Aktualności
Webinarium: Dom plusenergetyczny – czy warto projektować „Dom bez rachunków”?
  

Webinarium: Dom plusenergetyczny – czy warto projektować „Dom bez rachunków”?

 

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, studentów, wykonawców i wszystkich zainteresowanych tematyką, które odbędzie się 7 listopada 2019 roku o godz. 11:00. Tematem webinarium, które poprowadzi stowarzyszenie PORT PC będzie: Dom plusenergetyczny – czy warto projektować „Dom bez rachunków”?

Termin: 07.11.2019 godz. 11:00
Szkolenie on-line: wymagana rejestracja
Prowadzący szkolenie: Paweł Lachman
Tytuł prezentacji: Dom plus-energetyczny – czy warto projektować „Dom bez rachunków”

 

Program szkolenia:

·         Jak zaprojektować dom jednorodzinny, w którym koszty ogrzewania, ciepłej wody, chłodzenia oraz energii elektrycznej wynoszą około 200 zł rocznie?

·         Jak dobrać elementy w „Domu bez rachunków”?

·         Na co zwrócić uwagę od strony projektowej?

·         Przykłady budynków plus – energetycznych w Polsce

 

Informacja o webinarium: http://bit.ly/2nXmvMb

 

Rejestracja na webinarium pod linkiem: http://bit.ly/2MMa4eo

* Prosimy o dokładne wypełnienie formularza rejestracji na webinarium, ponieważ na jego podstawie będą wystawiane i wysyłane certyfikaty.
** Po zakończonym szkoleniu w ciągu 14 dni zostanie wysłany drogą mailową certyfikat uczestnictwa. Aby go zdobyć należy wziąć udział w transmisji na żywo przez co najmniej 30 min.

Pytania prosimy kierować na adres: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

[Źródło: PORT PC]

 

Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp Ciepła

Polska Organizacja Rozwoju Pomp Ciepła (PORTPC) jest stowarzyszeniem branżowym, którego celem jest wzmocnienie wizerunku technologii pomp ciepła poprzez stworzenie systemu zarządzania jakością, opracowanie i wdrożenie standardów technicznych oraz certyfikowanie i przeprowadzanie profesjonalnych porad technicznych na europejskim rynku. poziom uznany w skali europejskiej. PORTPC od 2012 roku jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA) z siedzibą w Brukseli. Ponadto współpracuje z europejskimi organizacjami branżowymi, w tym z niemieckim BWP i niemieckim stowarzyszeniem inżynierów VDI.

Więcej informacji na stronie: www.portpc.pl

 

 
RE-energy
  

                                                                                                                                                                       Warszawa, 26.08.2019

Konstrukcja to ważny element każdej instalacji fotowoltaicznej i dlatego tak ważne jest, aby przed podjęciem decyzji o wyborze producenta, przekonać się o ofercie jaka jest obecna na rynku. Taką okazją będą Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej RE-energy, które już w dniach 10-11.09.2019 zaprezentują Państwu miedzy innymi szeroką ofertę producentów konstrukcji fotowoltaicznych.

Firma Renusol GmbH ma ponad 20 lat doświadczenia w dziedzinie systemów montażowych dla instalacji fotowoltaicznych, projektuje i rozwija uniwersalne i łatwe w instalacji systemy, które cechuje wysoka jakość materiałów, ich produkty posiadają certyfikaty TÜV.

Od 1982 roku na rynku jest obecna firma IBC SOLAR, lider w sprzedaży systemów fotowoltaicznych począwszy od małych instalacji po duże farmy fotowoltaiczne, łącznie około 4,2 GW zainstalowanej mocy. IBC SOLAR oferuje rozwiązania dla każdej powierzchni i systemu fotowoltaicznego, dla dachów spadzistych system IBC TopFix 200 a dla płaskich Ibc AeroFix. iBC ofery=uje również program PV Manager, który umożliwia kompleksowe planowanie projektów fotowoltaicznych. Krótki czas montażu, doskonały stosunek jakości do ceny i 10-letnia gwarancja to według producenta najważniejsze cechy jego produktów. „ Bierzemy udział w targach RE-energy przede wszystkim z dwóch powodów, po pierwsze chcemy pozyskać nowych klientów i poszerzyć współpracę z dotychczasowymi klientami. Polski rynek ma bardzo duży potencjał „ mówi Albert Engelbrecht, Senior Vice President Solutions International.

