

Wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu naszych czytelników, w tym szczególnym dla nas Wszystkich czasie,

Wydawnictwo SIGMA-NOT umożliwi Państwu BEZPŁATNY DOSTĘP do zasobów PORTALU INFORMACJI TECHNICZNEJ www.sigma-not.pl zaprenumerowanego przez Państwa tytułu w wersji papierowej. 

Proszę o kontakt z Wydawnictwem : Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .

W tytule wiadomości wpiszcie  ”Bezpłatny kod dostępu”.

W treści maila proszę podać numer NIP oraz adres płatnika (w celu identyfikacji).

W odpowiedzi otrzymacie Państwo KOD umożliwiający zalogowanie się do Portalu wraz z instrukcją aktywacji.

 

 
Dołącz do akcji Wilo #pomagamszpitalom
  

#pomagamszpitalom #serwis #pompa #pomagamy #serwiszsercem  

 

Serwis Wilio Polska Sp. z o.o.  zobowiązuje się do nieodpłatnego usuwania awarii w zakresie urządzeń Wilo w szpitalach, tak aby mogły one funkcjonować w sposób ciągły, co w dzisiejszych czasach jest niezmiernie ważne. W takich sytuacjach jesteśmy do dyspozycji pod numerem całodobowego pogotowia serwisowego 602 523 039. Bezinteresowna pomoc jest naszym wyrazem solidarności w tym trudnym czasie!

Dołącz do akcji Wilo #pomagamszpitalom

 

 
Konkurs PORT PC dla firm instalacyjnych na najlepszy przykład rozwiązania w ramach akcji społecznej „Dom Bez Rachunków”
  

 

 

Konkurs PORT PC dla firm instalacyjnych na najlepszy przykład rozwiązania w ramach akcji społecznej „Dom Bez Rachunków”

 

Dynamiczny rozwój rynku pomp ciepła i systemów fotowoltaicznych w budownictwie mieszkaniowym w Polsce przyczynia się do szybkiego wzrostu zainteresowania tą technologią. Dzisiejsze rozwiązania w których stosuje się pompy ciepła, charakteryzują się dużą innowacyjnością, wciąż prowadzone są badania i prace nad wzrostem ich efektywności energetycznej. Obserwując ten trend, Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC) postanowiła ogłosić konkurs dla firm instalacyjnych na najlepszy przykład rozwiązania w ramach akcji społecznej „Dom Bez Rachunków”.

Strona poświęcona konkursowi: http://bit.ly/konkursdbr2020

 

Cel konkursu

Celem Konkursu jest popularyzowanie tematyki pomp ciepła, fotowoltaiki oraz systemów wentylacyjnych z odzyskiem ciepła w budownictwie jednorodzinnym, inspirowanie architektów i projektantów do stosowania tego typu rozwiązań, rozwoju prac naukowo-badawczych związanych z tą tematyką, powielanie istniejących, sprawdzonych w praktyce instalacji, a przez to zwiększanie ilości rzeczywistych aplikacji pomp ciepła w tym sektorze, których skutkiem będzie wzrost udziału OZE oraz poprawa jakości powietrza w Polsce.

 

Dla kogo konkurs?

Do Konkursu mogą być zgłaszane projekty opisujące przykłady domów jednorodzinnych i osiedli domów jednorodzinnych, które wyposażone są w pompę ciepła, instalację fotowoltaiczną oraz wentylację z odzyskiem ciepła i oddane do użytkowania na terenie Polski przynajmniej rok przed ogłoszeniem konkursu.

Do aplikowania zachęcamy przede wszystkim firmy wykonawcze, ale również inwestorów, producentów i inne osoby, które mają wiedzę i zgodę na publikację zdjęć i danych dotyczących ciekawych projektów.

 

Termin zgłoszeń

Zgłoszenia konkursowe przygotowane zgodnie ze wzorem zgłoszenia konkursowego oraz formularzem zgody i oświadczenia, mogą być przesyłane do 14 lutego 2020 r. włącznie na adres mailowy: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć .

 

Rozstrzygnięcie konkursu

Rozstrzygnięcia Konkursu dokona Komisja w terminie do 20 lutego 2019 r., wybierając co najmniej 3 najlepsze projekty, biorąc pod uwagę przede wszystkim przesłanki merytoryczne (np. Efektywność), efekty środowiskowe (np. udział OZE, energooszczędność, wielkość redukcji CO2) i ekonomiczne (np. okres zwrotu, mechanizm finansowania), jak również pomysłowość i wielofunkcyjność aplikacji pomp ciepła oraz wszechstronność i możliwość powielania rozwiązań.

 

Wręczenie nagród

Już teraz serdecznie zapraszamy na prezentację projektów, która odbędzie się podczas uroczystej gali wręczenia nagród, planowanej w dniu 27 lutego 2020 r. na VIII Kongresie PORT PC „Nowe standardy w technice grzewczej budynków” w ramach targów ENEX w Kielcach. Głównym tematem VIII Kongresu PORTPC będzie efektywna elektryfikacja ogrzewania jako główny kierunek neutralności klimatycznej ogrzewnictwa i ciepłownictwa w Unii Europejskiej.

