Aktualności
Kliwent Event 2017
  

KLIWENT EVENT 2017

W dniach 18-19 maja 2017 na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie odbyła się czwarta edycja konferencji studenckiej Kliwent Event. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez członków Koła Naukowego Kliwent, działającego przy Wydziale Górnictwa i Geoinzynierii. Konferencja ta była spotkaniem studentów, pracowników naukowych i przedstawicieli firm branżowych związanych z ogrzewnictwem, wentylacją, klimatyzacją i chłodnictwem.

Konferencja składała się z dwóch części. Część pierwsza, odbywająca się 18 maja, stanowiła szkolenia prowadzone przez firmy biorące udział w tegorocznej edycji. Każdy ze studentów mógł wybrać interesujące go szkolenia. Tematyka szkoleń była różnorodna. Firma Rosenberg zaprezentowała wentylator z silnikiem EC. Wystąpienie firmy Fläkt Woods dotyczyło zasad projektowania systemu wentylacji strumieniowa i oddymiania garaży - Jet Thrust oraz zastosowania belek chłodzących w wentylacji CAV, VAV i DCV. Szkolenie dotyczące źródeł chłodu zostało przeprowadzone przez przedstawicieli firmy Carrier. Firma Frapol prezentowała zagadnienia związane z klimatyzacją sal operacyjnych. oraz zabezpieczeniom przeciwpożarowym. Tegoroczne wystąpienie przedstawiciela firmy Swegon dotyczyło energooszczędnych systemów wentylacji i klimatyzacji Indoor Climate. Firma Harmann zaprezentowała system wentylacji mechanicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Szkolenie firmy Smay obejmowało sterowanie wentylacją w pomieszczeniach laboratoryjnych oraz rozwiązania systemowe dla wentylacji bytowej. Przedstawiciele firmy Flowair zaprezentowali kompaktowe urządzenie do chłodzenia, grzania i wentylacji z odzyskiem ciepła Cube. Tegoroczne szkolenia cieszyły się rekordową popularnością. Zgromadziły łącznie ponad 250 słuchaczy.

W drugim dniu, 19 maja, w Centrum Dydaktyki AGH, odbyła się cześć seminaryjna konferencji. Uroczystego otwarcia dokonał Dziekan Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii Profesor Marek Cała. Przedstawiciele firm wygłaszali, na zmianę z członkami Koła Naukowego "Kliwent" swoje referaty. Oprócz firm przeprowadzających szkolenia w pierwszym dniu konferencji można było usłyszeć referat firmy Mercor dotyczący zasilania urządzeń wentylacji pożarowej. Firma Venture Industries zaprezentowała system wentylacji jednorurowej dla budownictwa wielorodzinnego HICS, a firma Klima-Therm przedstawiła metody wykorzystania energii słonecznej do podniesienia efektywności energetycznej układów. Przedstawiciel firmy Juwent opowiedział o działalności firmy oraz zaprezentował program doboru urządzeń. Z referatami wystąpili również studenci Akademii Górniczo-Hutniczej. Tematy ich wystąpień dotyczyły: projektu Eko Uczeń II realizowanego przez KN "Kliwent", wpływu zysków ciepła od oświetlenia na bilans cieplny pomieszczenia, czynników chłodnicze w świetle prawa środowiskowego, wentylacji i klimatyzacji sal operacyjnych, pomiarów strumienia powietrza metodą anemometrii obrazowej PIV, roli systemów wentylacji i klimatyzacji w certyfikacji LEED oraz badania zjawiska indukcji powietrza usuwanego przez czerpnię powietrza zewnętrznego.

W czasie przerw, w holu sali audytoryjnej, można było odwiedzić stanowiska firm, celem zapoznania się z ich działalnością. Wszystkie firmy chętnie dzieliły się materiałami o swoich produktach, wskazówkami dotyczącymi projektowania systemów HVACR, a nawet proponowały możliwość odbycia stażu lub praktyki. Część seminaryjna zgromadziła w tym roku około 150 uczestników.

Po raz kolejny konferencja Kliwent Event udowodniła, że wśród studentów i firm jest duże zapotrzebowanie na nawiązywanie kontaktów i wymianę wiedzy, już na tym etapie zdobywania doświadczenia zawodowego. Formuła konferencji pozwala studentom skorzystać z interesujących ich zagadnień, a firmom przekazać informacje o swojej działalności i nowych trendach w branży. Kliwent Event to wydarzenie, które jest dobrą okazją do uzupełnienia swojej wiedzy z zakresu HVACR.

Organizatorzy podkreślają, że jest im niezmiernie miło, iż w tegorocznej edycji Kliwent Event udział wzięli również studenci z innych polskich ośrodków akademickich. W tym roku byli z nami studenci Politechniki Lubelskiej, Politechniki Wrocławskiej, Politechniki Krakowskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom, patronom medialnym i uczestnikom czwartej edycji Kliwent Event. Do zobaczenia już w przyszłym roku na AGH na kolejnej odsłonie tego wydarzenia.