EnergyNAT Sp. z o. o. jest dystrybutorem wszystkich niebędnych części instalacji fotowoltaicznych począwszy od szerokiej gamy modułów fotowoltaicznych (SunPower, Saronic), systemów montażu paneli na wszelkiego rodzajach powierzchni (Van der Valk) jak również falowników (SOFARSOLAR, KACO), okablowania i systemów monitoringu.  “Na współpracę z firmą Van der Valk zdecydowalismy sie z wielu powodow, ale najwazniejsze to przede wszystkim wysoka jakość produktów oraz doswiadczenie, poniewaz firma istnieje od 1968 roku” mówi Tomasz Grnyo, prezes EnergyNAT.

Van der Valk Solar Systems jest wyspecjalizowaną firmą, która w pełni koncentruje się na opracowywaniu i produkcji systemów montażu instalacji fotowoltaicznych na dachach spadzistych, płaskich, gruntach i powierzchniach specjalnych takich jak szklarnie czy woda. Van der Valk Solar Systems wprowadza na rynek produkty, które nie wymagają konserwacji oraz wyróżniają się trwałością, niezawodnością, funkcjonalnością i łatwością montażu. Wszystkie systemy dostępne sa w konfiguracji pionowej i poziomej wraz z bezpłatnym oprogramowaniem do projektowania i wszelkich wyliczeń programowych.

B&K Solare Zukunft GmbH jest producentem systemów montażowych(konstrukcji) do paneli fotowoltaicznych. Ich znakiem rozpoznawczym jest system mocowań IROC®, dzięki któremu oferują optymalne rozwiązanie dla każdego rodzaju dachu. „Podczas tegorocznych targów RE-energy skupimy się na zaprezentowaniu Systemu aerodynamicznego IROC® 10 i 15 stopni przeznaczonego dla dachów płaskich i systemu IROC® TR3 przeznaczonego dla dachów trapezowych, zaprezentujemy również rozwiązania dla pozostałych dachów” mówi Łukasz Ćwikła, Specjalista ds. Sprzedaży B&K Solare Zukunft na rynek polski.

Kolejny wystawca oferujący konstrukcje to ENERGY5. ENERGY5 to jeden z czołowych polskich producentów i dostawców kompleksowych rozwiązań z zakresu systemów mocowań  modułów fotowoltaicznych. Ofertę firmy uzupełnia projektowanie instalacji oraz szeroka gama usług konsultingowo-technicznych niezbędnych do właściwego przeprowadzenia procesu inwestycyjnego w zakresie doboru i dostawy systemów mocowań.

Firma dostarcza swoim klientom produkty najwyższej jakości, wykorzystując efekt doświadczenia oraz kompetencji pracowników, a także współpracy z wiodącymi ośrodkami naukowymi i badawczymi. Owocem tych działań jest pierwszy w Polsce dokument wydany przez Instytut Techniki Budowlanej -Krajowa Ocena Techniczna dla produktów ENERGY5. Innowacyjność, stosowanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych i materiałowych, a także szeroki zakres zindywidualizowanej obsługi sprawił, że produkty firmy są dopasowywane do zmieniających się potrzeb i oczekiwań rynku. Ich oferta produktowa obejmuje: konstrukcje naziemne, systemy mocowań na dachy skośne, systemy mocowań na dachy płaskie, konstrukcje naziemne z przeznaczeniem na miejsca parkingowe, systemy elewacyjne.

Premium Mounting Technologies GmbH & Co. KG to stosunkowo młoda, ale innowacyjna i prężnie rozwijająca się firma. Jej 15-letnie doświadczenie na rynku sprawia, ze stara się ona odpowiadać potrzebom swoich klientów. Firma oferuje innowacyjne systemy montażu do dachów płaskich i spadzistych o wysokiej wydajności w zakresie bezpieczeństwa i jakości. Ich najnowszy system montażu na płaskim dachu EVO 2.0 opiera się na możliwie najkrótszych czasach montażu, najwyższych współczynnikach bezpieczeństwa i bezkonkurencyjnej jakości w połączeniu ze standardowym 10-letnim ubezpieczeniem PMT – tak producent opisuje swój produkt. Premium Mounting Technologies GmbH & Co. KG  to jedna z pierwszych firm, które otrzymały, które otrzymały Ogólne Aprobaty Budowlane od Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej dla wszystkich aerodynamicznych systemów montażu na płaskich dachach „EVOlution” i „EVO 2.0” a to dodatkowo podkreśla standardy jakości ich produktów. Niepenetrujący system montażu Flat Direct do dachów spadzistych zachwyca szerokim zakresem zastosowań i oferuje możliwości zastosowania w dotychczas nieużywanym segmencie dachu. Niezależnie od rodzaju dachu Flat Direct jest zawsze optymalnym rozwiązaniem bez penetracji do nachylenia dachu do 30 °. Za niewielką dopłatą firma oferuje 20-letnią ochroną ubezpieczeniową PMT PROOF i gwarancje na ich system. Firma dużą wagę przywiązuje do obsługi klienta i każdego traktuje indywidualnie, starając się wyjść naprzeciw jego oczekiwaniom.