Strona VIII Kongresu PORT PC: www.portpc.pl/kongres

 

Regulamin wraz ze wzorem zgłoszenia konkursowego zamieszczony jest na stronie internetowej Organizatora Konkursu: http://bit.ly/konkursdbr2020

 

[Źródło: PORT PC]

 

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła

Polska Organizacja Rozwoju Pomp Ciepła (PORT PC) jest stowarzyszeniem branżowym, którego celem jest wzmocnienie wizerunku technologii pomp ciepła poprzez stworzenie systemu zarządzania jakością, opracowanie i wdrożenie standardów technicznych oraz certyfikowanie i przeprowadzanie profesjonalnych porad technicznych na europejskim rynku. poziom uznany w skali europejskiej. PORT PC od 2012 roku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA) z siedzibą
w Brukseli. Ponadto współpracuje z europejskimi organizacjami branżowymi, w tym z niemieckim BWP i niemieckim stowarzyszeniem inżynierów VDI.

Od 2018 roku PORT PC jest członkiem Porozumienia Branżowego na Rzecz Efektywności energetycznej POBE, skupującego 7 organizacji branżowych i stowarzyszeń.

Więcej informacji o PORT PC i POBE na stronie: www.portpc.pl oraz www.pobe.pl.

 
Webinarium: Dom plusenergetyczny – czy warto projektować „Dom bez rachunków”?
  

Webinarium: Dom plusenergetyczny – czy warto projektować „Dom bez rachunków”?

 

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, studentów, wykonawców i wszystkich zainteresowanych tematyką, które odbędzie się 7 listopada 2019 roku o godz. 11:00. Tematem webinarium, które poprowadzi stowarzyszenie PORT PC będzie: Dom plusenergetyczny – czy warto projektować „Dom bez rachunków”?

Termin: 07.11.2019 godz. 11:00
Szkolenie on-line: wymagana rejestracja
Prowadzący szkolenie: Paweł Lachman
Tytuł prezentacji: Dom plus-energetyczny – czy warto projektować „Dom bez rachunków”

 

Program szkolenia:

·         Jak zaprojektować dom jednorodzinny, w którym koszty ogrzewania, ciepłej wody, chłodzenia oraz energii elektrycznej wynoszą około 200 zł rocznie?

·         Jak dobrać elementy w „Domu bez rachunków”?

·         Na co zwrócić uwagę od strony projektowej?

·         Przykłady budynków plus – energetycznych w Polsce

 

Informacja o webinarium: http://bit.ly/2nXmvMb

 

Rejestracja na webinarium pod linkiem: http://bit.ly/2MMa4eo

* Prosimy o dokładne wypełnienie formularza rejestracji na webinarium, ponieważ na jego podstawie będą wystawiane i wysyłane certyfikaty.
** Po zakończonym szkoleniu w ciągu 14 dni zostanie wysłany drogą mailową certyfikat uczestnictwa. Aby go zdobyć należy wziąć udział w transmisji na żywo przez co najmniej 30 min.

Pytania prosimy kierować na adres: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

[Źródło: PORT PC]

 

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła

Polska Organizacja Rozwoju Pomp Ciepła (PORTPC) jest stowarzyszeniem branżowym, którego celem jest wzmocnienie wizerunku technologii pomp ciepła poprzez stworzenie systemu zarządzania jakością, opracowanie i wdrożenie standardów technicznych oraz certyfikowanie i przeprowadzanie profesjonalnych porad technicznych na europejskim rynku. poziom uznany w skali europejskiej. PORTPC od 2012 roku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA) z siedzibą w Brukseli. Ponadto współpracuje z europejskimi organizacjami branżowymi, w tym z niemieckim BWP i niemieckim stowarzyszeniem inżynierów VDI.

Więcej informacji na stronie: www.portpc.pl

 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 44 z 107
Redakcja CIEPŁOWNICTWO, OGRZEWNICTWO, WENTYLACJA
Siedziba redakcji: ul. Czackiego 3/5, pok.216, 00-043 Warszawa
tel./fax 0 22 828 27 26, tel. 605 032 330, www.cieplowent.pl
Wydawnictwo SIGMA-NOT Sp. z o.o.
ul. Ratuszowa 11, 03-450 Warszawa
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000069968 
NIP: 524 030 35 01
Kapitał zakładowy: 752 361,80 zł
Na naszej witrynie wykorzystujemy pliki cookies w celu realizacji usług oraz gromadzenia informacji związanych z korzystaniem ze strony.
Plikami cookies możesz zarządzać w opcjach przeglądarki, z której korzystasz. Więcej informacji znajdziesz tutaj.