KN „Kliwent”

fot. Alicja Rusnak, Daniel Mychliński, Rafał Błasiak

 
Startują pierwsze FIRE |AKADEMIE (Warsztaty Pożarowe) w tym roku
  

 

Startują pierwsze FIRE |AKADEMIE (Warsztaty Pożarowe) w tym roku

 

Startują pierwsze z cyklu FIRE |AKADEMIE (Warsztaty Pożarowe) organizowana corocznie przez DND Project. Pierwsze Warsztaty odbędą się w Rzeszowie, kolejne już 7 czerwca 2017 w Szczecinie. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza edycja zachodniopomorska, której towarzyszyć będzie spotkanie z udziałem Gościa Specjalnego - dr inż. Dariusza Ratajczaka - Eksperta i współautora wielu przepisów w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego odpowiedzialnego m.in. za tworzenie i egzekwowanie przepisów przeciwpożarowych w Polsce. Wystąpienie dr inż. D. Ratajczaka związane będzie z ważnymi zmianami w warunkach bezpieczeństwa pożarowego dla budynków w związku końcem prac nad Rozporządzeniem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa zmieniającym rozporządzenie w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Program warsztatów został przygotowany przez zespół ekspertów merytorycznych oraz producentów rozwiązań przeciwpożarowych. Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Instytutu Bezpieczeństwa Pożarowego NODEX, PZU LAB oraz m.in. Wydziału Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. W organizację Warsztatów włączyli się uznani producenci urządzeń i rozwiązań przeciwpożarowych m.in. D+H Polska, FLAKT BOVENT, PLISZKA FIRE PROTECTION ENGINEERING, GAZEX czy HYBRYD i TECHNOKABEL..

 

W trakcie warsztatów wiele miejsca poświęcone zostanie detekcji gazów oraz sterowaniu wentylacją za pomocą systemów detekcji w garażach w szczególności zabezpieczeniu dróg ewakuacyjnych przed zadymieniem już na etapie projektowania o czym szczegółowo będzie mowa podczas warsztatów przygotowanych dla projektantów i instalatorów przez FLAKT BOVENT. Ale to nie wszystkie tematy warsztatów, które powinny zainteresować projektantów. O roli projektanta w doborze nowoczesnych kabli do instalacji wykonywanych wewnątrz budynków mówić będzie Kierownik Działu Konstrukcji Kabli i Rozwoju TECHNOKABEL – producenta nowoczesnych kabli ognioodpornych w Polsce.

 

Lato w pełni ─  nie należy zatem zapominać o zagrożeniach pogodowych a co za tym idzie ich skutkach w postaci podtopień i powodzi dlatego, m.in. o skutecznej ochronie przeciwpowodziowej w praktyce będą mówić eksperci z PIETRUCHA International, którzy zaprezentują m.in. dla służb zarządzania kryzysowego mobilne systemy ochrony przeciwpowodziowej IBS. Ewakuacja, właściwe oznakowanie dróg ewakuacyjnych to kolejne ważne tematy sesji warsztatowych. Uczestnicy dowiedzą się m.in. –

·         jak skutecznie i inteligentnie kierować ewakuacją przy pomocy innowacyjnego oświetlenia awaryjnego? (oświetlenie dynamiczne marki Hybryd jako przykład inteligentnego kierowania ewakuacją to m.in. jeden z ważnych elementów skutecznej ewakuacji) ,

·         jak zabezpieczyć drogi ewakuacyjne przed zadymieniem?

·         i dlaczego tak ważna jest kontrola i sterowanie w systemach wentylacji pożarowej?

 

Warsztaty zakończy Panel Dyskusyjny z udziałem Gościa Honorowego eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa pożarowego dr inż. Dariusza Ratajczaka, które poprzedzi omówienie kryteriów doboru środka gaśniczego do Stałych Urządzeń Gaśniczych stosowanych do zabezpieczeń pomieszczeń i ich zasad działania w czasie pożaru przygotowany przez doradców z PLISZKA FIRE PROTECTION ENGINEERING. W całodziennej strefie TESTÓW FIRE na uczestników czekać będzie spora dawka pokazów rozwiązań m.in. wielofunkcyjna centrala sterująca urządzeniami ppoż. w systemach kontroli rozprzestrzeniania się dymu i ciepła CONTROL SYSTEM ENGINEERING czy przygotowana przez producenta D+H Polska w zakresie systemów oddymiania i naturalnej wentylacji. Zapoznać będzie się można m.in. z napędami do stolarki okiennej i drzwiowej, systemami sterowań i zamknięć przeciwpożarowych, sygnalizacji pożaru czy urządzeniami sterująco-zasilajacymi w systemach oddymiania pożarowego oraz wentylacji bytowej. Na uczestników warsztatów czekać będzie Poradnik "Instalacje oddymiania grawitacyjnego" oraz konsultanci techniczni producentów. Uczestnictwo w warsztatach jest BEZPŁATNE objęte rezerwacją miejsc z uwagi na limitowane ilości dostępnych miejsc z uwagi na charakter szkoleniowy wydarzenia .