Fotowoltaika to będzie temat wiodący tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów RE-energy. Oprócz oferty firm konstrukcyjnych, będzie można zapoznać się z ofertą producentów i dystrybutorów modułów fotowoltaicznych, falowników, liczników a także wielu innych narzędzi niezbędnych do instalacji fotowoltaicznej.

W ramach IX Międzynarodowej Konferencji Fotowoltaika w Polsce, która organizowana jest we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki będzie można zaczerpnąć wiedzy od autorytetów z branży. Dr Stanisław Pietruszko, prekursor fotowoltaiki w Polsce, co roku przyciąga wielu uczestników z branży. Forum PV – jak nie instalować, jakich błędów unikać stworzy możliwość do dyskusji i wymiany doświadczeń.

Ważnym elementem tegorocznej edycji RE-energy będzie IV Kongres Magazynowania Energii w Polsce, którego współorganizatorem jest ADM Poland a jego przewodnicząca Barbara Adamska już tradycyjne zadbała o wyjątkowo atrakcyjny program.

W ramach targów będzie również oferowana usługa spotkań kooperacyjnych, dzięki której będzie można znaleźć potencjalnych partnerów biznesowych.

Więcej informacji o targach RE-energy i wydarzeniach im towarzyszących na stronie: www.reenergyexpo.pl

Kontakt:

Małgorzata Bartkowski
Project Manager
M:   + 48 607909143
E:    Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Aleksandra Siekierka
Marketing and Sponsorship Assistant
M:
+48 664 495 848
E: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 
Fotowoltaika drogą do rewolucji energetycznej
  

 

Rozwój fotowoltaiki na świecie bardzo przyspieszył w ostatnim czasie. Również w Polsce widzimy dynamiczny rozwój, co obrazuje poniższa grafika. Do roku 2014 zainstalowane moce były niewielkie, w 2015 - 104 MW a w 2018 - 488 MW. Szacowana moc fotowoltaiki na rok 2019 to ok. 800 MW a na rok 2020 - 1200 MW. Jednym może się to wydawać mało, ale dane mimo wszystko nie pozostawiają wątpliwości. Branża fotowoltaiczna rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie i ma ogromny potencjał. Fotowoltaika jest również coraz tańsza, a przez to jeszcze bardziej dostępna.

 Źródło: Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki

Rozwój fotowoltaiki w Polsce i na Świecie będzie tematem IX Międzynarodowej Konferencji Fotowoltaika w Polsce, która odbędzie się 10 września 2019 w ramach międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej RE-Energy. Współorganizatorem konferencji jest Polskie Towarzystwo Fotowoltaiki (PV Poland).

Jednym z tematów będą również nowe technologie modułów, np. bifacial, która umożliwia wytwarzanie energii po obu stronach modułu słonecznego i obiecuje zwiększenie wydajności o 10 do 30%. Bifacial solar to prosta i wyjątkowa technologia, choć tylko jedna z wielu fascynujących innowacji w dziedzinie energii słonecznej, o której będziemy mówili na Konferencji.

Dr Stanisław Pietruszko, Prezes Polskiego Towarzystw Fotowoltaiki, podkreśla również, że fotowowoltaika to szansa ale również i wyzwanie dla Smart Cities. Rola fotowoltaiki to z jednej strony pokrycie zapotrzebowania na energię elektryczną w budynkach, ale również transport elektryczny. Według danych Komisji Europejskiej budynki odpowiadają za 36% całkowitej emisji CO2 w Unii Europejskiej. Fotowoltaika i magazynowanie energii to odpowiedzi na wiele problemów współczesnych miast a zarazem początek nieuniknionej rewolucji energetycznej. Kolejny element szeroko pojętej rewolucji energetycznej to kryptowaluty oparte na technologiach blockchain, takich jak Solar Coin, GenerCoin, EnergyCoin i tym podobne, mogą przekształcić się w nowy system obrotu energią.