Szczegółowy program wydarzenia dostępny na stronie Organizatora: www.dndproject.com.pl
Jak wziąć udział w AKADEMII|FIRE? Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie organizatora lub zarejestrować się telefonicznie pod nr 22 678 58 25. Zapraszamy

Zarezerwuj miejsce ON-LINE poprzez link: REJESTRACJA ONLINE (http://dndproject.com.pl/konferencje/109-akademia-pozanictwa)

Zapraszamy

Inf. DND Project

 
Kliwent Event
  

Kliwent Event

 

Studenckie Koło Naukowe „Kliwent”, działające przy Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie, organizuje kolejną, IV edycję konferencji „”. Odbędzie się ona w dniach 18–19 maja 2017 r.  na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.  

            Uczestnicy wydarzenia będą mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu projektowania i stosowania innowacyjnych rozwiązań w branży HVAC&R. W IV edycji konferencji

„Kliwent Event” wezmą udział następujące firmy: Carrier, Fläkt-Woods, Flowair, Frapol, Harmann, Klima-Therm, Mercor, Rosenberg, Smay, Swegon i Venture Industries.

Tegoroczna edycja konferencji jest dwudniowa. Pierwszego dnia, w godzinach od 10:00–18:00, w salach dydaktycznych AGH, odbędą się warsztaty szkoleniowe związane z projektowaniem systemów wentylacyjnych, klimatyzacyjnych, grzewczych oraz chłodniczych. Drugiego dnia, w Centrum Dydaktyki AGH (Pawilon U2), odbędzie się część seminaryjna.

 Udział w szkoleniach oraz seminarium jest bezpłatny. Ze względu na pojemność sal, liczba miejsc na szkoleniach jest ograniczona, a chęć uczestnictwa w nich wymaga wcześniejszej rejestracji. Na część seminaryjną wstęp jest bez ograniczeń, przy czym zachęcamy do wcześniejszej rejestracji. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a szczególnie studentów zainteresowanych tematyką branży HVAC&R.

 Bieżące informacje dotyczące tematów szkoleń i prelekcji można znaleźć na stronie Koła: www.kliwent.agh.edu.pl/o-konferencji/ oraz fanpage’u wydarzenia: www.facebook.com/kliwentevent

 

 

 
ZMIANA miejsca VII Ogólnokrajowej Konferencji Naukowo-Technicznej nt.: „Instalacje wodociągowe i kanalizacyjne – projektowanie, wykonawstwo, eksploatacja”
  

ZMIANA miejsca

 

VII Ogólnokrajowej Konferencji Naukowo-Technicznej nt.:

„Instalacje wodociągowe i kanalizacyjne – projektowanie, wykonawstwo, eksploatacja”

 

 Konferencja odbędzie się w Hotelu 500 w Zegrzu k/Warszawy.

 

Termin konferencji oraz wszelkie wcześniejsze ustalenia pozostają bez zmian.

Konferencja odbędzie się zgodnie z wcześniejszymi informacjami w dniach 10-12 maja 2017 r.

 

HOTEL 500 ZEGRZE K/WARSZAWY

ul. Warszawska 31A
05-130 Zegrze k/Warszawy

http://www.hotel500.com.pl/kontakt

 

 
Zobacz też…
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 44 z 80

Opis wyświetlający się po najechaniu myszą

Opis wyświetlający się po najechaniu myszą

Opis wyświetlający się po najechaniu myszą

Redakcja CIEPŁOWNICTWO, OGRZEWNICTWO, WENTYLACJA
Siedziba redakcji: ul. Czackiego 3/5, pok.216, 00-043 Warszawa
tel./fax 0 22 828 27 26, tel. 22 0 22 826 43 35, 22 336 13 19, www.cieplowent.pl
e-mail: redakcja.cow@cieplowent.pl redakcja.cow@neostrada.pl cieploogrzewwent@sigma-not.pl
Wydawnictwo SIGMA-NOT Sp. z o.o.
ul. Ratuszowa 11, 00-950 Warszawa, skr. poczt. 1004
Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy, XIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000069968
NIP: 524 030 35 01
Kapitał zakładowy: 752 361,80 zł

 Na naszej witrynie wykorzystujemy pliki cookies w celu realizacji usług oraz gromadzenia informacji związanych z korzystaniem ze strony.

Plikami cookies możesz zarządzać w opcjach przeglądarki, z której korzystasz. Więcej informacji znajdziesz tutaj.