W ramach konferencji będą również poruszone takie tematy jak monitorowanie i serwis instalacji fotowoltaicznych, nowelizacja Ustawy o OZE oraz szanse rozwoju dużych systemów fotowoltaicznych.

Szczegóły i rejestracja na konferencję na stronie: www.reenergyexpo.pl

Kontakt:

Małgorzata Bartkowski
Project Manager
M:   + 48 607909143
E:    
Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Aleksandra Siekierka
Marketing and Sponsorship Assistant
M: +48 664 495 848
E: 
Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

 

 

 
Stanowisko POBE w sprawie koniecznych zmian w programie Czyste Powietrze
  

Stanowisko POBE w sprawie koniecznych zmian w programie Czyste Powietrze

Zdaniem POBE: Program Czyste Powietrze wymaga pilnych zmian

 

Organizacje skupione w POBE – Porozumieniu Branżowym na Rzecz Efektywności Energetycznej przyjmują z dużym niepokojem brak koniecznych, oczekiwanych przez beneficjentów reform w programie priorytetowym Czyste Powietrze. Organizacje branżowe podzielają stanowisko Komisji Europejskiej i Banku Światowego, że wąskim gardłem w programie Czyste Powietrze jest ograniczona do 16 punktów sieć ośrodków upoważnionych do rozpatrywania wniosków i dystrybucji środków do beneficjentów. Naszym zdaniem program wymaga szybkiego poszerzenia bazy dystrybucji np. o jednostki samorządu terytorialnego na poziomie powiatów, gmin, oraz włączenie do sieci banków.

 

Jednocześnie organizacje działające w ramach porozumienia wzywają do respektowania prawa w zakresie klas energetycznych urządzeń grzewczych w programie Czyste Powietrze i w innych programach wsparcia w Polsce. Artykuł 7 ust. 2 rozporządzenia (2017/1369) w sprawie etykietowania energetycznego określa jasno, że: „…w przypadku gdy państwa członkowskie przewidują zachęty dotyczące produktu określonego w akcie delegowanym, zachęty te dotyczą najwyższych dwu istotnie licznych klas efektywności energetycznej lub klas wyższych, określonych w tym akcie delegowanym.”

 

Szczególnie w przypadku wspierania kotłów na paliwa stałe (rozporządzenie 2015/1187 z dnia 27 kwietnia 2015) ale również i pozostałych urządzeń grzewczych nie są realizowane wymogi zawarte w rozporządzeniu ramowym (2017/1369) i dostosowane są urządzenia mniej efektywne energetycznie i o wyraźnie z niższych niż wymagane zapisami klasach energetycznych, a oparcie się wyłącznie na wymogach ekoprojektu jest niewystarczające.

 

Jednocześnie organizacje skupione w porozumieniu potwierdzają kluczowe znaczenie programu Czyste Powietrze wyrażają gotowość do współpracy w dalszych konsultacjach dotyczących zmian w programie Czyste Powietrze.

Przedstawiciele czołowych stowarzyszeń branżowych skupieni w Porozumieniu Branżowym na Rzecz Efektywności Energetycznej.

 

W POBE działają takie organizacje jak:


Główna Sekcja Ciepłownictwa Ogrzewnictwa
i Inżynierii Atmosfery Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych
Polska Korporacja Techniki Sanitarnej Grzewczej Gazowej i Klimatyzacji

 Stowarzyszenie Branży Fotowoltaicznej
Polska PV                                 
Stowarzyszenie Energooszczędne Domy Gotowe   Polska Organizacja Rozwoju Technologii Pomp CiepłaStowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych

 


 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 3 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 44 z 104
Redakcja CIEPŁOWNICTWO, OGRZEWNICTWO, WENTYLACJA
Siedziba redakcji: ul. Czackiego 3/5, pok.216, 00-043 Warszawa
tel./fax 0 22 828 27 26, tel. 605 032 330, www.cieplowent.pl
Wydawnictwo SIGMA-NOT Sp. z o.o.
ul. Ratuszowa 11, 00-950 Warszawa, skr. poczt. 1004
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000069968 
NIP: 524 030 35 01
Kapitał zakładowy: 752 361,80 zł
Na naszej witrynie wykorzystujemy pliki cookies w celu realizacji usług oraz gromadzenia informacji związanych z korzystaniem ze strony.
Plikami cookies możesz zarządzać w opcjach przeglądarki, z której korzystasz. Więcej informacji znajdziesz tutaj.